reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wynagrodzenia > Dokumentacja płacowa > W jaki sposób poinformować PFRON o obniżeniu stanu zatrudnienia

W jaki sposób poinformować PFRON o obniżeniu stanu zatrudnienia

Jesteśmy pracodawcą z otwartego rynku pracy. Za grudzień 2011 r. złożyliśmy DEK-I-0 oraz dokonaliśmy wpłaty na PFRON za ten miesiąc, ponieważ zatrudnialiśmy 25 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty i nie osiągaliśmy wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych w wysokości 6%. Jednak w styczniu br. zatrudnienie spadło do 18 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty, a zatem nie będziemy dokonywać wpłaty za ten miesiąc. Czy powinniśmy o tym powiadomić PFRON? Jeśli tak, to w jaki sposób?

O zmniejszeniu zatrudnienia powinni Państwo poinformować PFRON wysyłając do Wydziału Wpłat Obowiązkowych stosowne pismo. Oznacza to, że nie będą Państwo zobowiązani do dokonania wpłaty na PFRON za styczeń br. W sytuacji osiągnięcia stanu zatrudnienia w liczbie co najmniej 25 etatów, ale nieuzyskania 6% wskaźnika osób niepełnosprawnych, będą Państwo ponownie zobowiązani do wysyłania deklaracji DEK-I-0 oraz dokonywania obowiązkowych wpłat na Fundusz.

Pracodawca zatrudniający co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty, jeżeli nie osiąga wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych w wysokości co najmniej 6%, musi dokonywać obowiązkowych wpłat na PFRON (dalej Fundusz) oraz składać deklaracje DEK-I-0 (miesięcznie) i DEK-R (rocznie). Miesięczne deklaracje lub informacje należy składać w terminie do 20. dnia następnego miesiąca po miesiącu, w którym zaistniały okoliczności powodujące powstanie obowiązku wpłaty, a roczne deklaracje lub informacje – do 20 stycznia następnego roku.

WAŻNE!

Termin na złożenie deklaracji rocznej DEK-R przez pracodawców zobowiązanych do wpłat na PFRON upłynął 20 stycznia 2012 r.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

wiceprezes OBPON

Źródło:

INFOR
Prawa i obowiązki dyrektora szkoły. Powierzenie stanowiska. Kompetencje. Zadania. Odwołanie53.40 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Narkiewicz-Tarłowska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama