REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia

REKLAMA

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia. Ich zakres obejmuje m.in.: ustalanie składki na ubezpieczenie wypadkowe, zmiany w zasiłkach, program Płatnik.

ZUS Oddział w Szczecinie zaprasza na szkolenie na temat zmian w zasiłkach obowiązujących od 1-go stycznia 2011 r. W czasie spotkania omówione zostaną zagadnienia związane z zasiłkiem chorobowym, zasiłkiem macierzyńskim oraz z kontrolą formalną zaświadczeń lekarskich przez płatników. Szkolenie odbędzie się 10 lutego br. w godz. 10.00-13.00. w siedzibie ZUS w Szczecinie przy ul. Matejki 22, sala 160, II piętro.

REKLAMA

Autopromocja

Kontakt: p. Piotr Tolko, nr tel. 502 008 048 lub e-mail: tolkop@zus.pl

Przepisy obowiązujące od 1 stycznia 2011 roku >>

ZUS Oddział w Białymstoku zaprasza na bezpłatne szkolenie dla płatników składek nt. "Zasady ustalania stopy procentowej składki na ubezpieczenie wypadkowe - przekazywanie danych niezbędnych do jej ustalenia. Dokument ZUS IWA zasady korygowania". Szkolenie odbędzie się 10 lutego br. o godz. 10.00 w siedzibie oddziału w Białymstoku przy ul. Młynowej 29, bud. B, sala 302, III.p. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 8 lutego. W przypadku dużej ilości zgłoszeń zostanie określony kolejny termin.

Kontakt: p. Beata Wróblewska, nr tel. (85) 74 86 657 lub e-mail: wroblewskab@zus.pl

Dalszy ciąg materiału pod wideo

III Oddział ZUS w Warszawie zaprasza na bezpłatne szkolenie dla płatników składek, które odbędzie się 10 lutego br. o godz. 11.00 w Żyrardowie przy ul. Cichej 2 w sali konferencyjnej. Zakres merytoryczny szkolenia:

 • ubezpieczenie chorobowe - zasiłki chorobowe,
 • ubezpieczenie wypadkowe - zasiłek chorobowy,
 • zasady ustalania uprawnień do zasiłku chorobowego,
 • zasady ustalania podstawy wymiaru zasiłku przysługującego ubezpieczonym.

Kontakt: Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, wszyscy zainteresowani powinni dokonać zgłoszeń pod nr tel. (22) 538 26 85 w godz. 8.00-15.30 lub na mail: szczygielskam@zus.pl

Informacja ZUS - składki na ubezpieczenia społeczne, FGŚP i FP w 2011 roku >>

ZUS Oddział we Wrocławiu zaprasza na bezpłatne szkolenie doskonalące z obsługi programu Płatnik. Zakres szkolenia:

 • zakładanie i obsługa kartoteki płatnika,
 • rejestr ubezpieczonych (dodawanie ubezpieczonego do rejestru, obsługa kartoteki ubezpieczonego),
 • omówienie ustawień programu,
 • tworzenie dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych,
 • tworzenie korekt dokumentów,
 • tworzenie zestawów dokumentów.

Szkolenie odbędzie się 11 lutego br. w godz. 11.00-12.30 we Wrocławiu przy ul. Pretficza 11, p. I, sala nr 239.

Kontakt: zapisy wyłącznie w godz. 13.00-15.00 pod nr tel. (71) 36 06 242 lub 280. Ilość miejsc ograniczona.

III Oddział ZUS w Warszawie zaprasza płatników składek na bezpłatne szkolenie. Zakres merytoryczny:

 • ubezpieczenie chorobowe - zasiłki chorobowe,
 • ubezpieczenie wypadkowe - zasiłek chorobowy,
 • Zasady ustalania uprawnień do zasiłku chorobowego,
 • zasady ustalania podstawy wymiaru zasiłku przysługującego ubezpieczonym.

Szkolenie odbędzie się 11 lutego br. o godz. 11.00 w Warszawie przy ul. Czerniakowskiej 16, sala konferencyjna (I pietro).

Kontakt: p. Monika Szczygielska, nr tel. 538 26 85 lub 502 445 972.

Ubezpieczenie zdrowotne - najniższa podstawa wymiaru składki oraz składka w 2011 roku >>

ZUS II Oddział w Łodzi zaprasza na bezpłatne szkolenie na temat "Zasady przyznawania i wypłaty zasiłków z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa z uwzględnieniem zmian obowiązujących od 1 stycznia 2011 r.". Szkolenie odbędzie się 14 lutego br. o godz. 9.00 w siedzibie Oddziału w Zduńskiej Woli przy ul. Kilińskiego 7/11, w Budnyku A, II piętro, sala 201.

Kontakt: p. Katarzyna Molas. Zapisy na szkolenie przyjmowane są pod nr tel. 43 823 32 63 lub 43 824 56 56 wew. 319, bądź e-mail molask@zus.pl.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: kadry.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
 • Czytaj artykuły
 • Rozwiązuj testy
 • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Minimalne wynagrodzenie za pracę wzrośnie o 58 zł, a minimalna stawka godzinowa zwiększy się o 0,40 zł

Od 1 lipca 2024 r. minimalne wynagrodzenie za pracę zwiększy się do 4300 zł. Minimalna stawka godzinowa dla umów cywilnoprawnych wzrośnie do 28,10 zł.

Czy zmiana wysokości minimalnego wynagrodzenia w umowie o pracę jest konieczna? Od 1 lipca 2024 roku kwota wzrośnie z 4242 zł brutto do 4300 zł brutto

Wkrótce zmieni się wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę. Od 1 lipca 2024 r. będzie ono wynosić 4300 zł. Czy w związku z tym należy zmienić umowę o pracę z pracownikami wynagradzanymi płacą minimalną?

2417,14 zł świadczenia urlopowego w 2024 r. dla pracownika zatrudnionego na pełen etat. Jak wystąpić?

Według ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych świadczenie urlopowe w może być wypłacane przez pracodawców nietworzących ZFŚS i zatrudniających poniżej 50 pracowników. W 2024 r. świadczenie urlopowe wynosi 2417,14 zł dla pracownika zatrudnionego na pełen etat w normalnych warunkach pracy.

Pilne! Minimalne wynagrodzenie za pracę w 2025 r. – wzrost o ponad 7 proc. Znamy kwotę!

Rada Ministrów przedstawiła propozycję wysokości minimalnego wynagrodzenia w 2025 r. Zwiększy się minimalna stawka godzinowa.

REKLAMA

Zasiłek chorobowy już nie 80%. L4 w 100% płatne? Jak dla kobiet w ciąży i po wypadkach? Jak przy urlopie wypoczynkowym?

Dużo pytań o nowe zasady wypłaty zasiłku chorobowego. Obietnicą wyborczą rządu było płacenie za „chorobowe” przez ZUS od pierwszego dnia choroby. Odciążyłoby to finanse pracodawców (zwłaszcza mniejszych). Pojawiła się jednak nowa propozycja – płatność zasiłku chorobowego w wysokości wyższej niż obecne 80%.

Młodzi nauczyciele nie mają odpowiednika dodatku stażowego do pensji 1183 zł brutto. 20 000 z nich odeszło z zawodu. Kto w ich miejsce?

Taki dodatek otrzymują nauczyciele z 20-letnim stażem. W 2023 r. szturmem można określić powrót do pracy w szkołach 34 000 nauczycieli (51–60 lat) i 25 000 (61 lat i więcej). W tym samym czasie z zawodu nauczyciela wycofało się 20 000 młodych nauczycieli (prawdopodobnie dotyczy to głównie większych miast). Jednym z powodów jest to, że dyplomowany nauczyciel w średnim wieku ma 20% dodatek do pensji za wysługę lat (stażowy). Odpowiednika tego dodatku (z innego tytułu) w tej wysokości nie ma młody nauczyciel.

Rewolucyjne zmiany w emeryturach ZUS: komu wypłacą raz na kwartał, komu w ogóle bo będzie znów potrzebny staż, by nabyć prawo do świadczenia

Wiadomo, że w ministerstwie rodziny trwają analizy, które mają rozwiązać problem emerytur groszowych. Prawo do świadczenia dla każdego kto zapłacił choć jedną składkę na ubezpieczenie emerytalne sprawia, że niektóre emerytury ZUS wypłaca w wysokości kilku groszy. Dlaczego skoro ustawa gwarantuje najniższą emeryturę, która obecnie wynosi 1 780,96 zł?

Wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy 2024 r.

Pracownik korzystający z urlopu wypoczynkowego nie może być z tego powodu poszkodowany finansowo. Dlatego zasadą jest, że za czas urlopu pracownikowi przysługuje wynagrodzenie, jakie by otrzymał, gdyby w tym czasie pracował. Do prawidłowego obliczenia wynagrodzenia za czas urlopu niezbędne jest ustalenie podstawy wymiaru takiego wynagrodzenia.

REKLAMA

Nowe zasady umów o pracę na okres próbny. Czy poprawiły sytuację pracowników? Ocena eksperta po roku doświadczeń

Dnia 26 kwietnia 2023 r. znaczącemu przemodelowaniu uległy przepisy o umowach na okres próbny, niektóre zasady wykreślono a wiele nowych dodano. Założeniem przy tym była poprawa sytuacji pracowników na okresie próbnym. Czy się to udało? Oceniamy po roku stosowania.

4300 od lipca renty socjalnej? Niekoniecznie! Komisja Polityki Społecznej i Rodziny przedstawiła swoją wersję. Wyrównanie i dodatek a nie zrównanie z minimalną

To kpina, narzekają obywatele. Miało być 4300 od lipca renty socjalnej, tj. wyrównanie do minimalnej ale się na to nie zanosi. Komisja Polityki Społecznej i Rodziny przedstawiła swoją wersję. Proponują wyrównanie i dodatek a nie zrównanie renty socjalnej z minimalną.

REKLAMA