REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Technologia "w chmurze"

Technologia
Technologia "w chmurze". /Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Trzy pytania do Marcina Stawowiaka, dyrektora ds. sprzedaży i współpracy partnerskiej na Europę Środkową rozwiązań SuccessFactors, SAP EMEA

Na co firma powinna zwrócić uwagę przy wyborze procesów HRM, które będą obsługiwane za pomocą technologii „w chmurze”?

Autopromocja

Od strony biznesowej należy określić, do jakiej zmiany w organizacji dążymy i dlaczego ta zmiana jest istotna. Rozwiązania „w chmurze” dotyczą funkcji zarządzania talentami, rozwojem, następstwami i komunikacją wśród pracowników, dlatego strategiczne cele wdrożenia powinny być ściśle związane z długofalowymi kryteriami sukcesu całej organizacji. Warto wiedzieć, jak nasi ludzie powinni się zmieniać, aby osiągać te strategiczne cele, jakich ludzi nam brakuje, których chcemy zatrzymać, co pracownicy powinni robić w przyszłości z rzeczy, których nie robili do tej pory. Zadaniem systemu nie jest odwzorowanie istniejących procesów, lecz przygotowanie gruntu pod pożądane zmiany. Musimy określić, co pomoże pracownikom i menedżerom pracować wydajniej i łatwiej osiągać wyniki. Wtedy można określić nowe, prostsze procesy, w które wszyscy będą zaangażowani. Unikniemy wówczas częstego problemu, gdy wdraża się jakąś technologię, nie wiedząc dokładnie, co dzięki niej chcemy osiągnąć. Trzeba się nastawić, że wdrożenie „w chmurze” będzie zupełnie inne i znacznie szybsze niż w przypadku tradycyjnych systemów. Pełną funkcjonalność można osiągnąć już po trzech miesiącach, a poszczególne funkcje uruchomić nawet znacznie wcześniej.

Zobacz również serwis: Szkolenia i rozwój

Jakie są najważniejsze czynniki ryzyka, które należy wziąć pod uwagę w trakcie wdrożenia systemu?

Głównym ryzykiem jest brak gotowości organizacji na zmiany lub niewystarczające zasoby, aby ją przeprowadzić. Zastosowanie nowej technologii to tylko połowa sukcesu – ułatwia osiąganie zamierzonych wyników, ale nie zastąpi biznesowego podejścia do potrzeb i celów, a także ogólnofirmowej zgody co do istoty zmian. Technologiczna integracja aplikacji „w chmurze” z istniejącymi w firmie jest stosunkowo prosta, choć musi być oczywiście dobrze przygotowana. W trakcie kolejnych iteracji (wielokrotnego powtarzania tej samej instrukcji czy algorytmu postępowania – przyp. red.) jesteśmy w stanie na bieżąco dostosowywać integrację procesów i przepływu danych do istniejącej architektury IT.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Zaangażowanie pracowników

Co decyduje o sukcesie we wdrożeniu, a potem w sprawnym posługiwaniu się takim systemem?

Sukces osiągamy, gdy wdrożone procesy HRM faktycznie przynoszą efekty biznesowe zgodne ze zdefiniowanymi wcześniej priorytetami. W osiągnięciu wyników pomaga całościowe zastosowanie systemu „w chmurze”, ponieważ wzmacnia to komunikację między pracownikami i menedżerami, zwiększa zaangażowanie i poprawia trafność decyzji kadrowych. Sukces wdrożenia można też mierzyć stopniem wykorzystania najlepszych praktyk, dostarczanych w ramach takiego systemu. W trakcie prac warto koncentrować się na szybkich efektach w poszczególnych obszarach, a więc stopniowo wdrażać kolejne funkcjonalności. Adaptację do nowych rozwiązań ułatwia pracownikom ergonomia i przyjazność systemu: lekki i przejrzysty interfejs, plastyczne prezentacje danych i prostota korzystania bliska doświadczeniom z mediów społecznościowych. Wszystko to jest dostosowane do smartfonów i tabletów. Gdy korzystanie z nowych narzędzi stanie się częścią codziennej pracy, wówczas szybko będzie widać też efekty biznesowe. Jeżeli organizacja jest gotowa na zmiany, to w systemie „w chmurze” wprowadzanie ich odbywa się w prosty i naturalny sposób.

Autor: Halina Guryn

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Personel i Zarządzanie
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Uprawnienia rodzicielskie
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
  nie ma takiej możliwości
  3
  6
  9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
  Następne
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  29 lutego – dodatkowy dzień w roku? Jak to jest z tym czasem i czy masz go dla siebie?

  Dziś 29 lutego 2024 roku – masz dodatkowy dzień w roku i zastanawiasz się co z nim zrobić? Czym dla Ciebie jest czas? Czy umiesz nadać mu priorytet? Poznaj 8 zasad efektywnego zarządzania czasem i znajdź czas dla siebie. Finalnie „nie chodzi o to, żeby mieć czas. Chodzi o to, żeby z niego korzystać”. Praktycznych rad udziela psycholog Aleksandra Kolińska.

  Od 1 kwietnia nowe stawki za wypadki przy pracy. 1431 zł za 1% uszczerbku [Obwieszczenie z 21 lutego 2024 r.]

  Są już znane stawki odszkodowań za wypadki przy pracy. 1% uszczerbku na zdrowiu wyceniono na 1431 zł.

  Czy 10 marca 2024 to niedziela handlowa?

  Czy 10 marca 2024 to niedziela handlowa? Czy w marcu 2024 jest niedziela handlowa? Kiedy wypadają niedziele handlowe w 2024 roku? Gdzie nie obowiązuje zakaz handlu? 

  Urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i noworodków wymagających hospitalizacji - ruszyły prace

  W dniu 15 lutego 2024 roku ruszyły prace w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nad opracowaniem prawnych rozwiązań w zakresie uprawnień rodzicielskich dla rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych oraz dzieci hospitalizowanych po urodzeniu. To poważny problem. Środowiska reprezentujące rodziców wcześniaków wskazują, że mama każdego wcześniaka, który wymaga hospitalizacji po narodzinach, miała prawo skorzystać z pełnopłatnego zwolnienia lekarskiego z tytułu opieki nad dzieckiem, a urlop macierzyński, żeby zaczynał się wraz z wypisem dziecka do domu. Dodatkowo, mamy wcześniaków aktualnie przebywające na urlopie macierzyńskim proszą o wydłużenie im tego urlopu o czas, jaki dziecko spędziło w szpitalu. 

  REKLAMA

  1,5 mld zł dla samorządów - zyskają pracownicy administracji i interesanci

  Jak podaje Ministerstwo Cyfryzacji ponad 2 tys. samorządów ze wszystkich województw uzyskało wsparcie w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd. Otrzymają one do 850 tys. złotych na działania z zakresu cyberbezpieczeństwa. Podpisaliśmy pierwszą umowę na realizację grantu, teraz rusza podpisywanie umów ze wszystkimi jednostkami samorządu, które zakwalifikowały się do wsparcia – poinformował wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.

  Świadczenie wyrównawcze dla działaczy opozycji antykomunistycznej. Od 1 marca 2024 r. próg uprawniający do świadczenia wzrasta do 3415,50 zł

  Działacze opozycji antykomunistycznej są uprawnieni do świadczenia wyrównawczego jeżeli pobierane przez nich świadczenia emerytalno-rentowe są niższe niż określona przepisami kwota. Obecnie próg uprawniający do świadczenia wyrównawczego wynosi 3046,29 zł; 1 marca 2024 r. wzrośnie do 3415,50 zł. 

  Słowacja – Dni wolne od pracy 2024

  Słowacja ma w swoim kalendarzu aż piętnaście dni wolnych od pracy w ciągu roku. Dzięki temu kraj ten plasuje się pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Dla porównania – w Polsce są o dwa dni wolne mniej. Kiedy przypadają dni wolne od pracy na Słowacji w 2024 r.?

  Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego dostanie podwyżki. Funkcjonariusze ABW zarobią nawet 16200 zł miesięcznie [Wyrównanie od 1 stycznia 2024 r.]

  Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego to kolejna państwowa instytucja, którą dosięgnie fala podwyżek w sferze budżetowej. Zarobki w ABW wzrosną z poziomu 3900–13500 zł do poziomu 4700–16200 zł. Pójdą w górę także dodatki za stopień służbowy. Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego dostaną podwyżki z wyrównaniem od 1 stycznia 2024 r. 

  REKLAMA

  Nowe kwoty jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej. Czy wzrosną od 1 kwietnia 2024 r.?

  Znamy wysokość odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej. Jest nowe obwieszczenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

  2121 zł – taki miesięczny przychód może mieć bezrobotny. Od lipca 2024 r. – maksymalnie 2150 zł

  Bezrobotny zostanie wyrejestrowany z urzędu pracy jeśli podejmie jakąkolwiek pracę. Może jednak zachować status osoby bezrobotnej mając źródła przychodów z innego tytułu niż praca. Przepisy określają limit kwoty przychodów, jakie może uzyskiwać bezrobotny. 

  REKLAMA