| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Temat: odprawa rentowa

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu odprawa rentowa. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące odprawa rentowa.

"Immunitet" odprawy emerytalnej i rentowej

Aktualizacja: 18.12.2008

Odprawa przysługująca pracownikowi przechodzącemu na emeryturę lub rentę korzysta z takiej samej ochrony prawnej jak wynagrodzenie za pracę. »

Prawo do odprawy emerytalno-rentowej

Aktualizacja: 18.12.2008

Pracodawca zwolniony jest z obowiązku wypłaty odprawy emerytalnej lub rentowej, jeżeli pracownik już ją otrzymał, np. w innym miejscu pracy. »

Immunitet odprawy emerytalnej lub rentowej

Aktualizacja: 31.12.2008

Odprawa przysługująca pracownikowi przechodzącemu na emeryturę lub rentę korzysta z takiej samej ochrony prawnej jak wynagrodzenie za pracę. »

Czy pracownik może otrzymać dwie odprawy emerytalne

Aktualizacja: 31.12.2008

Pracownik jest zatrudniony u dwóch pracodawców. Właśnie osiągnął wiek emerytalny i postanowił przejść na emeryturę. Czy może liczyć na należną mu odprawę emerytalną od każdego z pracodawców? »

Odprawę można dostać tylko raz

Aktualizacja: 30.12.2008

Przewidziana w kodeksie pracy odprawa emerytalna lub rentowa jest świadczeniem jednorazowym. Uregulowanie to budzi w praktyce jednak różnego rodzaju wątpliwości. »

Kiedy pracodawca wypłaca odprawy pracownikowi

Aktualizacja: 31.12.2008

Odprawa emerytalno-rentowa i z tytułu zwolnienia z pracy jest wymagalna w dniu rozwiązania stosunku pracy, a pośmiertna od dnia śmierci pracownika. Uprawnieni mogą jej dochodzić przed sądem pracy oraz domagać się odsetek w przypadku opóźnienia w wypłacie. »

Odprawa rentowa dla dyrektora

Aktualizacja: 31.12.2008

Pracownikowi zarządzającemu zakładem pracy w imieniu pracodawcy, objętemu zakresem regulacji ustawy z 3 marca 2000 r. o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi (Dz.U. Nr 26, poz. 306 z późn.zm.), może przysługiwać odprawa rentowa na zasadach i w wysokości przewidzianej w zakładowym układzie zbiorowym pracy, niezależnie od jej przyznania przez podmiot określony w § 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 21 stycznia 2003 r. w sprawie szczegółowego wykazu świadczeń dodatkowych, które mogą być przyznane osobom kierującym niektórymi podmiotami prawnymi, oraz trybu ich przyznawania (Dz.U. Nr 14, poz. 139). »

POLECANE

PRAWO PRACY DLA RODZICÓW

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

WYDARZENIA

Eksperci portalu infor.pl

Adam Wiśniewski

Ekonomista, ekspert w dziedzinie finansów, inwestycji i bankowości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »