Dofinansowanie dla osób wykonujących zawody pomocowe. Pierwszy etap reformy systemu pomocy społecznej
REKLAMA
REKLAMA
Dofinansowanie ze środków budżetu państwa osób zatrudnionych w systemie pomocy społecznej to założenie projektu ustawy o dodatku do wynagrodzenia dla pracowników służb społecznych. To według deklaracji Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pierwszy etap reformy systemu pomocy społecznej. W ten sposób resort przygotowuje zasadniczą zmianę w sposobie funkcjonowania pracowników wykonujących zawody pomocowe w systemie pomocy społecznej.
REKLAMA
Dofinansowanie – element strategii ewolucyjnej
Reforma systemu pomocy społecznej jest praktyczną realizacją zadań ujętych w Strategii Rozwoju Usług Społecznych, którą konsekwentnie realizujemy. Działania te mają charakter ewolucyjny, a po dokonanych zmianach w ustawie o pomocy społecznej wprowadzających nowe usługi społeczne, konieczne jest podjęcie działań zmierzających do uregulowania spraw związanych z wykonywaniem tzw. zawodów pomocowych – deklaruje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Proponując w nowej ustawie wprowadzenie dofinansowania dla osób wykonujących zawody pomocowe w systemie pomocy społecznej, realizujemy zobowiązania podjęte w porozumieniu zawartym przez premiera Mateusza Morawickiego z przewodniczącym NSSZ „Solidarność” Piotrem Dudą – dodaje.
Ustawa o zawodach pomocowych będzie następna
Zaproponowane w nowym projekcie rozwiązanie będzie przygotowywało do wprowadzenia kolejnej ustawy, tym razem o zawodach pomocowych, która ureguluje kwestie związane z zasadami realizacji zadań przez pracowników systemu pomocy i integracji społecznej.
REKLAMA
REKLAMA
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat