REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia

REKLAMA

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia. Ich tematyka obejmuje m.in. zasiłki chorobowe i macierzyńskie oraz zasady udzielania ulg i umorzeń.

ZUS Oddział w Opolu zaprasza na bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców na temat obowiązków związanych z rejestrowaniem i rozliczaniem działalności gospodarczej lub jej zawieszaniem/wznawianiem w ramach tzw. "jednego okienka". W szkoleniu wezmą udział również eksperci z Urzędu Miasta. Celem tej akcji informacyjnej jest rzetelnie i kompleksowe przedstawienie przedsiębiorcom wymagań wszystkich instytucji zaangażowanych w rejestrowanie firm. Szkolenie odbędzie się w dniu 24 lutego br. od godz. 10.00 w Oddziale ZUS w Opolu przy ul. Wrocławskiej 24 w sali narad. Każda osoba, która tego dnia odwiedzi placówkę ZUS otrzyma poradnik zawierający przydatne informacje dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej.

REKLAMA

Autopromocja

Kontakt: z uwagi na ograniczoną ilość miejsc należy zgłosić swój udział pod nr tel. 77 451 17 37.

Nie wszyscy pracujący emeryci muszą rozwiązać umowę o pracę >>

ZUS Oddział w Białymstoku zaprasza na bezpłatne szkolenie dla płatników składek wypłacających zasiłki chorobowe i macierzyńskie. Temat szkolenia  zasady przyznawania i wypłaty zasiłków z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa z uwzględnieniem zmian w przepisach. Szkolenie odbędzie się w dniu 25 lutego br. od godz. 10.00, w siedzibie oddziału ZUS Białystok przy ul. Młynowej 29 bud. B, III piętro, sala nr 302.

Kontakt: p. Beata Wróblewska, nr tel. (85) 74 86 657 lub mail wroblewskab@zus.pl

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zmienia się wysokość zasiłku pogrzebowego >>

ZUS Oddział w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza na bezpłatne szkolenie z zakresu zasad udzielania ulg i umorzeń. Podczas szkolenia będzie można zapoznać się z warunkami jakie należy spełnić, aby ZUS mógł odroczyć termin płatności składek, rozłożyć zaległości na raty lub umorzyć należności z tytułu składek. Uczestnicy dowiedzą się również, jakie dokumenty należy złożyć przy ubieganiu się o daną formę pomocy, a także uzyskają informację o terminach rozpatrywania spraw. Szkolenie odbędzie się w dniu 25 lutego br. od godz. 10.00, w siedzibie oddziału ZUS w Gorzowie Wlkp. przy ul. Sikorskiego 42 (sala konferencyjna, III piętro).

Kontakt: zgłoszenia na szkolenie przyjmowane są pod nr tel. 95 739 54 61.

Umorzenie należności z tytułu składek na Fundusz Pracy >>

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: kadry.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Oskładkowanie umów o dzieło. Komentarz ministry rodziny, pracy i polityki społecznej

Ministra rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk podkreśliła, że pełne ozusowanie umów zleceń nie budzi kontrowersji ani pracodawców, ani pracowników. To rozwiązanie jest akceptowane przez organizacje społeczne.

Kiedy jest niedziela handlowa w czerwcu?

Czy 30 czerwca 2024 to niedziela handlowa? Czy w czerwcu jest niedziela handlowa? Kiedy wypadają niedziele handlowe w 2024 roku? Jakie kary za pracę w dni niehandlowe? Kto może stać za ladą w niedziele?

Ważna zmiana Kodeksu pracy. Pracodawcy ochronią pracowników przed substancjami szkodliwymi dla funkcji seksualnych i płodności

Pracodawcy będą musieli chronić pracowników przed substancjami reprotoksycznymi. Substancje te są szkodliwe m.in. dla płodności i funkcji seksualnych kobiet i mężczyzn. Nowelizacja dostosowuje polskie przepisy do przepisów Unii Europejskiej.

Podwyżki 4,1% brutto dla nauczycieli od 1 stycznia 2025 r. Ile brutto i netto dla początkującego, mianowanego i dyplomowanego?

Nauczyciele otrzymali w 2024 r. podwyżkę o 30%. I negocjują z rządem utrzymanie wysokiej dynamiki podwyżek w 2025 r. Ale premier Donald Tusk zapowiedział, że budżetówka otrzyma tylko 4,1% podwyżki. Ile w tym wariancie wynoszą podwyżki netto i brutto dla nauczycieli w 2025 r.?  

REKLAMA

MRPiPS Dziemianowicz-Bąk: składki ZUS od umowy o dzieło, która jest jedynym źródłem dochodu

Umowy o dzieło, które są jedynym źródłem dochodu, powinny zostać objęte składkami ZUS. Pełne ozusowanie umów zleceń nie budzi kontrowersji ani pracodawców, ani pracowników - powiedziała portalowi Wp.pl ministra rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

MEN: kontrole, czy nauczyciele się doskonalą. Zapraszamy min. B. Nowacką na lekcję matematyki w klasie liczącej 37 uczniów

Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) ogłosiło, że kuratorzy będą monitorować realizację zadań związanych z doskonaleniem zawodowym nauczycieli w szkołach, które osiągają najniższe wyniki w egzaminie ósmoklasisty. Nauczyciele z kolei pytają, jak mają osiągać dobre wyniki, pracując w klasach, które są zbyt liczne i niedoinwestowane.

ZUS: Uczniowie i studenci mogą więcej dorobić w wakacje

ZUS przypomina, że od 1 czerwca 2024 r. uczniowie i studenci, którzy pobierają rentę rodzinną, mogą więcej dorobić do swojego świadczenia. Zmieniły się kwoty graniczne przychodu, które będą obowiązywać do 31 sierpnia br.

KRUS: Składki na ubezpieczenia społeczne rolników w III kwartale 2024 r. [za rolników, małżonków, domowników, pomocników rolnika]

Rolnicy i ich domownicy ubezpieczeni w KRUS muszą opłacić składki na składki na swoje ubezpieczenie społeczne za III kwartał 2024. Jaki jest termin płatności i wysokość składek?

REKLAMA

Co się zmieni 1 lipca 2024 r. Nie tylko minimalne wynagrodzenie za pracę - także niektóre świadczenia

Od 1 lipca 2024 r. minimalne wynagrodzenie za pracę zwiększy się do 4300 zł. Od tego dnia zmienią się również niektóre świadczenia przewidziane w prawie pracy i ubezpieczeń społecznych.

Minimalne wynagrodzenie za pracę wzrośnie o 58 zł, a minimalna stawka godzinowa zwiększy się o 0,40 zł

Od 1 lipca 2024 r. minimalne wynagrodzenie za pracę zwiększy się do 4300 zł. Minimalna stawka godzinowa dla umów cywilnoprawnych wzrośnie do 28,10 zł.

REKLAMA