Czy podwyżkę z wyrównaniem wstecznym trzeba wypłacić pracownikowi, który w chwili przyznania podwyżek nie jest już zatrudniony
Z początkiem października br. w naszym zakładzie pracy zaczną obowiązywać podwyżki wynagrodzeń (zmiana regulaminu wynagradzania). Pracodawca i związki zawodowe wynegocjowali podwyżkę z wyrównaniem od 1 kwietnia br. W tym okresie (od początku kwietnia do końca września) kilkoro pracowników zakończyło pracę. Czy powinniśmy im naliczyć podwyżki i wypłacić wyrównanie za okres od 1 kwietnia do dnia, w którym pracowali?
Wyrównanie wynagrodzeń w Państwa zakładzie pracy dotyczy nie tylko pracowników, którzy będą zatrudnieni 1 października, ale także osób, które były pracownikami w okresie objętym wyrównaniem. Podwyżkę z wyrównaniem wstecznym należy wypłacić także pracownikowi, który w chwili przyznania podwyżek nie jest już zatrudniony w tym zakładzie pracy.
UZASADNIENIE
Treść jest dostępna bezpłatnie,
wystarczy zarejestrować się w serwisie
Załóż konto aby otrzymać dostęp do pełnej bazy artykułów oraz wszystkich narzędzi
Posiadasz już konto? Zaloguj się.
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców 2022
Tylko teraz
49,00 zł
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
Świadczenia emerytalno-rentowe

Jak zdobyć Certyfikat:
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat
1/10
Emerytury i renty podlegają corocznie waloryzacji od dnia:
1 stycznia
1 marca
1 czerwca
1 września
Komentarze(0)
Pokaż: