reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Spada liczba wypadków przy pracy

Spada liczba wypadków przy pracy

Z informacji prezentowanych przez Państwowa Inspekcje Pracy wynika, że liczba wypadków przy pracy w Polsce znacznie spadła. Od początku bieżącego roku Państwowa Inspekcja Pracy kontrolowała 29 wypadków.

Jak informuje Państwowa Inspekcja Pracy w ubiegłym roku w Polsce doszło do 88 tysięcy wypadków. Ze statystyk wynika, że najczęściej wypadki zdarzają się w budownictwie, przetwórstwie przemysłowym, handlu, naprawach i rolnictwie -powiedziała w Polskim Radiu 24 Maria Kacprzak-Rawa z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie. Obowiązek zgłoszenia wypadku ma pracodawca. Może go zgłosić także sam pracownik, policja, prokuratura oraz media.

Jakie świadczenia przysługują pracownikowi z tytułu wypadku przy pracy

Z tegorocznych statystyk wynika, że bezpieczeństwo pracy poprawia się - stwierdziła Maria Kacprzak-Rawa. Od początku roku doszło tylko do 29 wypadków przy pracy skontrolowanych przez inspektorów Państwowej Inspekcji Pracy w Warszawie. 10 z nich to wypadki śmiertelne. Ze statystyk wynika, że liczba wypadków w tym roku zmniejsza się, co może świadczyć o poprawie bezpieczeństwa pracy - stwierdziła Maria Kacprzak-Rawa. Z danych Okręgowego Inspektoratu Pracy wynika, że wypadkom ulegają przeważnie bardzo młodzi ludzie, którzy nie przestrzegają zasad BHP lub pracownicy z dużym doświadczeniem, którzy lekceważą przepisy .

Forum Kadry

reklama

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Skarbiec

Kancelaria Prawna Skarbiec, specjalizuje się w kompleksowej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama