REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

COVID-19, Zatrudnianie cudzoziemców

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Nowe zezwolenie na pracę sezonową od 1 stycznia 2018 r.

Sejm przyjął poprawki do ustawy o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, które w głównej mierze zmniejszają obciążenia administracyjne pracodawcom powierzającym pracę cudzoziemcom sezonowym, bowiem dotyczą one nowego zezwolenia na pracę sezonową. Nowe przepisy wejdą w życie 1 stycznia 2018 r.

Zmiany w zatrudnianiu cudzoziemców od 1 stycznia 2018 r.

Zatrudnianie pracowników z poza granic kraju jest w Polsce powszechną praktyką, w szczególności w związku z pracami sezonowymi i fizycznymi. Kwestie zatrudniania cudzoziemców reguluje ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Jednak od 1 stycznia 2018 czekają nas zmiany w ustawie.

Zatrudnianie cudzoziemców od 2018 roku - co zmiany oznaczają dla pracodawców

Od 1 stycznia 2018 roku będą obowiązywały nowe zasady zatrudniania cudzoziemców. Jaki wpływ na pracodawców będą miały zmiany w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy? - ocenia Konfederacja Lewiatan.

Uproszczenia w zatrudnianiu cudzoziemców 2017/2018

Rządowy projekt nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy wprowadza m.in. nowe rozwiązanie w postaci tzw. zezwolenia wielosezonowego, dzięki czemu pracodawca może uzyskać wpis do ewidencji pracy sezonowej na okres do 3 lat. Co jeszcze zmieni się w przepisach o zatrudnianiu cudzoziemców?

Zatrudnianie cudzoziemców do prac sezonowych 2017/2018

Do końca 2017 r. nie zmienią się zasady zatrudniania cudzoziemców do prac sezonowych. Zmiany w projekcie ustawy o cudzoziemcach mają obowiązywać od 2018 roku. Zaproponowano między innymi wydłużenie możliwości pracy sezonowej cudzoziemców z 6 do 9 miesięcy.

Jak zatrudniać pracowników z Europy Wschodniej po 6 miesiącach pracy w Polsce

Pracodawcy muszą kontrolować legalność pobytu zatrudnionych obywateli Armenii, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Rosji lub Ukrainy w Polsce. Przed rozpoczęciem pracy pracodawca jest zobowiązany żądać od cudzoziemca przedstawienia ważnego dokumentu uprawniającego do pobytu na terytorium Polski. Musi także przechowywać przez cały okres wykonywania pracy przez cudzoziemca kopię dokumentu pobytowego.

REKLAMA