reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Dostęp do e-usług ZUS przez bank

Dostęp do e-usług ZUS przez bank

Dostęp do elektronicznych usług Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będzie można uzyskać załatwiając sprawy w banku. Za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS będzie można złożyć wniosek o 500 zł na dziecko.

Już wkrótce dostęp do elektronicznego serwisu usługowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będzie można uzyskać załatwiając sprawy w banku. Bank PKO BP będzie mógł uwierzytelnić każdego swojego klienta, który zechce zarejestrować profil na Platformie Usług Elektronicznych.

- To dla nas niezwykle istotne, że duża grupa klientów będzie mogła uzyskać dostęp do naszych e-usług za pośrednictwem swojego banku - stwierdził, podpisując porozumienie o współpracy Radosław Stępień, wiceprezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Polecamy: Ustawa zasiłkowa 2016 z komentarzem (PDF)

Zgodnie z zawartym 8 marca porozumieniem PKO BP za pośrednictwem swojego serwisu bankowości elektronicznej będzie przekazywał do Zakładu dane klientów, którzy zechcą zarejestrować profil na Platformie Usług Elektronicznych, a które to dane są niezbędne do uwierzytelnienia danej osoby w ZUS. Obie instytucje gwarantują przy tym pełne bezpieczeństwo procesu wymiany danych, a tym samym pełne bezpieczeństwo samych danych osobowych.

Zawarte porozumienie ma związek z realizacją programu "500+" i możliwością składania wniosków o wypłatę świadczenia wychowawczego za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Już od 1 kwietnia każda osoba posiadająca swój profil na PUE będzie mogła złożyć elektroniczny wniosek o "500+".

Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest otwarty na współpracę przy rejestrowaniu profili PUE z innymi chętnymi bankami.

Zadaj pytanie na FORUM!

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

ZUS

Tagi

ZUS

Zdjęcia

Dostęp do e-usług ZUS przez bank/fot. Fotolia
Dostęp do e-usług ZUS przez bank/fot. Fotolia

Monitor Księgowego - wydanie cyfrowe (eMK)792.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Siwek Gaczyński & Partners

Kancelaria prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama