Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu działalność socjalna. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące działalność socjalna.
Czy emeryci mogą otrzymywać z zfśs mniej świadczeń niż pracownicy
Aktualizacja: 10.08.2009
W firmie zmieniamy regulamin korzystania z zfśs. Chcielibyśmy ograniczyć możliwość korzystania z funduszu przez emerytów zakładu pracy i członków ich rodzin. Czy w związku z tym możemy przyznać mniej korzystne świadczenia z zfśs dla emerytów niż dla pracowników? Czy możemy zmniejszyć grupę osób uznanych za członków rodziny emeryta w stosunku do grupy osób określanych jako członkowie rodziny pracownika? »
Czy pracujący emeryt – nauczyciel ma prawo do świadczeń z zfśs w dwóch szkołach
Aktualizacja: 29.07.2009
Zatrudniliśmy w naszej szkole na 1/2 etatu na czas określony nauczyciela będącego na emeryturze (bez zawieszania tej emerytury). Czy nauczyciel ten ma prawo do świadczeń z zfśs w naszej szkole oraz w tej, z której przeszedł na emeryturę? »
Dyskryminacja w przyznawaniu świadczeń socjalnych
Aktualizacja: 07.12.2009
W wielu regulaminach pracodawcy w uzgodnieniu ze związkami zawodowymi czy przedstawicielami pracowników zamieszczają zapisy, które są niezgodne z ustawą o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych i dyskryminują niektóre grupy pracowników. »
Dopłaty do wypoczynku dla emerytów i rencistów z ZFŚS
Aktualizacja: 09.07.2009
Jesteśmy emerytami i korzystamy ze świadczeń socjalnych w naszym macierzystym zakładzie pracy. Od stycznia 2009 r. obowiązuje nowy regulamin przyznawania świadczeń. W treści regulaminu jest zapis, który przy ubieganiu się o dopłaty do wypoczynku zobowiązuje tylko emerytów i rencistów do dokumentowania poniesionych kosztów. Uważamy, że zapis ten narusza prawo. Czy mamy rację? »
Aktualizacja: 18.06.2009
Pracodawcy tworzący zakładowy fundusz świadczeń socjalnych mają możliwość wykorzystania środków zgromadzonych na rachunku bankowym funduszu, np. na dofinansowanie do wypoczynku pracowników. »
Sposób obliczania odpisów na zfśs
Aktualizacja: 20.11.2009
Pracodawca musi do 31 maja 2009 r. przekazać na rachunek bankowy funduszu pierwszą część naliczonych odpisów. Sposób ich obliczania jest regulowany przepisami ustawy, a wysokość uzależniona od liczby zatrudnionych pracowników. »
Do kiedy pracodawca musi przekazać pierwszą ratę na zfśs, jeżeli 31 maja przypada w niedzielę
Aktualizacja: 14.05.2009
W naszym zakładzie istnieje zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Do kiedy w tym roku powinniśmy przekazać pierwszą ratę środków na zfśs, jeżeli 31 maja przypada w niedzielę? »
Czy emeryt pracujący w dwóch zakładach pracy ma prawo do świadczeń z zfśs u obu pracodawców
Aktualizacja: 12.05.2009
W naszym zakładzie pracuje emeryt, który jednocześnie podjął pracę na pół etatu w innej firmie. Czy ten emeryt ma prawo do świadczeń z zfśs w dwóch zakładach pracy? »
Czy świadczenie świąteczne z zfśs podlega potrąceniu jak wynagrodzenie za pracę
Aktualizacja: 11.05.2009
Komornik prowadzi egzekucję z wynagrodzenia jednego z naszych pracowników. Pracownicy z okazji świąt otrzymali z zfśs tzw. pieniężne świadczenie świąteczne. Ponadto pracownik ten otrzyma z zfśs zapomogę socjalną z uwagi na swoją trudną sytuację materialną. Czy egzekucja prowadzona przez komornika dotyczy również tego rodzaju wypłat? »
Zasady obliczania odpisów na zfśs
Aktualizacja: 04.05.2009
Pracodawca musi przekazać odpisy na zfśs w terminie do 30 września każdego roku. Powinien jednak pamiętać o tym, że do 31 maja należy przekazać na rachunek funduszu kwotę stanowiącą co najmniej 75% równowartości odpisów. »
Jak ustalić liczbę zatrudnionych w celu naliczenia odpisu na zfśs po zmianie przepisów
Aktualizacja: 15.01.2016
Zatrudniamy pracowników na podstawie umów stałych i okresowych. Poza tym współpracujemy ze zleceniobiorcami, chałupnikami oraz zawieramy umowy agencyjne. W jaki sposób mamy ustalić po zmianie przepisów planowane przeciętne zatrudnienie w celu określenia wysokości odpisu na zfśs, skoro wiemy, że w trakcie roku zmniejszy się stan tak ogólnie pojmowanego zatrudnienia? »
Formalne wymogi funkcjonowania firmowego przedszkola
Aktualizacja: 27.04.2009
Aby firmowe przedszkole rozpoczęło działalność, musi spełnić kilka formalnych warunków, bez których jego funkcjonowanie nie jest możliwe. »
Kiedy wartość świadczeń z funduszu socjalnego jest opodatkowana
Aktualizacja: 15.04.2009
Zakład pracy, w którym jestem zatrudniona, zakupił pracownikom bony towarowe z okazji Wielkanocy, które w całości sfinansowano ze środków funduszu socjalnego. W podobny sposób została sfinansowana wycieczka do Warszawy i przejazd statkiem. Czy wartość biletów na statek i wyjazd do Warszawy należy zsumować z wartością bonów towarowych i od tak zsumowanego świadczenia odprowadzić zaliczkę na podatek dochodowy, gdy wartość wymienionego świadczenia przekroczy 380 zł? »
Finansowanie żłobków i przedszkoli z funduszu socjalnego
Aktualizacja: 03.04.2009
Od 1 stycznia br. pojawiła się nowa możliwość wykorzystania środków z zfśs - pracodawcy mogą finansować tworzenie nowych ośrodków opieki nad dziećmi. »
Zawieszenie zakładowego funduszu świadczeń socjalnych
Aktualizacja: 30.03.2009
Zatrudniamy 150 pracowników. W bieżącym roku z powodu złej sytuacji finansowej firmy chcielibyśmy zawiesić fundusz świadczeń socjalnych. Czy możemy to zrobić i w jaki sposób? »
Wniosek o odroczenie składek za XI
Spółka BG TAX & LEGAL od 2015 r. świadczy usługi profesjonalnego doradztwa podatkowego na rzecz średnich i dużych przedsiębiorstw, specjalizując się w bieżącym doradztwie podatkowym, jak i transakcyjnym.
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »