reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Nagrody dla pracowników socjalnych w 2013 r.

Nagrody dla pracowników socjalnych w 2013 r.

Nagrody dla pracowników socjalnych w 2013 r. zostały rozdane. Podsekretarz stanu Elżbieta Seredyn wręczyła nagrody Ministra Pracy i Polityki Społecznej za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej w roku 2013. Towarzyszyła jej Krystyna Wyrwicka, dyrektor Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej w MPiPS.

Nagrody są przyznawane każdego roku z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. Uroczystość odbyła się w warszawskim hotelu Polonia.

- Zawód pracownika socjalnego jest trudny i wymagający - powiedziała otwierając uroczystość wiceminister Seredyn. - Wymagający nie tylko kompetencji i wiedzy, ale także umiejętności miękkich, takich jak empatia, otwartość, umiejętność nie tylko mówienia, ale i słuchania. To zawód z długą tradycją, który przeżył wiele zmian politycznych i ekonomicznych, ale nigdy nie zatracił swej idei: służby innym.

Zobacz również serwis: Działalność socjalna

Minister Pracy i Polityki Społecznej przyznał w tym roku 14 nagród - 7 indywidualnych i 7 zespołowych oraz 15 wyróżnień w formie listów gratulacyjnych. Trafiły do domów i ośrodków pomocy społecznej, ośrodków i centrów pomocy rodzinie, stowarzyszeń charytatywnych oraz w ręce osób najbardziej zaangażowanych w pracę w środowiskach wymagających pomocy - bezdomnych, chorych i wykluczonych.

Referat „Dziś i jutro pracy socjalnej” wygłosiła Joanna Staręga-Piasek, zastępca dyrektora Instytutu Rozwoju Służb Społecznych. - Dziś sama pomoc niekiedy nie wystarczy - powiedziała. - Konieczne są działania prewencyjne. Zaapelowała też o ściślejszą współpracę ze środowiskami lokalnymi i samorządami. - Powstają lokalne strategie: gminne, powiatowe czy wojewódzkie. Ważne jest, by problem pomocy społecznej był ich integralną częścią.

Zadaj pytanie: Forum Kadry

- W tym szczególnym dniu życzę samych sukcesów, by każda pełniona przez Państwa rola - społeczna i zawodowa - cieszyła się uznaniem i szacunkiem - zwróciła się wiceminister Seredyn do laureatów nagród. - Życzę też, aby każdy sukces korzystających z pomocy był Waszym sukcesem.

List otwarty do pracowników socjalnych wystosował też minister Władysław Kosiniak-Kamysz.

Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne
Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sebastian Bohuszewicz

adwokat, od 2015 roku radca prawny. Radca prawny i Koordynator Obsługi Prawnej w jednym z łódzkich szpitali. W ramach prowadzonej kancelarii obsługuje też inne podmioty lecznicze.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama