REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Innowacja dla mikro, małych i średnich firm. Rewolucja w HR - reklama

REKLAMA

Zachęcamy mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z Lubelszczyzny zatrudniające m.in. pracownice w wieku 50 lat i więcej do skorzystania z możliwości testowania w swojej firmie nowoczesnego rozwiązania informatyczno-psychologicznego służącego zarządzaniu personelem – KONSULTANTA HR. Aplikacja jest tworzona w ramach prestiżowego innowacyjnego projektu współfinansowanego przez Unię Europejską. Współtworzenie narzędzi i ich testowanie związane z gratyfikacją finansową niesie za sobą wiele korzyści dla zakładu pracy i jego pracowników.

REKLAMA

Autopromocja

KONSULTANT HR to informatyczne rozwiązania w zarządzaniu wiekiem:

- testy psychospołeczne automatycznie diagnozujące potencjał pracowników,

- testy psychospołeczne ułatwiające dobór dwuosobowych zespołów pracowniczych oraz gotowa procedura ich współdziałania na zasadach mentoringu,

- szkolenia e-learning i poradniki metodyczne wspomagające wdrażanie systemu zarządzania wiekiem w firmie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zapewniamy również bezpłatne wsparcie szkoleniowo-doradcze służące dostosowaniu potencjału narzędzi do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa.

Innowacja, która gwarantuje sukces, ponieważ:

- umożliwia wykorzystanie różnorodnego potencjału pracowników pod względem posiadanego doświadczenia i kwalifikacji,

- pomaga utrzymać aktywność zawodową osób z największym stażem pracy w firmie,

- wspiera motywowanie pracowników i przydzielanie im obowiązków adekwatnych do ich preferencji i możliwości, w tym planowanie kariery zawodowej,

- zwiększa efektywność pracy kadry oraz potencjał adaptacyjności firmy do aktualnych wymagań gospodarki,

- powoduje nabycie nowej wiedzy i nowych doświadczeń u personelu o różnym stażu zawodowym.

Zarządzanie wiekiem - to się musi opłacać

W tworzenie narzędzi zaangażowane jest grono ekspertów. Są to specjaliści - praktycy oraz naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie w dziedzinach: psychologii, zarządzania zasobami ludzkimi, w tym wiekiem i wiedzą oraz badań społecznych.

Udział w testowaniu to promocja firmy

Utworzone podczas realizacji projektu narzędzia, a także sama idea wdrażania rozwiązań służących zarządzaniu wiekiem będą upowszechniane na szczeblu regionalnym oraz ogólnokrajowym poprzez szeroko zakrojone kampanie informacyjne, dzięki czemu firmy testujące narzędzia będą miały możliwość bezpłatnej promocji swojego zakładu pracy na arenie województwa lubelskiego i całego kraju.

Dowiedz się więcej i przyłącz się do projektu

Biuro projektu FUDA
ul. Do Dysa 5, 20-149 Lublin
tel./faks: 81 740 13 27
tel. kom.: 727 570 989

www.zarzadzaniewiekiem.eu
www.fuda.com.pl
www.facebook.com/fuda.lublin

ZARZĄDANIE WIEKIEM - ZNANE, LUBIANE, STOSOWANE

Projekt "Innowacyjny model kooperacji dla rozwoju aktywności zawodowej pracownic powyżej 50. roku życia" jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Realizator projektu:

FUDA to firma doradcza, której misją jest wdrażanie pozytywnych zmian oraz rozwiązań usprawniających funkcjonowanie podmiotów. W naszej działalności koncentrujemy się na kreowaniu perspektyw dla naszych Klientów, w odpowiedzi na realia gospodarcze i aktualne potrzeby rynku. Wspieramy w określaniu celów, które wspólnie zmieniamy w rzeczywistość. Prowadząc działalność audytorską i doradczo - szkoleniową zabiegamy o sukces naszych Klientów. Nasze działania zmierzają do wspierania podmiotów w ich działalności - dbamy o to, aby nasze propozycje ułatwiały codzienną pracę, zwiększały konkurencyjność i wspierały rozwój.

Jesteśmy firmą zrzeszającą osoby dysponujące dużą wiedzą oraz doświadczeniem w realizacji, rozliczaniu, audytowaniu i ewaluowaniu projektów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej skierowanych do różnorodnych grup odbiorców - m.in. przedsiębiorców, osób pracujących, niezatrudnionych, zagrożonych wykluczeniem społecznym, nauczycieli, kadry dydaktycznej, uczniów, studentów, pracowników administracji publicznej, wdrażanych na terenie różnych województw kraju.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ważność orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności zostanie wydłużona. Będą nowe przepisy

19 lipca 2024 r. do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Dzięki nowym przepisom zostanie wydłużona ważność orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności niemal 400 tys. osób.

Dostosowanie stanowisk pracy wyposażonych w monitory ekranowe - sprawdź, czy Twoje jest odpowiednie

Przepisy bhp wymagają odpowiednio przygotowanych i dostosowanych stanowisk pracy wyposażonych w monitory ekranowe. Sprawdź, czy Twoje stanowisko pracy jest zgodne z przepisami!

Czy pracownik na zwolnieniu lekarskim może wyjechać na urlop

Podczas zwolnienia lekarskiego pracownikowi nie wolno wykonywać żadnej pracy zarobkowej. Ponadto nie może wykorzystywać zwolnienia w sposób niezgodny z jego celem. Czy to oznacza, że podczas choroby pracownik powinien zostać w domu i nie wolno mu wyjechać na urlop?

Wskaźnik waloryzacji na ustawowym minimum. Czy w 2025 r. wzrosną emerytury i renty?

6,78 proc. - co najmniej o tyle wzrosną emerytury i renty w przyszłym roku. Rząd pracuje nad rozporządzeniem w sprawie wysokości zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2025 r.

REKLAMA

Czy 21 lipca to niedziela handlowa?

Czy przedostatnia niedziele lipca to niedziela handlowa? Czy sklepy będą otwarte? 

Składki tylko do ZUS czy do ZUS i OFE. Kończy się czas na podjęcie decyzji

Wkrótce „okno transferowe” pozwalające ubezpieczonym decydować, gdzie ma być przekazywana część ich składki emerytalnej, zostanie zamknięte. O tym, gdzie ma trafiać część składki, mogą decydować mężczyźni, którzy nie ukończyli 55 lat, i kobiety, które nie ukończyły 50 lat.

Wypłata z PPK bez podatku – wystarczy wybrać odpowiedni sposób wypłaty

Środki z PPK można wypłacić bez podatku. Bez względu na to, jaki wariant wypłaty oszczędności uczestnik PPK wybierze – zyski wypracowane przez 25% środków zgromadzonych na jego rachunku PPK będą zwolnione z podatku dochodowego. Rozłożenie wypłaty na co najmniej 120 miesięcznych rat zwalnia z podatku zyski wypracowane przez całość oszczędności. 

Wydłużenie ważności orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności – projekt ustawy

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Nowelizacja przewiduje wydłużenie ważności orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności maksymalnie o 6 miesięcy.

REKLAMA

Czy pracodawca może zmusić do 14-dniowego urlopu?

Według Kodeksu pracy wymiar urlopu wypoczynkowego wynosi 20 lub 26 dni – w zależności od stażu pracy pracownika. Urlop może być podzielony na części, z których co najmniej jedna powinna trwać nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych. Czy 14-dniowy urlop jest obowiązkowy?

4 dni albo 35 godzin pracy w tygodniu w Polsce do 2027 roku? Inne państwa już testowały: efekty są zachęcające

W oczekiwaniu na zapowiadane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej  skrócenie tygodniowego czasu pracy w Polsce, warto przyjrzeć się przykładom z innych państw. Dotąd w programach pilotażowych 4-dniowego tygodnia pracy zaobserwowano np. spadek rotacji zatrudnienia o 40 proc., polepszenie dobrostanu pracowników w 82 proc. firm oraz oszczędności dla pracodawców na poziomie niemal 2 mln zł w skali roku. Krótszy tydzień pracy najlepiej przyjął się na Islandii, gdzie 86 proc. pracowników korzysta z niego lub ma taką możliwość. Ale polscy pracodawcy nie są entuzjastami tego rozwiązania. Aż 51 proc. firm uważa, że w ich branży jest ono niemożliwe. Jeżeli nie uda się skrócić tygodnia pracy, to dobrą alternatywą dla 54 proc. Polaków mogłaby być częstsza praca zdalna lub hybrydowa. 

REKLAMA