REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia

REKLAMA

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na bezpłatne szkolenia z zakresu m.in. BHP, zasad podlegania ubezpieczeniom i opłacania składek oraz świadczeń z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa.

ZUS I Oddział w Poznaniu i Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy zapraszają na bezpłatne szkolenie dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy nt. "Zagrożenie hałasem niskoczęstotliwościowym kierowców środków transportu drogowego". Szkolenie przeznaczone jest dla pracodawców lub wyznaczonych przez nich do udziału w szkoleniach pracowników. Szkolenie odbędzie się 25 listopada w ATC s.c., ul. Lipowa 1, 63-800 Gostyń.

REKLAMA

Autopromocja

Kontakt: p. Krystyna Świder, nr tel. 226 233 785, e-mail: krswi@ciop.pl; p. Dorota Gierczyk, nr tel. 226 233 676, e-mail: dogie@ciop.pl.

ZUS I Oddział w Łodzi zaprasza na bezpłatne szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy skierowane do pracodawców małych i średnich przedsiębiorstw z województwa łódzkiego, w tym rejestrujących działalność gospodarczą po raz pierwszy, w następujących sektorach gospodarki: budownictwo, ochrona zdrowia, transport i przetwórstwo przemysłowe.
Szkolenie odbędzie się w dniach 25-26 listopada, obejmuje 16 godzin lekcyjnych i zakończy się wydaniem stosownego zaświadczenia.

Kontakt: Osoby zainteresowane proszone są o odesłanie zgłoszenia uczestnictwa na adres: Zakład Ubezpieczeń Społecznych I Oddział w Łodzi, 92-103 Łódź, ul. Brzezińska5/15 pok.88. Deklarację uczestnictwa można również przesłać faksem na numer 426 793 244, albo pocztą elektroniczną na adres: martelusd@zus.pl. Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem: 426 631 065.

REKLAMA

ZUS II Oddział w Warszawie zaprasza na bezpłatne szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy skierowane są do przedsiębiorców z województwa mazowieckiego, w szczególności do pracodawców małych i średnich firm oraz rejestrujących działalność gospodarczą po raz pierwszy, między innymi z sektorów: budownictwa, ochrony zdrowia, transportu i przetwórstwa przemysłowego. Szkolenie odbędzie się w dniach 25-26 listopada, trwa 2 dni i ma na celu wskazanie pracodawcy jak należy zorganizować bezpieczne i higieniczne warunki pracy, które ułatwią zapobieganie wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym. Na wykładach zostaną przekazane między innymi podstawowe informacje dotyczące ryzyka zawodowego, ergonomii, ochrony przeciwpożarowej, skutków ekonomicznych niewłaściwych warunków pracy, udzielania pierwszej pomocy oraz przedstawione będą wybrane zagadnienia prawa pracy. Przedstawiciel Oddziału ZUS w Warszawie poinformuje o obowiązkowych dokumentach ubezpieczeniowych oraz programie PŁATNIK. Szkolenie kończy się wydaniem zaświadczenia ważnego przez okres 5 lat.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kontakt: p. Bożena Grabek, nr tel. 227 142 188; p. Bożena Recz, nr tel. 227 142 109. Zainteresowani powinni przesłać formularze zgłoszeniowe faxem na nr 227 142 638 lub na adres II Oddział ZUS w Warszawie, Wydział Orzecznictwa Lekarskiego i Prewencji, ul. 11 Listopada 15a, 03-446 Warszawa.

ZUS Oddział w Szczecinie zaprasza na szkolenie okresowe w zakresie prewencji wypadkowej dla pracodawców, osób kierujących pracownikami i rozpoczynających działalność w 2011 dla sektora przetwórstwo. Szkolenie odbędzie się w dniach 28-29 listopada w Szczecinie.

Kontakt: p. Tadeusz Kozłowski, nr tel. 914 596 951, kom. 601 445 956, Oddział ZUS w Szczecinie, ul. Matejki 22, 70-530 Szczecin, pok. 489. 

ZUS I Oddział w Poznaniu i Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy zapraszają na bezpłatne szkolenie dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy nt. "Zagrożenia zdrowia i bezpieczeństwa wśród pracowników służby zdrowia obsługujących diagnostyczne i terapeutyczne urządzenia wytwarzające pola elektromagnetyczne". Szkolenie przeznaczone jest dla pracodawców lub wyznaczonych przez nich do udziału w szkoleniach pracowników. Szkolenie odbędzie się 28 listopada w Poznaniu przy ul. Mrągowskiej 11.

Kontakt: p. Krystyna Świder, nr tel. 226 233 785, e-mail: krswi@ciop.pl; p. Dorota Gierczyk, nr tel. 226 233 676, adres e-mail: dogie@ciop.pl

ZUS Oddział w Bydgoszczy zaprasza na bezpłatne szkolenie dotyczące zasad podlegania ubezpieczeniom i opłacania składek w przypadku różnych form zatrudnienia. Szkolenie odbędzie się 28 listopada od godz. 12.00, w siedzibie Oddziału przy ul. Marii Konopnickiej 18a w budynku B w sali 503.

Kontakt: p. Alina Szałkowska, nr tel. 523 418 390, e-mail: szalkowskaa@zus.pl; p. Magdalena Wojtaluk, nr tel. 523 418 390, e-mail: wojtalukm@zus.pl. Zainteresowani powinni telefonicznie lub elektronicznie dokonać zgłoszeń.

ZUS Oddział w Bydgoszczy wraz z Ośrodkiem Doradztwa i Kształcenia "Bajd" zapraszają pracodawców i inne osoby kierujące pracownikami na bezpłatne, dwudniowe szkolenie w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Szkolenie odbędzie się w dniach 28-19 listopada od godz. 10.00 w Ośrodku Doradztwa i Kształcenia "Bajd" w Bydgoszczy przy ul. Stary Rynek 15-21.

Kontakt: zainteresowani powinni telefonicznie lub elektronicznie dokonać zgłoszeń, nr tel. 523 486 560, 523 486 442 lub e-mail: bajd@bajd.com.pl.

ZUS Oddział we Wrocławiu zaprasza na bezpłatne szkolenie z zakresu świadczeń z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa oraz kontroli wykorzystania zwolnień lekarskich. Szkolenie odbędzie się 28 listopada w godz. 9.00-14.00 w siedzibie Oddziału przy ul.Pretficza 11 w sali nr 239, p. I.

Kontakt: zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 713 606 242, 713 606 280 w godz. 13.00-14.00. Liczba miejsc ograniczona.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: kadry.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak obliczyć ile dni urlopu się należy?

Każdy pracownik ma prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego. Liczbę przysługujących dni urlopu ustala się zależności od stażu pracy pracownika.

Urlop macierzyński to nie urlop: to praca w domu i opieka nad dzieckiem

Urlop macierzyński to nie urlop: to praca w domu i opieka nad dzieckiem. Trwa zbieranie podpisów pod petycją na rzecz zmiany określenia: "urlop macierzyński". Aż 90 proc. respondentów uważa, że określenie „urlop” nie pasuje do okresu opieki nad dzieckiem, szczególnie w pierwszych miesiącach jego życia. Podobnie powinno się zastąpić sformułowanie: zasiłek macierzyński - zasiłkiem rodzicielskim.

Kiedy 20 a kiedy 26 dni urlopu?

W zależności od okresu pracy wymiar urlopu wypoczynkowego pracownika wynosi 20 lub 26 dni. Jakie okresy wlicza się do okresu, od którego ustala się wymiar urlopu?

Ważne: Lex Uber [od 17 czerwca polskie prawo jazdy dla kierowców z aplikacji]

Tak zwane Lex Uber, to już od 17 czerwca 2024 r. kierowcy, którzy korzystają z aplikacji do realizacji usług przewozu muszą posiadać polskie prawo jazdy. Najważniejsze cele to: poprawa bezpieczeństwa pasażerów, wysokie kary dla pośredników i ujednolicenie zasad przewozu.

REKLAMA

Oskładkowanie umów o dzieło. Komentarz ministry rodziny, pracy i polityki społecznej

Ministra rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk podkreśliła, że pełne ozusowanie umów zleceń nie budzi kontrowersji ani pracodawców, ani pracowników. To rozwiązanie jest akceptowane przez organizacje społeczne.

Kiedy jest niedziela handlowa w czerwcu?

Czy 30 czerwca 2024 to niedziela handlowa? Czy w czerwcu jest niedziela handlowa? Kiedy wypadają niedziele handlowe w 2024 roku? Jakie kary za pracę w dni niehandlowe? Kto może stać za ladą w niedziele?

Ważna zmiana Kodeksu pracy. Pracodawcy ochronią pracowników przed substancjami szkodliwymi dla funkcji seksualnych i płodności

Pracodawcy będą musieli chronić pracowników przed substancjami reprotoksycznymi. Substancje te są szkodliwe m.in. dla płodności i funkcji seksualnych kobiet i mężczyzn. Nowelizacja dostosowuje polskie przepisy do przepisów Unii Europejskiej.

Podwyżki 4,1% brutto dla nauczycieli od 1 stycznia 2025 r. Ile brutto i netto dla początkującego, mianowanego i dyplomowanego?

Nauczyciele otrzymali w 2024 r. podwyżkę o 30%. I negocjują z rządem utrzymanie wysokiej dynamiki podwyżek w 2025 r. Ale premier Donald Tusk zapowiedział, że budżetówka otrzyma tylko 4,1% podwyżki. Ile w tym wariancie wynoszą podwyżki netto i brutto dla nauczycieli w 2025 r.?  

REKLAMA

MRPiPS Dziemianowicz-Bąk: składki ZUS od umowy o dzieło, która jest jedynym źródłem dochodu

Umowy o dzieło, które są jedynym źródłem dochodu, powinny zostać objęte składkami ZUS. Pełne ozusowanie umów zleceń nie budzi kontrowersji ani pracodawców, ani pracowników - powiedziała portalowi Wp.pl ministra rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

MEN: kontrole, czy nauczyciele się doskonalą. Zapraszamy min. B. Nowacką na lekcję matematyki w klasie liczącej 37 uczniów

Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) ogłosiło, że kuratorzy będą monitorować realizację zadań związanych z doskonaleniem zawodowym nauczycieli w szkołach, które osiągają najniższe wyniki w egzaminie ósmoklasisty. Nauczyciele z kolei pytają, jak mają osiągać dobre wyniki, pracując w klasach, które są zbyt liczne i niedoinwestowane.

REKLAMA