REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Inbound Marketing – zainwestuj w sieć

Małgorzata Kopeć
Inbound Marketing – zainwestuj w sieć. /Fot. Fotolia
Inbound Marketing – zainwestuj w sieć. /Fot. Fotolia
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Prowadzenie działań marketingowych w oparciu o Internet jest zadaniem koniecznym i priorytetowym. Szczególnie dziś, gdy jest on pierwszym źródłem informacji, najszybszą bazą teleadresową i opiniotwórczą dla każdego z nas.

Inbound Marketing

W obliczu społeczeństwa informacyjnego, bazującego na rozwiniętej technologii, budowanie i podtrzymywanie więzi z odbiorcami przez Internet, jest banalnie proste. Wystarczy wykorzystać techniki Inbound Marketingu. Metoda ta, opierając się na mediach społecznościowych, mikroblogach i wyszukiwarkach internetowych, jest tanim sposobem na promocję naszej działalności. Dzięki niemu możemy w szybki sposób dotrzeć do niezliczonej grupy odbiorców, którzy więcej czasu spędzają w świecie wirtualnym niż rzeczywistym. Poza korzystaniem z mediów społecznościach (Facebook, Golden-Line) warto założyć firmowy blog jako dodatkowy element strony www. W jego obrębie umieszczajmy ciekawe artykuły, odpowiadajmy na pytania internautów, a nawet organizujmy czaty z ekspertami w dziedzinie w której się specjalizujemy.

REKLAMA

Autopromocja

Działania te nie wymagają dużych kosztów nakładu, a są ciekawym sposobem na zbudowanie więzi z odbiorcą. Klient, który „może mieć stały kontakt z firmą”, a jego opinie brane są pod uwagę, bardziej identyfikuje się z marką i zostaje z nią na dużej. „Informacja zwrotna” w procesie sprzedaży produktu, jest istotna również dla rynku szkoleniowego. Jeśli nasi klienci będą mogli przeczytać artykuły na tematy przez siebie zgłaszane, będą mogli poradzić się specjalisty nie tylko podczas prowadzonego kursu czy treningu, staną się dla nas najlepszą reklamą. Mimowolnie dołączą do naszego grona sympatyków na Facebooku, a o samych usługach poinformują swoich przyjaciół.

Zobacz także: Zmiany w oprogramowaniu dla HR w 2014 roku

Jednak by tak się stało, musimy odpowiednio zadbać o pozycjonowanie usługi w sieci. Dopilnujmy, by nasza działalność dla „wujka Google” stała się ważnym elementem. Możemy do tego celu zatrudnić odpowiednie firmy, które zajmują się pozycjonowaniem strony, ale możemy też zająć się tym sami. Pisząc artykuły na stronę naszej firmy, zadbajmy o dużą ilość słów kluczowych, linków, które staną się do niej bezpośrednimi odsyłaczami. Na samym początku używajmy słów, które będą związane z bezpośrednią działalnością firmy. Potem je rozszerzajmy wraz z rozbudową tekstów i porad. Jeżeli mamy taką możliwość, pozwólmy internautom podzielić się na naszej stronie własnymi uwagami. Forum internautów skupione wokół konkretnej firmy /marki może być ciekawą inspiracją dla samych usługodawców, a zbudowane więzi przełożą się na wzrost sprzedaży. Gdy tak się stanie, możemy mieć pewność, że droga reklama nie będzie nam potrzebna.

Strategie Inbound marketingu są elementami nowymi, ale szybkimi i skutecznymi w docieraniu do klienta. Dlatego, drogi czytelniku, jeśli zależy ci na dobrej promocji i zadowoleniu odbiorców, załóż wirtualne wizytówki na „portalach społecznościowych”, rozwijaj stronę firmy, blogi pracowników i inwestuj w jej pozycjonowanie. W szczególności bądź otwarty na opinie i sugestie klientów, jednocząc ich na forach wirtualnej wspólnoty. Dzięki tym poprawnym działaniom marketingu przechodzącego powiększysz swoje dochody i zyskasz wiernego odbiorcę. Kto wie, może nawet wypijesz z nim filiżankę kawy na jednej z firmowych imprez?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zadaj pytanie na: Forum Kadry

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Przynajmniej 4650 zł płacy minimalnej w 2025 roku (postulat wszystkich związkowców). Czy rząd ustąpi?

Na posiedzeniu w dniu 15 lipca 2024 r. Radzie Dialogu Społecznego nie udało się wypracować wspólnego stanowiska w sprawie propozycji wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2025 r. To oznacza, że rząd do 15 września ma czas na podjęcie ostatecznej decyzji w tej sprawie.

Zmiany w raportach ZUS RPA i ZUS RIA. Będą nowe kody tytułu ubezpieczenia

Zmienią się wzory imiennego raportu miesięcznego o przychodach ubezpieczonego/okresach pracy nauczycielskiej – o symbolu ZUS RPA oraz wzoru raportu informacyjnego – o symbolu ZUS RIA. Pojawią się też nowe kody tytułu ubezpieczenia. Trwają prace nad nowelizacją przepisów.

Będzie zmiana wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę. Ile wyniosą świadczenia zależne od płacy minimalnej?

Minimalne wynagrodzenie za pracę zmieni się od 1 stycznia 2025 r. Wraz z minimalną płacą zmieni się także wysokość świadczeń powiązanych z minimalnym wynagrodzeniem. Jakie to świadczenia? Ile wyniosą?

Odpowiedzialność pracodawcy za pogorszenie stanu zdrowia pracowników w czasie upału. Jaka jest, czy polisa ochroni

Jeżeli pracownik zasłabnie lub dozna udaru słonecznego lub cieplnego w czasie pracy, pracodawca naraża się na ewentualne roszczenie z żądaniem wypłaty odszkodowania. Przed tego rodzaju finansowymi konsekwencjami upałów firmy mogą się ubezpieczyć. Słuzy do tego polisa OC pracodawcy.

REKLAMA

Zmiana pracy nie zawsze jest możliwa. Co robić?

Dlaczego pracownicy niezadowoleni z pracy wciąż w niej tkwią? Zmiana pracy nie zawsze jest możliwa. Co można zrobić, aby podnieść swoją atrakcyjność na rynku pracy? Jak rozwijać kompetencje i szkolić się u dotychczasowego pracodawcy? Dlaczego tak mało pracowników decyduje się na rozmowę o podwyżce wynagrodzenia? Oto wskazówki eksperta rynku pracy, Mateusza Żydka.

Świadczenie urlopowe w szkołach. Czy powinno uwzględniać kryterium socjalne?

Do 31 sierpnia 2024 r. nauczyciele powinni otrzymać świadczenia urlopowe. Świadczenie, wypłacane wszystkim nauczycielom, jest finansowane ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Czy powinny uwzględniać kryterium socjalne?

Nauczycielskie świadczenie kompensacyjne. Więcej osób uzyska prawo do świadczenia

1 września 2024 r. więcej osób uzyska prawo do nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego. Jakie warunki należy spełniać, żeby nabyć prawo do tego świadczenia?

Wcześniejsze emerytury dla nauczycieli. Kto ma prawo do nowej emerytury? Kiedy można złożyć wniosek?

1 września 2024 r. wejdą w życie zmiany przepisów Karty Nauczyciela. Więcej osób będzie mogło skorzystać z wcześniejszej emerytury dla nauczycieli. Kiedy można złożyć wniosek o wcześniejszą emeryturę?

REKLAMA

Czy 14 lipca to niedziela handlowa?

Czy w lipcu jest jakaś niedziela handlowa? Czy w tym miesiącu możemy zaplanować zakupy na niedzielę? 

Zmiana zasad obliczania stażu pracy. Jak to wpłynie na uprawnienia pracownika [przykłady]

Na podstawie stażu pracy ustalane są przysługujące pracownikowi uprawnienia, takie jak wymiar urlopu wypoczynkowego czy okres wypowiedzenia. Jeżeli do stażu pracy będą wliczane także inne okresy, np. prowadzenia działalności gospodarczej czy świadczenia pracy na podstawie umowy zlecenia, sposób ustalania uprawnień pracowniczych radykalnie się zmieni.

REKLAMA