reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Otwarte fundusze emerytalne i powszechne towarzystwa emerytalne w 2012 r. - wyniki finansowe

Otwarte fundusze emerytalne i powszechne towarzystwa emerytalne w 2012 r. - wyniki finansowe

GUS podał wyniki finansowe otwartych funduszy emerytalnych i powszechnych towarzystw emerytalnych z 2012 r.

W końcu grudnia 2012 r. w ewidencji Centralnego Rejestru Członków otwartych funduszy emerytalnych (OFE) prowadzonego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) było zarejestrowanych 15,9 mln członków OFE, tj. o 2,9% więcej niż rok wcześniej. W 2012 r. udział osób w wieku do 40 lat zmniejszył się o dwa pkt proc. do 63,1%. Sukcesywnie wzrasta liczba członków OFE w najstarszej grupie wiekowej powyżej 50 roku życia, z 13,2%w 2011 r. do 14,5% w 2012 r.

Zobacz serwis: Ubezpieczenia

Liczba mężczyzn zarejestrowanych w OFE była większa niż kobiet, a ich udział był wyższy o 4,7 pkt proc. Liczba członków trzech największych otwartych funduszy emerytalnych wyniosła 7,9 mln, co stanowiło 49,6% wszystkich członków OFE. W końcu 2012 r. liczba rachunków* prowadzonych przez otwarte fundusze emerytalne wyniosła 16,5 mln. Udział rachunków martwych, na które nie wpłynęła żadna składka równał się 0,9% (rok wcześniej 1,1%ogólnej liczby rachunków). Odsetek rachunków martwych dla poszczególnych funduszy wahał się od 0,1% do 2,5% prowadzonych rachunków (od 0,2% do 5,5% rok wcześniej).

* Różnice pomiędzy liczbą rachunków w OFE a liczbą członków OFE zarejestrowanych przez ZUS wynika z różnych mechanizmów ich rejestracji,w tym rachunków martwych.

Źródło: GUS

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne
Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Asseco Business Solutions

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama