| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Samozatrudnienie atrakcyjne dla młodych Polaków

Samozatrudnienie atrakcyjne dla młodych Polaków

Samozatrudnienie jest atrakcyjne dla młodych Polaków. Cztery piąte (81%) młodych Polaków wykazuje pozytywną postawę w stosunku do pracy na własny rachunek. Negatywną ma tylko 13% - wynika z raportu „Przedsiębiorczość na świecie 2013" firmy Amway.

Samozatrudnienie

Polacy wykazują nieco bardziej pozytywną postawę wobec przedsiębiorczości niż średnio młodzi ludzie w 24 badanych krajach świata (77% pozytywnych i 18% negatywnych postaw).
Najlepiej nastawieni do samozatrudnienia są młodzi ludzie z Finlandii, Danii, Holandii, Francji, Meksyku i Wielkiej Brytanii. - Młodzi Polacy należą do najbardziej przedsiębiorczych w Europie. To nasz ogromny kapitał, który musimy umiejętnie wykorzystać - mówi Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan. Z największym dystansem do samozatrudnienia podchodzą młodzi z krajów o dobrze zorganizowanych gospodarkach (takich jak USA, Szwajcaria, Austria i Niemcy), a także z Turcji i Węgier. Polska znajduje się pośrodku stawki 24 krajów.

Zobacz również serwis: Młodociani, niepełnosprawni, bezrobotni

Własna firma

Oprócz pozytywnej postawy wobec przedsiębiorczości, stosunkowo wysoki odsetek (56%) młodych Polaków potrafi wyobrazić sobie prowadzenie własnego biznesu. Polska znajduje się w czołówce 24 krajów. Największą otwartość do pracy na własny rachunek wykazują młodzi ludzie z krajów o słabiej zorganizowanych gospodarkach (Meksyk, Kolumbia, Rumunia, Grecja i Włochy). Najmniej otwarci na prowadzenie własnej firmy są młodzi z krajów o dobrze zorganizowanych gospodarkach i z silnymi firmami i korporacjami (takich jak Japonia, Szwajcaria USA, Austria, Dania i Niemcy, a także z Węgier).

Zadaj pytanie: Forum Kadry

Badanie

Badanie zostało przeprowadzone na grupie 26 tysięcy kobiet i mężczyzn w wieku 14 lat i więcej (reprezentatywne grupy docelowe populacji państw biorących udział w badaniu).

  • Kraje: Australia, Austria, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Japonia, Kolumbia, Meksyk, Niemcy, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, USA, Węgry, Wielka Brytania i Włochy.
  • Metoda: Wywiady osobiste/wywiady przez telefon.

Źródło: Konfederacja Lewiatan

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

DOKUMENTACJA PRACOWNICZA 2019

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radcy Prawnego FORTUNA

Kompleksowa obsługa prawna firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »