| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Debata nt. reformy systemu ubezpieczeń społecznych

Debata nt. reformy systemu ubezpieczeń społecznych

Rząd ma zamiar rozpocząć debatę na temat reformy systemu ubezpieczeń społecznych - zapowiedziała premier Beata Szydło.

Rząd ma zamiar rozpocząć debatę i eksperckie przygotowania do założeń reformy systemu ubezpieczeń społecznych - powiedziała w piątek premier Beata Szydło.

"Mamy zamiar taką debatę i eksperckie przygotowania do założeń reformy systemu ubezpieczeń oczywiście rozpocząć" - powiedziała Szydło odpowiadając na pytanie z Twittera podczas piątkowej konferencji w Warszawie o to, czy w najbliższym czasie jest planowana reforma ubezpieczeń społecznych.

Polecamy produkt: Umowy zlecenia i inne umowy cywilnoprawne od 1 stycznia 2016 r. (książka)

"Najważniejsza kwestia, która dzisiaj jest też do procedowania, to jest prezydencki projekt ustawy w ramach tego pakietu prac, który podejmuje ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej dotyczący obniżenia wieku emerytalnego - mówiła premier. - Także sporo zadań ważnych, mamy pewien harmonogram działań, który chcemy wypełniać i priorytety, i na pewno wszystko to, co zakładaliśmy i prezentowaliśmy w kampanii wyborczej, będzie realizowane".

"Nie samym Trybunałem i Komisją Europejską Polacy żyją (...) W tej chwili minister Rafalska i jej ministerstwo pracy pracuje nad programem 500+ i innymi projektami, które dotyczą rynku pracy. Przypomnę: to m.in. podwyższenie minimalnej stawki godzinowej" - mówiła Szydło.

Od czasu powołania na stanowisko rzecznika rządu Rafała Bochenka na zakończenie każdej konferencji prasowej zadaje on szefowej rządu pytanie, spośród tych, które na Twitterze przysyłają internauci.

Dołącz do nas na Facebooku!

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCJA W DOKUMENTACJI PRACOWNICZEJ 2019

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Dittmajer

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »