reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK) uchwalona

Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK) uchwalona

Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK) została uchwalona przez Sejm. Wprowadza ona możliwość oszczędzania na emeryturę przez każdego ubezpieczonego. Część wynagrodzenia pracodawca będzie odprowadzał do funduszu gromadzącego i pomnażającego kapitał, który będzie własnością danego pracownika.

Zobacz Rządowy projekt ustawy: Projekt ustawy o pracowniczych planach kapitałowych

Rządowy projekt ustawy o pracowniczych planach kapitałowych wpłynął do Sejmu dnia 4 września 2018 r. Pierwsze czytanie projektu odbyło się na 68. posiedzeniu Sejmu 13 września 2018 r., po czym skierowano go do Komisji Finansów Publicznych. Komisja sporządziła sprawozdanie i zawnioskowała o wprowadzenie części poprawek.

Zobacz sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych: Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o rządowym projekcie ustawy o pracowniczych planach kapitałowych

Podczas drugiego dnia obrad 69. posiedzenia Sejmu jednym z najważniejszych punktów był Rządowy projekt ustawy o pracowniczych planach kapitałowych. W środę 3 października 2018 r. posłowie w II czytaniu debatowali nad projektem ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK), która daje możliwość wszystkim zatrudnionym możliwość oszczędzania na cele emerytalne. W związku ze zgłoszeniem poprawek projekt trafił z powrotem do Komisji Finansów Publicznych.

Zobacz dodatkowe sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych: Dodatkowe sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o rządowym projekcie ustawy o pracowniczych planach kapitałowych

Ostatniego dnia obrad 69. posiedzenia Sejmu uchwalono ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK). W ramach PPK każdy zatrudniony będzie miał możliwość oszczędzania na cele emerytalne - część wynagrodzenia pracodawca odprowadzi do funduszu gromadzącego i pomnażającego kapitał. Pozostała część wpłat na indywidualne konta pochodzić będzie od pracodawcy oraz od państwa. Uczestnictwo w PPK będzie dobrowolne. Rząd podkreśla, środki gromadzone w funduszach będą własnością oszczędzających.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kapała-Sokalska

Adwokat, właściciel Kancelarii Adwokackiej AKS

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama