REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wzrost aktywności rekrutacyjnej firm [RAPORT]

Wzrost aktywności rekrutacyjnej firm [RAPORT]/Fot. Shutterstock
Wzrost aktywności rekrutacyjnej firm [RAPORT]/Fot. Shutterstock
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

W I półroczu 2021 r. widoczne było wyraźne ożywienie aktywności rekrutacyjnej firm. Tak wynika z raportu „Rynek Pracy Specjalistów H1 2021”, przygotowane go przez Pracuj.pl.

Ile ofert pracy w 2021 r.?

W pierwszym półroczu 2021 r. pracodawcy zamieścili na Pracuj.pl 440 608 ofert zatrudnienia. Oznacza to, iż liczba ogłoszeń na portalu wzrosła w stosunku do II półrocza 2020 r. o 45%.

Autopromocja
Rekrutacja raport Pracuj.pl 1

Pracuj.pl

Kogo szukają pracodawcy?

Najczęściej szukane specjalizacje to: sprzedaż, IT i obsługa klienta. Wysokich kompetencji cyfrowych wymaga się 32% ofert pracy.

W I półroczu 2021 r. wzrosła liczba rekrutacji w przypadku branż dotkniętych COVID-19.

Rekrutacja raport Pracuj.pl 2

Pracuj.pl

Więcej ofert pracy dla ekspertów ds. HR

Największe jednak ożywienie zaobserwowano wśród ekspertów ds. HR. Do nich skierowano aż o 87% ofert więcej niż w II półroczu minionego roku. Nieco mniejsze wzrosty w stosunku do poprzedniego półrocza dotyczyły marketingu (70%). Wzrost liczby ofert pracy dotyczył również takich branż jak: turystyka, hotelarstwo i gastronomia, budownictw. Dodatnia dynamika liczby rekrutacji obserwowana była w również w przypadku rekrutacji pracowników fizycznych i specjalistów produkcji.

Jakie branże rekrutowały najczęściej?

Według raportu, podobnie jak w ostatnich latach, największa liczba ofert pochodziła od pracodawców działających w branży bankowości i finansów. Na drugim miejscu znalazły się firmy pochodzące z branży nowych technologii, a na trzecim - pracodawcy z branży handlu i sprzedaży detalicznej. Kolejne miejsca zajęły firmy zajmujące się produkcją FMCG oraz budownictwem i inżynierią.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Najwięcej ofert pracy z województwa mazowieckiego

Co piąte ogłoszenie (20%) na Pracuj.pl pochodziło od firm z województwa mazowieckiego. Kolejne pozycje zajmowały województwa: dolnośląskie (11%), śląskie (10%), małopolskie (9%), wielkopolskie (9%), pomorskie (7%) i łódzkie (6%).

Oferty pracy zdalnej i rekrutacje zdalne

Zdecydowana większość badanych pracowników i kandydatów była otwarta na udział w zdalnych rekrutacjach.W poszukiwaniu pracowników częściej niż przed pojawieniem się COVID-19 sięgano po wirtualne narzędzia kontaktu z kandydatami.

Źródło: Raport Pracuj.pl „Rynek Pracy Specjalistów H1 2021”.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Gdzie in vitro refundowane? W jakich miastach jest dofinansowanie do in vitro? [wykaz placówek]

Wreszcie! Wiele par na to czekało - wiadomo już gdzie in vitro jest refundowane. Jest szczegółowy wykaz miast i placówek. Tych miejsc jest łącznie 58! Najwięcej placówek jest w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i w Katowicach. Łączna suma przyznanych kwot na 2024 rok wynosi 359,135,885.00 zł. W latach 2024-2028” łącznie ma zostać przeznaczone 2,5 mld zł. 

Zasiłek w wysokości zasiłku macierzyńskiego

Czy jest zasiłek w wysokości zasiłku macierzyńskiego? Komu przysługuje zasiłek w wysokości zasiłku macierzyńskiego? Kiedy przysługuje zasiłek w wysokości zasiłku macierzyńskiego? Jak uzyskać zasiłek w wysokości zasiłku macierzyńskiego?

Pasek wynagrodzeń na prywatny adres email pracownika. Czy to zgodne z prawem?

Pasek wynagrodzeń na prywatny adres email pracownika. Czy to zgodne z prawem? W praktyce powstaje wiele wątpliwości jakie dane pracowników i do jakich celów może wykorzystywać pracodawca. Okazuje się, że przepisy nie są restrykcyjne, ale najważniejsza jest dobrowolna zgoda pracownika.

Wypłata świadczenia urlopowego w 2024 roku a wpłata na PPK

Czy od wypłacanego w 2024 roku pracownikom świadczenia urlopowego pracodawca ma obowiązek naliczać wpłaty do PPK?

REKLAMA

Ile płacą w komisji wyborczej do europarlamentu 2024?

Kiedy wybory do europarlamentu? W jakich godzinach są wybory do europarlamentu? Ile płacą w komisji wyborczej do europarlamentu 2024? Jak głosować w wyborach do europarlamentu? Czy członkom komisji przysługuje zwrot kosztów dojazdu?

Zasiłek opiekuńczy dla samotnego rodzica

Komu przysługuje zasiłek opiekuńczy? Przez ile przysługuje zasiłek opiekuńczy? Jakie są dodatki i zasiłki dla rodzica samotnie wychowującego dziecko? Ile w 2024 roku wynosi dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka?

Dni wolne w Boże Ciało 2024 r. Czy za pracę w święta wyższe wynagrodzenie

Boże Ciało kiedy wypada? Czy w Boże Ciało sklepy są otwarte? Czy w Boże Ciało trzeba iść do kościoła? Czy za pracę w święta wyższe wynagrodzenie? Czy przysługuje dzień wolny za pracę w niedzielę oraz święto?

Sygnaliści pod ochroną. Będą nowe obowiązki dla pracodawców

Sejm uchwalił ustawę o ochronie sygnalistów. Ustawa nakłada nowe obowiązki na pracodawców.

REKLAMA

Kosztowny obowiązek. Dofinansowanie pracownikowi okularów lub szkieł kontaktowych

Pracodawca powinien zapewnić okulary lub szkła kontaktowe pracownikom zatrudnionym przy obsłudze monitora ekranowego. Czy pracownik ma prawo do jednoczesnej refundacji zarówno okularów korygujących wzrok, jak i szkieł kontaktowych?

Świadectwo pracy 2024 r.

W dniu zakończenia stosunku pracy pracodawca wydaje pracownikowi świadectwo pracy. Co pracownik powinien otrzymać razem ze świadectwem pracy?

REKLAMA