reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > ZUS: nie będzie okna transferowego 2020

ZUS: nie będzie okna transferowego 2020

ZUS poinformował, że ze względu na epidemię koronawirusa w 2020 r. nie będzie okna transferowego. Okno transferowe otwiera się 1 kwietnia i zamyka 31 lipca. W tym czasie ubezpieczony może zdecydować o przeniesieniu części składki emerytalnej w całości na subkonto w ZUS bądź w części do OFE.

Brak okna transferowego 2020

W 2020 r. nie będzie okna transferowego. Okno transferowe 2020 r. nie odbędzie się ze względu na obowiązujący stan epidemii oraz przyjęte przepisy [1].

W czasie okna transferowego (od 1 kwietnia do 31 lipca) ubezpieczony mógł zdecydować czy chce aby część jego składki emerytalnej (II filar) trafiała w całości na subkonto w ZUS, czy w części do otwartego funduszu emerytalnego (OFE).

Polecamy: Kodeks pracy 2020 PREMIUM

Swoją decyzję w tym zakresie przekazywał poprzez złożenie stosownego oświadczenia [2].

Ponieważ okno transferowe 2020 r. zostało odwołane, oświadczenie, które złożą Państwo w tej sprawie, nie wywoła skutków prawnych.

Podstawa prawna:

[1] Art. 31ze ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw

[2] „Oświadczenie członka otwartego funduszu emerytalnego lub osoby, której Zakład Ubezpieczeń Społecznych ewidencjonuje składkę na subkoncie, o przekazywaniu składki do otwartego funduszu emerytalnego albo zewidencjonowaniu składki na subkoncie prowadzonym przez Zakład Ubezpieczeń ”)

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Michał Stępień

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama