| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Przedpłacone karty płatnicze zamiast paczki dla pracownika

Przedpłacone karty płatnicze zamiast paczki dla pracownika

Świąteczne paczki wydawane przez zakład pracy odchodzą w przeszłość – coraz popularniejszą formą premiowania stają się przedpłacone karty płatnicze. Obowiązujące regulacje prawne powodują, że karty dają realne oszczędności pracodawcy i wymierny zysk pracownikowi.

Od kilku miesięcy obowiązują regulacje prawne, umożliwiające zwolnienie z podatku dochodowego świadczeń pieniężnych przekazywanych także w formie przedpłaconej karty płatniczej. - To rozwiązanie opłaca się wszystkim, pracodawcy i pracownikom – podkreśla Adam Kompowski, prezes Bonus Systems Polska SA, lidera na polskim rynku kart przedpłaconych.

Uchwalona 17 lipca 2009 r. ustawa o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. nr 125, poz. 1037) wprowadza bardzo ważne zmiany, dotyczące pracowników korzystających z przedpłaconych kart podarunkowych. Wspomniana nowelizacja, modyfikując art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy, objęła zwolnieniem od podatku dochodowego świadczenia pieniężne, otrzymywane przez pracownika w związku z finansowaniem działalności socjalnej, ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Limit zwolnienia to 380 zł. Regulacja dotyczy również środków przekazywanych w formie przedpłaconej karty płatniczej.

Skalę oszczędności dla zakładu pracy i dla pracownika łatwo sobie uświadomić, operując następującym przykładem. Jeśli pracownicy otrzymają karty o wartości 380 zł, to na jednej karcie – w porównaniu z “tradycyjną” premią – firma zaoszczędza 70,72 zł, a pracownik 81,61 zł. W przypadku spółki lub instytucji zatrudniającej 200 pracowników, dla zakładu pracy to ponad 16 tys. zł oszczędności.

- Korzystanie z kart jest proste – akceptuje je coraz więcej sklepów i punktów usługowych. Karty, w porównaniu z papierowymi kuponami są znacznie wygodniejsze – choćby dlatego, że możemy swobodnie dysponować całą kwotą – mówi Adam Kompowski. - W przypadku kuponu opiewającego np. na 200 zł, jeżeli suma zakupów będzie niższa, to niewykorzystane środki przepadają. Karta daje taką elastyczność przy płaceniu, jak zwykła VISA Electron.

Jak zaznacza Kompowski, Bonus Systems Polska od wielu lat z powodzeniem wdraża nowe rozwiązania w zakresie przedpłaconych kart płatniczych. Pod tym względem jest na polskim rynku niekwestionowanym liderem. Karty i bony wydawane przez Bonus Systems akceptuje ponad 200 tysięcy punktów usługowo-handlowych w całym kraju.

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

Anna Książek

Ekonomistka, posiada wieloletnie doświadczenie w działach personalnych, obecnie samodzielny specjalista ds. kadr i płac.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »