reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Doradca zawodowy pomoże znaleźć lub zmienić pracę

Doradca zawodowy pomoże znaleźć lub zmienić pracę

Polska ma jeden z najniższych w Europie wskaźników aktywności zawodowej. Pracuje tylko 35 proc. Polaków w wieku 15-24 lat i 28 proc. osób mających 55 – 64 lata. Jednym z powodów jest brak wiedzy i umiejętności potrzebnych do odnalezienia się na dynamicznym rynku pracy. Pomóc mogą doświadczeni doradcy zawodowi, którzy udzielają porad również przez Internet.

Profesjonalny doradca to specjalista – najczęściej psycholog, socjolog, pedagog – który pomaga zaplanować karierę zawodową, tak by w pełni odpowiadała ona cechom i potrzebom pracownika. Takich ekspertów jest w Polsce ok. 2,5 tys. Z ich pomocy skorzystać można m.in. w urzędach pracy, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, a od niedawna także w Internecie.

Wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów ds. kadr >>

- Z naszych darmowych internetowych porad korzystają m.in. osoby niepracujące lub takie, które powróciły z pracy za granicą, a teraz chcą odnaleźć się na polskim rynku pracy - mówi Katarzyna Przybylska z serwisu Edustacja.pl, który organizuje internetowe dyżury doradztwa zawodowego. – W konsultacjach biorą udział także pracownicy chcący zmienić profil swojej działalności zarówno z powodów zarobkowych, jak i takie, które chcą odnaleźć swoje pasje i zainteresowania zawodowe w nowym obszarze – dodaje.

Internetowe konsultacje przeznaczone są dla wszystkich chętnych, którzy chcą znaleźć, zmienić lub utrzymać pracę. Doradca zawodowy podpowie m.in. jak efektywnie szukać zatrudnienia, jak zdobyć dofinansowanie na własną działalność, jak się nauczyć asertywności względem szefa oraz jakich specjalistów potrzebują wielkie korporacje. A to tylko niektóre z problemów jakie można poruszyć podczas rozmowy.

Polacy coraz częściej płacą za pomoc w znalezieniu pracy >>

Porady online to przede wszystkim wygodny sposób uzyskania profesjonalnej pomocy z każdego miejsca na świecie, bez konieczności wychodzenia z domu.  Dzięki temu, że rozmowa jest prowadzona na czacie - nikt poza doradcą i osobą, której porada jest udzielana nie widzi jej treści, przez co doradztwo ma charakter indywidualny, anonimowy i przebiega z zachowaniem wszelkich zasad prywatności.

Aby uzyskać darmową poradę trzeba wejść na  portal www.edustacja.pl, kliknąć na widoczną na stronie ikonkę informującą o tym, że doradca jest dostępny i rozpocząć rozmowę. Najbliższe dyżury doradcy odbędą się 1 marca w godzinach 09.00 -13.00, 3 marca (17.00 – 21.00) oraz 8 marca (09.00 – 11.00).

Rekrutacja pracowników - jak powinno wyglądać CV absolwenta >>

Edustacja.pl to internetowa baza kursów i szkoleń. Serwis zajmuje się promocją kształcenia wśród wszystkich grup wiekowych i zawodowych. Edustacja.pl łączy podmioty oferujące i poszukujące szkoleń tradycyjnych na terenie całej Polski oraz szkoleń internetowych. Umożliwia także tworzenie kursów przy użyciu nowoczesnych narzędzi e-learningowych.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sebastian Wybranowski

Adwokat, specjalista z zakresu prawa cywilnego i rodzinnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama