REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Optymalna motywacja

Zielona Linia
Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia
Optymalna motywacja. /Fot. Fotolia
Optymalna motywacja. /Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Wydawałoby się, że im większa motywacja, tym osiągnięcie celu staje się łatwiejsze. Ale czy rzeczywiście tak jest? Okazuje się, że wysoka motywacja może przeszkodzić w osiągnięciu planowanego rezultatu. Jak osiągnąć optymalną motywację?

Czy to prawda, że im więcej mamy w sobie motywacji, tym łatwiej osiągamy zamierzone cele? Czy motywacja i zaangażowanie w realizację celu powinno być zawsze jak największe? Niezupełnie. Wysoka motywacja nie zawsze pomaga, a w niektórych przypadkach wręcz przeszkadza.

Autopromocja

- Żeby wprowadzić jakiekolwiek zmiany w swoim życiu zawodowym i prywatnym, potrzebujemy znaleźć w sobie motywację. Ta ważna umiejętność pozwala koncentrować siły i konsekwentnie dążyć do realizacji celów - mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń w Akademii PARP.

Optymalny poziom motywacji powinien być dopasowany do sytuacji. Jeśli działanie wymaga dużego wysiłku lub może być ocenione jako nieprzyjemne, będzie wymagało większego zaangażowania. Jeśli jest oceniane jako przyjemne lub łatwe, wystarczy niższy poziom motywacji, ponieważ cel jest w zasięgu ręki przy normalnym poziomie zaangażowania.

- Nie zawsze jest jednak tak, że im większą mamy w sobie motywację, tym lepsze osiągamy wyniki. Jeśli do zaplanowanego zadania będziemy przykładać zbyt dużą wagę i myśleć o nim w niewłaściwy sposób, możemy pomylić dużą motywację z obawą przed porażką. Myślenie: "Jeśli tego nie zrobię, świat się zawali!" powoduje lęk, który może okazać się paraliżujący - twierdzi Aneta Grzyb-Hejduk z Akademii PARP.

Nowość: Umowy zlecenia 2015

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Motywacja to źródło siły potrzebne do realizowania celów. Poziom motywacji powinien być odpowiednio dopasowany do rangi i trudności zadań, jakie przed sobą stawiamy. O tym, jak budować w sobie motywację, można dowiedzieć się więcej ze szkoleń Akademii PARP: e-learning Umiejętności osobiste oraz m-learning Umiejętności indywidualne jak znaleźć w sobie motywację?

Szkolenie m-learning, dostępne na smartfonach i tabletach, pozwala szybko i w warunkach mobilnych poznać problem optymalnego poziomu motywacji, a także dowiedzieć się, czym jest motywacja i automotywacja, jak można zwiększyć jej poziom i jak walczyć ze zniechęceniem.

Zadaj pytanie na FORUM

- W szkoleniu e-learning, na które trzeba poświęcić więcej czasu przed komputerem stacjonarnym lub notebookiem, uczestnik pozna też inne umiejętności osobiste, obok motywacji i wyznaczania celów. Autoprezentacja, radzenie sobie ze stresem i emocjami, zarządzanie własnym czasem i podejmowanie decyzji to umiejętności ważne dla każdego. Warto więc zasiąść wygodnie przed ekranem komputera i uważnie przestudiować każdą z nich - dodaje Aneta Grzyb-Hejduk.

Pod adresem www.akademiaparp.gov.pl znajdują się szkolenia e-learningowe i m-learningowe. Przedsiębiorcy i pracownicy oraz osoby planujące rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej mogą podjąć bezpłatną naukę. Projekt jest realizowany na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Niestandardowe rozwiązania motywujące pracowników

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Zielona Linia

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pracownikom z Ukrainy zakwaterowanie zapewniają pracodawcy

Liczba pracodawców zapewniających zakwaterowanie pracownikom z Ukrainy rośnie. Tymczasem od lipca 2024 r. anulowano dotacje dla ośrodków zbiorowego zakwaterowania uchodźców z Ukrainy.

ZUS ogłosił konkursy ofert na świadczenie usług rehabilitacyjnych

ZUS ogłosił konkursy ofert na świadczenie usług rehabilitacyjnych dla ośrodków rehabilitacyjnych oferujących obiekty, w których będzie prowadzona rehabilitacja lecznicza. Oferty można składać do 17 maja 2024 r.

GUS: W ciągu ostatniego kwartału populacja Polski zmniejszyła się o ponad 40 tys. osób. Jak zatrzymać spadek liczby Polaków?

Gwałtownie spada liczba ludności w Polsce. Na koniec marca 2024 r. Polaków było o ponad 40 tys. mniej niż na koniec 2023 r. Jak zaradzić wyludnianiu się naszego kraju?

Kiedy najlepiej wziąć urlop 2024?

Zbliża się sezon letni, a wraz z nim plany wyjazdowe. Sprawdź, kiedy najlepiej wziąć urlop, aby wypoczywać jak najdłużej. Zaplanuj wyjazd w maju, czerwcu, lipcu, sierpniu lub wrześniu. Poniższy kalendarz wskazuje, kiedy zaplanować wakacje w 2024 r. - 4 dni lub więcej.

REKLAMA

Podwyżki wynagrodzenia w branży IT. Zapotrzebowanie na specjalistów nadal jest bardzo duże, mogą zarobić nawet 25 tys. zł

Wynagrodzenia specjalistów IT rosną, mimo trudniejszego okresu w branży. Zapotrzebowanie na specjalistów nadal jest bardzo wysokie.

1 maja też wolne w Niemczech. Dni wolne od pracy Niemcy

Jakie są dni wolne od pracy w Niemczech? Jakie są dni wolne od pracy w Polsce? Okazuje się, że kilka dni się powiela - jest to m.in. 1 maja. W Niemczech nie zapowiada się jednak tak długa majówka jak w Polsce. Dlaczego? Ponieważ w Niemczech dni wolne od pracy są uniwersalne dla całego kraju ale tylko w pewnym zakresie, w innym reguluje to wewnętrzne prawo lokalne, dla danego landu. W Polsce dni wolne od pracy są uniwersalne dla całego kraju, obowiązuje jedna ustawa, nie ma różnicowania ze względu na województwa czy powiaty. Wewnętrzne prawo lokalne nie reguluje tej materii.

GUS: Stopa bezrobocia w marcu wyniosła 5,3 proc. Więcej zwolnień grupowych

W marcu br. było 822,2 tys. bezrobotnych w Polsce. Stopa bezrobocia wyniosła 5,3 proc.

Krajowy Rejestr Osób Pełniących Niektóre Funkcje Publiczne - projekt niezgodny z RODO

Osoby eksponowane politycznie tj. m.in. premier, członkowie Rady Ministrów, posłowie, senatorowie, sędziowie, prokuratorzy, wojewodowie, członkowie kolegiów samorządowych kolegiów odwoławczych i regionalnych izb obrachunkowych, radni JST, członkowie zarządów związków samorządowych, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, członkowie zarządów i rad nadzorczych spółek handlowych JST - mają znaleźć się w Krajowym Rejestrze Osób Pełniących Niektóre Funkcje Publiczne. Założenia projektu są jednak niezgodne z RODO i mogą naruszać dane osobowe ww. osób jak ich rodziny. Dlaczego? W rejestrze mają się też znaleźć takie dane jak: imię (imiona) nazwisko i numer PESEL małżonka, rodziców, dziadków i innych wstępnych jak i pełnoletnich dzieci pierwszego stopnia oraz pełnoletniego rodzeństwa. Takie stanowisko przedstawił Prezes Urzędu Ochrony danych osobowych.

REKLAMA

Prawo cywilne, karne i rodzinne - będą nowe kodeksy!

Rząd zrobił nie małą niespodziankę. Można spodziewać się nowych projektów takich aktów prawnych jak: kodeks karny, kodeks cywilny i kodeks rodzinny. Co więcej powołał też Komisję Kodyfikacyjną Ustroju Sądownictwa i Prokuratury - czy będą nowe ustawy o SN czy KRS - wydaje się, że tak. Rok 2024 i 2025 to będzie czas wzmożonych prac nad tymi kluczowymi obszarami prawa w Polsce. Zmiany są potrzebne.

30 kwietnia 2024 r.: W tym terminie złóż wniosek do ZUS, jeśli chcesz zachować ciągłość wypłaty świadczenia

ZUS przyjmuje wnioski o 800 plus na okres świadczeniowy 2024/2025. Dokumenty trzeba złożyć do 30 kwietnia, żeby zachować ciągłość wypłaty świadczenia wychowawczego.

REKLAMA