reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > ZUS: nie będzie okna transferowego 2020

ZUS: nie będzie okna transferowego 2020

ZUS poinformował, że ze względu na epidemię koronawirusa w 2020 r. nie będzie okna transferowego. Okno transferowe otwiera się 1 kwietnia i zamyka 31 lipca. W tym czasie ubezpieczony może zdecydować o przeniesieniu części składki emerytalnej w całości na subkonto w ZUS bądź w części do OFE.

Brak okna transferowego 2020

W 2020 r. nie będzie okna transferowego. Okno transferowe 2020 r. nie odbędzie się ze względu na obowiązujący stan epidemii oraz przyjęte przepisy [1].

W czasie okna transferowego (od 1 kwietnia do 31 lipca) ubezpieczony mógł zdecydować czy chce aby część jego składki emerytalnej (II filar) trafiała w całości na subkonto w ZUS, czy w części do otwartego funduszu emerytalnego (OFE).

Polecamy: Kodeks pracy 2020 PREMIUM

Swoją decyzję w tym zakresie przekazywał poprzez złożenie stosownego oświadczenia [2].

Ponieważ okno transferowe 2020 r. zostało odwołane, oświadczenie, które złożą Państwo w tej sprawie, nie wywoła skutków prawnych.

Podstawa prawna:

[1] Art. 31ze ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw

[2] „Oświadczenie członka otwartego funduszu emerytalnego lub osoby, której Zakład Ubezpieczeń Społecznych ewidencjonuje składkę na subkoncie, o przekazywaniu składki do otwartego funduszu emerytalnego albo zewidencjonowaniu składki na subkoncie prowadzonym przez Zakład Ubezpieczeń ”)

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Piekarczyk

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama