Kategorie

Inbound Marketing – zainwestuj w sieć

Małgorzata Kopeć
Inbound Marketing – zainwestuj w sieć. /Fot. Fotolia
Inbound Marketing – zainwestuj w sieć. /Fot. Fotolia
inforCMS
Prowadzenie działań marketingowych w oparciu o Internet jest zadaniem koniecznym i priorytetowym. Szczególnie dziś, gdy jest on pierwszym źródłem informacji, najszybszą bazą teleadresową i opiniotwórczą dla każdego z nas.

Inbound Marketing

W obliczu społeczeństwa informacyjnego, bazującego na rozwiniętej technologii, budowanie i podtrzymywanie więzi z odbiorcami przez Internet, jest banalnie proste. Wystarczy wykorzystać techniki Inbound Marketingu. Metoda ta, opierając się na mediach społecznościowych, mikroblogach i wyszukiwarkach internetowych, jest tanim sposobem na promocję naszej działalności. Dzięki niemu możemy w szybki sposób dotrzeć do niezliczonej grupy odbiorców, którzy więcej czasu spędzają w świecie wirtualnym niż rzeczywistym. Poza korzystaniem z mediów społecznościach (Facebook, Golden-Line) warto założyć firmowy blog jako dodatkowy element strony www. W jego obrębie umieszczajmy ciekawe artykuły, odpowiadajmy na pytania internautów, a nawet organizujmy czaty z ekspertami w dziedzinie w której się specjalizujemy.

Działania te nie wymagają dużych kosztów nakładu, a są ciekawym sposobem na zbudowanie więzi z odbiorcą. Klient, który „może mieć stały kontakt z firmą”, a jego opinie brane są pod uwagę, bardziej identyfikuje się z marką i zostaje z nią na dużej. „Informacja zwrotna” w procesie sprzedaży produktu, jest istotna również dla rynku szkoleniowego. Jeśli nasi klienci będą mogli przeczytać artykuły na tematy przez siebie zgłaszane, będą mogli poradzić się specjalisty nie tylko podczas prowadzonego kursu czy treningu, staną się dla nas najlepszą reklamą. Mimowolnie dołączą do naszego grona sympatyków na Facebooku, a o samych usługach poinformują swoich przyjaciół.

Zobacz także: Zmiany w oprogramowaniu dla HR w 2014 roku

Jednak by tak się stało, musimy odpowiednio zadbać o pozycjonowanie usługi w sieci. Dopilnujmy, by nasza działalność dla „wujka Google” stała się ważnym elementem. Możemy do tego celu zatrudnić odpowiednie firmy, które zajmują się pozycjonowaniem strony, ale możemy też zająć się tym sami. Pisząc artykuły na stronę naszej firmy, zadbajmy o dużą ilość słów kluczowych, linków, które staną się do niej bezpośrednimi odsyłaczami. Na samym początku używajmy słów, które będą związane z bezpośrednią działalnością firmy. Potem je rozszerzajmy wraz z rozbudową tekstów i porad. Jeżeli mamy taką możliwość, pozwólmy internautom podzielić się na naszej stronie własnymi uwagami. Forum internautów skupione wokół konkretnej firmy /marki może być ciekawą inspiracją dla samych usługodawców, a zbudowane więzi przełożą się na wzrost sprzedaży. Gdy tak się stanie, możemy mieć pewność, że droga reklama nie będzie nam potrzebna.

Strategie Inbound marketingu są elementami nowymi, ale szybkimi i skutecznymi w docieraniu do klienta. Dlatego, drogi czytelniku, jeśli zależy ci na dobrej promocji i zadowoleniu odbiorców, załóż wirtualne wizytówki na „portalach społecznościowych”, rozwijaj stronę firmy, blogi pracowników i inwestuj w jej pozycjonowanie. W szczególności bądź otwarty na opinie i sugestie klientów, jednocząc ich na forach wirtualnej wspólnoty. Dzięki tym poprawnym działaniom marketingu przechodzącego powiększysz swoje dochody i zyskasz wiernego odbiorcę. Kto wie, może nawet wypijesz z nim filiżankę kawy na jednej z firmowych imprez?

Zadaj pytanie na: Forum Kadry

Chcesz dowiedzieć się więcej, sięgnij po naszą publikację
Umowy o pracę – zawieranie i rozwiązywanie
Umowy o pracę – zawieranie i rozwiązywanie
Tylko teraz
Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Potrącenie zaległości ZUS z emerytury od 2022 r.

  Potrącenie zaległości składkowych z emerytury, renty i zasiłku będzie możliwe od 2022 r. ZUS odliczy składkę zdrowotną, podatek i należności składkowe nieopłacone w terminie. Do jakiej wysokości?

  Niemcy: niezaszczepieni bez rekompensaty za czas kwarantanny

  Niezaszczepieni nie otrzymają rekompensaty za czas kwarantanny. Nowe przepisy w Niemczech zaczną obowiązywać od 1 listopada 2021 r.

  Praca zdalna a work-life balance

  Praca zdalna a work-life balance - za dużo work i za mało life? Z badania "Candidate Pulse" wynika, ze praca zdalna zachwiała balansem między życiem prywatnym i zawodowym. Pracownicy odczuwają również więcej presji ze strony pracodawców.

  Pracodawca sprawdzi certyfikat covid [VIDEO]

  Pracodawca sprawdzi certyfikat covid? Najpewniej tak, ale na zasadzie dobrowolności. Co to oznacza? Na to i inne pytania odpowiada Stanisław Szwed, wiceminister pracy, polityki społecznej i rodziny.

  Obniżenie wieku emerytalnego jako fatalna decyzja [VIDEO]

  Obniżenie wieku emerytalnego było fatalną decyzją. Ekonomiści negatywnie oceniają niższy i zróżnicowany dla kobiet i mężczyzn wiek emerytalny w Polsce.

  Co pandemia uświadomiła menadżerom? [VIDEO]

  Pandemia a zarządzanie - co kryzys wywołany pandemią uświadomił menadżerom? Okazało się, że kapitał ludzki jest niezwykle ważny. Duże znaczenie ma także zdolność do szybkich zmian.

  Kodeks pracy art. 30

  Kodeks pracy w art. 30 wylicza sposoby rozwiązania umowy o pracę: porozumienie stron, wypowiedzenie, dyscyplinarka i upływ czasu.

  Kontroferta dla pracownika - co to jest?

  Kontroferta dla pracownika - co to jest i w jakim celu się ją stosuje? Czy warto przyjąć kontrofertę?

  Jesienna rekrutacja w logistyce - jak zachęcić do pracy w firmie?

  Startuje jesienna rekrutacja w logistyce. Jakich pracowników brakuje? Jak zachęcić do pracy w danej firmie? Co przyciąga pracowników?

  Kontrole PIP na małych budowach 2021 - wyniki

  Kontrole PIP na małych budowach zostały wzmożone w 2021 r. Z danych statystycznych wynika, że to właśnie na małych budowach jest najwięcej wypadków przy pracy. Jakie są wyniki kontroli PIP?

  Praca sezonowa - prawa cudzoziemców przez cały rok

  Praca sezonowa - prawa cudzoziemców nie są sezonowe. Przypomina o tym PIP w kampanii "Prawa przez cały rok". Jak zatrudnić cudzoziemca na podstawie zezwolenia na pracę sezonową? Czym jest umowa o pomocy przy zbiorach?

  Europejskie Porozumienie dotyczące aktywnego starzenia się

  Europejskie Porozumienie podpisane w 2017 r. dotyczy aktywnego starzenia się i podejścia międzypokoleniowego w pracy. Realizując je, w Polsce powstało "Porozumienie strony pracowników oraz strony pracodawców RDS na rzecz aktywnego starzenia". Wypracowano w nim szereg rozwiązań na rzecz aktywnego starzenia się.

  Kiedy zmiana czasu na zimowy w 2021?

  Kiedy jest zmiana czasu na zimowy w 2021 r.? Czy ostatni raz przestawiamy zegarki jesienią? Jak zmiana czasu wpływa na czas pracy w nocy?

  Wypłata wynagrodzenia za pracę w sobotę, niedzielę

  Wypłata wynagrodzenia za pracę to podstawowy obowiązek pracodawcy. Co w przypadku, gdy dzień wypłaty wynagrodzenia wypada w sobotę lub niedzielę?

  Jak niemieccy pracodawcy przygotowują się na 4 falę covid?

  4 fala covid przewidywana jest na jesień 2021 r. Statystyki wskazują na tendencję wzrostową zakażeń. Jak niemieccy pracodawcy przygotowują się na ten trudny czas?

  Weryfikacja szczepień pracowników - projekt

  Weryfikacja szczepień pracowników - trwają prace nad projektem nowych przepisów. Czy pracodawcy będą mogli sprawdzić fakt zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez pracowników?

  Umowa o dzieło - ZUS, zgłoszenie

  Umowa o dzieło - zgłoszenie do ZUS jest obowiązkowe od 2021 r. Jaki jest termin na zgłoszenie? Kto musi zgłosić umowę do ZUS?

  Zmiany w ubezpieczeniach społecznych od 18 września 2021 r.

  Najnowsze zmiany w ubezpieczeniach społecznych weszły w życie 18 września 2021 r. Sprawdź, co się zmieni.

  Wypalenie zawodowe podstawą zwolnienia lekarskiego od 2022 r.

  Wypalenie zawodowe od 2022 r. będzie podstawą do otrzymania zwolnienia lekarskiego (l4). Czym jest wypalenie? Jakie są objawy? Jak przeciwdziałać?

  Przeniesienie urlopu na kolejną umowę - wzór porozumienia

  Przeniesienie urlopu wypoczynkowego na kolejną umowę o pracę może nastąpić na mocy porozumienia stron. Jak je prawidłowo sporządzić? Oto wzór porozumienia.

  Ostatnie dni na wniosek o zwolnienie z ZUS!

  Wniosek o zwolnienie z ZUS - sklepiki szkolne i piloci muzealnych wycieczek mają ostatnie dni na ubieganie się o zwolnienie z obowiązku opłacania składek ZUS.

  Podwyższona kwota wolna od potrąceń - covid

  Podwyższona kwota wolna od potrąceń została przewidziana w tarczy na czas pandemii COVID-19. Kogo dotyczy? Ile wynosi?

  Usprawiedliwienie nieobecności w pracy - szczepienie

  Usprawiedliwienie nieobecności w pracy z powodu szczepienia - kiedy jest możliwe? Czy szczepienie dziecka uzasadnia zwolnienie od pracy?

  Kobiety najwięcej ucierpiały na pandemii

  Kobiety najwięcej straciły w czasie pandemii. To one częściej były zwalniane. Spadł na nie ciężar opieki nad dziećmi i pracy jednocześnie. Jak wpłynęło to na ich zdrowie?

  Płace rosną, bo firmy walczą o pracowników

  Płace rosną wszędzie. Wszystkie kody PKD odnotowały w sierpniu 2021 r. podwyżki wynagrodzeń. Firmy walczą w ten sposób o pracowników.