reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Zakończyły się pierwsze audyty staży i praktyk w firmach

Zakończyły się pierwsze audyty staży i praktyk w firmach

Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami zakończyło pierwsze audyty programów staży i praktyk oferowanych przez firmy. Działanie to jest realizowane w ramach Programu Polskich Ram Jakości Staży i Praktyk. Z badań PSZK wynika, iż 57 proc. studentów obawia się wejścia na rynek pracy, jednocześnie, tylko 20 proc. z nich deklaruje, że w trakcie studiów zdobywa umiejętności praktyczne ułatwiające znalezienie zatrudnienia.

Program Polskich Ram Jakości Staży i Praktyk to inicjatywa mająca na celu zachęcenie pracodawców do organizacji staży i praktyk w oparciu o standardy wysokiej jakości, a studentów do świadomego wyboru programów praktyk i staży. Pierwszym etapem Programu było opracowanie i zatwierdzenie Polskich Ram Jakości Staży i Praktyk, czyli zbioru norm i standardów regulujących kluczowe obszary dotyczące realizacji staży i praktyk wysokiej jakości. Kolejnym etapem jest proces weryfikacji oferowanych przez firmy staży i praktyk. Organizacjom, które spełniają normy określone w Ramach, PSZK przyznaje Znak Jakości potwierdzający najwyższe standardy. Platformą łączącą pracodawców, którzy otrzymają Znak Jakości oraz młodych poszukujących staży i praktyk wysokiej jakości jest strona www.stazeipraktyki.pl, na której zamieszczane są informacje związane z Programem.

Polecamy serwis: Szkolenia i rozwój

Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami rozpoczęło audyty programów staży i praktyk oferowanych przez firmy – by sprawdzić czy spełniają one standardy zawarte w Polskich Ramach Jakości Staży i Praktyk, czyli zbiorze norm określających zasady odbywania staży i praktyk wysokiej jakości. – Problemy ludzi młodych na rynku pracy wynikają z ich niewystarczającego przygotowania do rozpoczęcia kariery zawodowej, będącego efektem niskiego poziomu edukacji praktycznej, której istotnym aspektem są właśnie staże i praktyki. Dlatego rozpoczęliśmy weryfikacje programów staży i praktyk - by sprawdzić na ile przedsiębiorstwa stosują standardy jakościowe przy ich organizacji. Pierwsze procesy audytowe ruszyły ponad miesiąc temu, z powodzeniem przeszły je trzy organizacje: PZU, Nestlé i Siemens – komentuje Piotr Palikowski, prezes PSZK.

Zadaj pytanie na: Forum Kadry

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne
Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Trivago

Porównywarka internetowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama