REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Lista benefitów dla pracowników Girteki rośnie wraz z dodatkowym ubezpieczeniem zdrowotnym

benefity pracownicze pozapłacowe bonusy dodatki do wynagrodzenia hr motywowanie
benefity pracownicze pozapłacowe bonusy dodatki do wynagrodzenia hr motywowanie
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Dziś pracownika przyciąga nie tylko wynagrodzenie. Dla młodego pokolenia coraz większego znaczenia nabierają dodatkowe korzyści, kultura organizacyjna czy wartości reprezentowane przez firmę.

Młode pokolenia poszukują nie tylko pracy, która spełni ich oczekiwania płacowe, ale firm, w których mogą zbierać doświadczenie, rozwijać się w biznesie, ale także firm dbających o ich dobre samopoczucie czy zdrowie. Dlatego dodatkowe świadczenia, takie jak ubezpieczenie zdrowotne, stają się elementem obowiązkowym. Tak jest również w przypadku Girteki, największej europejskiej firmy transportowej z własną flotą samochodów ciężarowych.

Autopromocja

Zdrowie jest najważniejsze

W Polsce publiczna służba zdrowia niestety wciąż pozostawia wiele do życzenia. Dlatego coraz większe znaczenie mają dla nas dodatkowe benefity w pracy, dzięki którym możemy zachować zdrowie i cieszyć się nim z rodziną i przyjaciółmi. Jedną z odpowiedzi na te potrzeby jest świadczenie w postaci ubezpieczenia zdrowotnego, coraz cześciej wprwoadzanego w firmach. Przykładowo w Grupie Girteka ubezpieczenie zdrowotne obejmuje finansowanie leczenia ambulatoryjnego i stacjonarnego w szpitalach, leczenie poważnych chorób, badania profilaktyczne, badania i leczenie okulistyczne i stomatologiczne, a także wszystkie podstawowe procedury medyczne.

„Wiemy i rozumiemy, że pracownicy są największym kapitałem każdej firmy. To, jak dopasowują się do potrzeb biznesowych, jak rozwijają się równolegle z biznesem i jak skuteczni są, ma kluczowe znaczenie. Wiemy też, że w ostatnim czasie w wyniku pandemii znacząco zmieniło się podejście do zdrowia. Dlatego postanowiliśmy wprowadzić nowy benefit dla pracowników. W procesie wdrożenia zebraliśmy dane i informacje, aby zapewnić najlepsze i szyte na miarę rozwiązania, które łączą potrzeby z punktu widzenia biznesu i pracowników” – mówi Jens Hovgaard Jensen, Chief People Officer w Grupie Girteka.

Dodatkowe, bezpłatne ubezpieczenie zdrowotne dla pracowników administracyjnych to najnowszy benefit w Girtece, która zatrudnia prawie 3000 pracowników w swoich biurach w całej Europie, w tym w Polsce w podpoznańskich Sadach. Wiele osób zdecydowało się na pracę w Girtece właśnie ze względu na kulturę organizacyjną i dodatkowe korzyści, jakie firma zapewnia pracownikom.

Według najnowszych danych z Raportu Płacowego HAYS Poland[1] zarówno rozszerzony pakiet opieki medycznej (34% badanych) jak i elastyczne możliwości pracy (34% badanych) oraz dodatkowe dni wolne (25% badanych) to najważniejsze benefity pozapłacowe z punktu widzenia pracownika.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dobre samopoczucie i jego wpływ na cele biznesowe

Pojęcie dobrego samopoczucia pracowników nabiera coraz większego znaczenia. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na nowe inicjatywy i wydarzenia mające na celu poprawę naszego samopoczucia fizycznego i psychicznego. Różnego rodzaju wyzwania, takie jak step challenge, hackathony, porady dietetyków, psychologów, pracownicze kluby sportowe to tylko niektóre z pakietów dostępnych dziś w firmach. Coraz większą popularnością cieszą się również dodatkowe dni wolne, jak na przykład w Girtece z okazji urodzin czy ślubu.

„Dziś widzimy wśród naszych pracowników chęć pomocy i działania na rzecz poprawy warunków życia i troski o społeczeństwo. Dlatego dajemy pracownikom możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju inicjatywach wolontariackich, zapewniając im płatny dzień urlopu. Biznes jest bardziej efektywny z ludźmi spełniającymi własne potrzeby, które odpowiadają wyzwaniom i możliwościom, jakie mamy jako firma. To jeden z podstawowych elementów naszej strategii Odpowiedzialnej Logistyki.” – podsumowuje Jens Hovgaard Jensen, CPO.

Bycie konkurencyjnym na rynku pracy wymaga dziś czegoś więcej niż tylko dobrej pensji. Młodsze pokolenie przygląda się zgodności firmy z ich podejściem i wartościami. Dlatego kluczowym elementem w przyciąganiu młodych ludzi nie jest dostarczanie listy benefitów, ale łączenie profili pracowników z potrzebami biznesowymi i kulturą organizacyjną. Kiedy te dwa elementy się spotykają, zarówno biznes, jak i pracownicy są najbardziej wydajni i jednocześnie realizują swoje cele.

Więcej o kulturze organizacyjnej i benefitach w Grupie Girteka można znaleźć na stronie: https://www.girteka.eu/careers/.

Żródło: Girteka

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
MRPiPS bada 4-dniowy tydzień pracy i chce skrócenia tygodnia pracy w tej kadencji Sejmu

Dwie wypowiedzi członków rządu wskazujące, że skrócenie tygodnia pracy z 5 do 4 dni (albo z 8 godzin dziennie do 7 godzin) może stać się obowiązującym prawem. 

Czerwiec 2024 – dni wolne, godziny pracy

Czerwiec 2024 – dni wolne i godziny pracy w szóstym miesiącu roku. Jaki jest wymiar czasu pracy w czerwcu? Kalendarz czerwca w 2024 roku nie zawiera ani jednego święta ustawowo wolnego od pracy. Sprawdź, kiedy wypada najbliższe święto.

Komunikat ZUS: 2 maja wszystkie placówki ZUS będą otwarte

W czwartek, 2 maja, placówki ZUS będą otwarte.

Czy 12 maja 2024 to niedziela handlowa?

Czy 12 maja 2024 to niedziela handlowa? Czy w maju jest niedziela handlowa? Kiedy wypadają niedziele handlowe w 2024 roku?

REKLAMA

Kalendarz maj 2024 do druku

Kalendarz maj 2024 do druku zawiera: święta stanowiące dni wolne od pracy, Dzień Flagi, Dzień Matki i imieniny wypadające w tym miesiącu.

Majówka: Pamiętaj, że obowiązuje zakaz handlu i w długi weekend sklepy będą zamknięte

W środę, 1 maja, zaczyna się majówka. Kto zaplanował sobie urlop na 2 maja, może cieszyć się długim weekendem trwającym aż 5 dni. Jak w tym czasie robić zakupy? Czy wszystkie sklepy będą zamknięte?

Czy polski pracownik czuje się emocjonalnie związany ze swoim miejscem pracy?

1 maja przypada Święto Pracy, to dobry moment, aby zastanowić się nad tym, jak się miewają polscy pracownicy. Jak pracodawcy mogą zadbać o dobrostan pracowników?  

"Student w pracy 2024". Wzrosły zarobki studentów, ale i tak odbiegają od ich oczekiwań

Według marcowego raportu “Student w pracy” Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu, co trzeci student w Polsce zarabia między cztery a sześć tysięcy złotych miesięcznie. To o 16,5 proc. więcej, niż rok wcześniej.

REKLAMA

20 lat Polski w UE: 1 maja 2004 - 1 maja 2024. Jak zmieniło się prawo pracy?

To już 20 lat Polski w Unii Europejskiej. Dokładnie w dniu 1 maja 2004 Polska wraz z Cyprem, Czechami, Estonią, Litwą, Łotwą, Maltą, ze Słowacją, Słowenią i z Węgrami wstąpiła do Unii Europejskiej. To było największe w historii rozszerzenie UE. Prze te 20 lat, do 1 maja 2024 wiele się zmieniło. Szczególnie ważny jest swobodny przepływ pracowników - możliwość pracy za granicą, posiadanie ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego oraz szeregu innych praw pracowniczych. Poniżej opis najważniejszych zmian dla polskiego prawa pracy w związku z wstąpieniem do UE.

Zawodowa służba wojskowa - nie dla osób transseksualnych

Ministerstwo Obrony Narodowej uznaje, że transseksualizm i obojniactwo to przyczyny dyskwalifikujące z zawodowej służby wojskowej. Według rozporządzenia MON to choroby i ułomności. Czy takie wyłączenie jest zgodne z prawem, czy nie dyskryminuje? Temat jest od lat kontrowersyjny, ale warto wiedzieć, że WHO - Światowa Organizacja Zdrowia usunęła transpłciowość, w tym transseksualizm z listy zaburzeń psychicznych. W całą sprawę zaangażował się zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, który napisał do sekretarza stanu w MON Cezarego Tomczyka.

REKLAMA