Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK) uchwalona
REKLAMA
REKLAMA
Zobacz Rządowy projekt ustawy: Projekt ustawy o pracowniczych planach kapitałowych
REKLAMA
Rządowy projekt ustawy o pracowniczych planach kapitałowych wpłynął do Sejmu dnia 4 września 2018 r. Pierwsze czytanie projektu odbyło się na 68. posiedzeniu Sejmu 13 września 2018 r., po czym skierowano go do Komisji Finansów Publicznych. Komisja sporządziła sprawozdanie i zawnioskowała o wprowadzenie części poprawek.
Zobacz sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych: Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o rządowym projekcie ustawy o pracowniczych planach kapitałowych
Podczas drugiego dnia obrad 69. posiedzenia Sejmu jednym z najważniejszych punktów był Rządowy projekt ustawy o pracowniczych planach kapitałowych. W środę 3 października 2018 r. posłowie w II czytaniu debatowali nad projektem ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK), która daje możliwość wszystkim zatrudnionym możliwość oszczędzania na cele emerytalne. W związku ze zgłoszeniem poprawek projekt trafił z powrotem do Komisji Finansów Publicznych.
Zobacz dodatkowe sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych: Dodatkowe sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o rządowym projekcie ustawy o pracowniczych planach kapitałowych
Ostatniego dnia obrad 69. posiedzenia Sejmu uchwalono ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK). W ramach PPK każdy zatrudniony będzie miał możliwość oszczędzania na cele emerytalne - część wynagrodzenia pracodawca odprowadzi do funduszu gromadzącego i pomnażającego kapitał. Pozostała część wpłat na indywidualne konta pochodzić będzie od pracodawcy oraz od państwa. Uczestnictwo w PPK będzie dobrowolne. Rząd podkreśla, środki gromadzone w funduszach będą własnością oszczędzających.
REKLAMA
REKLAMA
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat