| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > CEMEX Polska wspiera kobiety w ramach Lean in STEM. Kobiecy podwieczorek technologiczny już 20 października

CEMEX Polska wspiera kobiety w ramach Lean in STEM. Kobiecy podwieczorek technologiczny już 20 października

Kobiet w obszarach technicznych, technologicznych czy w naukach ścisłych i w innowacjach jest ciągle niewiele. Dużo mówi się o wartości, jaką dają różnorodne pod względem płci zespoły, jednak do stanu równowagi nadal daleko. CEMEX Polska jest w gronie firm, które chcą to zmienić. Od tego roku firma jest członkiem programu Lean in STEM - inicjatywy zachęcającej i wspierającej kobiety do obierania technologicznych i ścisłych kierunków studiów i kariery.

Według raportu „Potencjał kobiet dla branży technologicznej” zatrudnienie kobiet w tej branży w Polsce wynosi ok. 27 %, co oznacza wzrost o ok. 6 % w porównaniu z kilkoma ostatnimi latami. 26 % w zarządach firm tej branży stanowią kobiety (wzrost o 11 %). Raport Badawczy „Potencjał kobiet dla branży technologicznej” (wrzesień 2015 r.)

Aby kobiety były szerzej reprezentowane w obszarach technicznych i technologicznych ważne jest, by młode dziewczyny zaczęły świadomie wybierać techniczne i ścisłe kierunki w edukacji i przyszłej karierze. Lean In STEM (STEM =Science, Technology, Engineering, Mathematics), to inicjatywa dedykowana młodym kobietom: gimnazjalistkom, studentkom, a także absolwentkom i doktorantkom.

Program Lean in STEM składa się z kliku elementów, m.in. Podwieczorków Technologicznych. Są to spotkania w firmach technologicznych dla dziewczyn zainteresowanych nowymi technologiami i karierą w tej branży (studentki, absolwentki, programistki i pasjonatki). Podczas spotkań dziewczyny będą miały okazję poznać interesujące kobiety pracujące w goszczących firmach – posłuchać historii ich kariery, zadać pytania.

Już 20 października zapraszamy studentki i doktorantki wydziałów technicznych i ścisłych na Kobiecy Podwieczorek Technologiczny w siedzibie CEMEX Polska do  Wytwórni Betonu Towarowego w Warszawie. Będzie to okazja do poznania inżynierek pracujących w CEMEX, a także odwiedzenia laboratorium. Każda uczestniczka otrzyma też betonowy gadżet.

Zapraszamy do śledzenia Facebooka Budujemy lepszą przyszłość, gdzie na bieżąco CEMEX informuje m.in. o wydarzeniach realizowanych w związku z udziałem w Lean In STEM. Więcej o programie można przeczytać na stronie: leaninstem.pl a także na Facebooku

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

Ostatnio na forum

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

Eksperci portalu infor.pl

GLC

Doradztwo podatkowe i prawne. Outsourcing usług księgowych i HR. Audyty finansowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »