| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > PUE ZUS - ocena e-urzędu

PUE ZUS - ocena e-urzędu

Platforma Usług Elektronicznych (PUE) ZUS funkcjonuje od 2012 r. To najszybciej rozwijający się e-urząd w kraju. Przedsiębiorcy za pośrednictwem konta na PUE mogą rozliczać się z ZUS i dokonywać płatności składek.

Liczba zarejestrowanych osób na Platformie Usług Elektronicznych ZUS przekroczyła już 900 tys. PUE jest więc najszybciej rozwijającym się e-urzędem w kraju.

Uruchomiona w połowie 2012 r. Platforma Usług Elektronicznych ZUS to pierwszy w pełni wdrożony ogólnopolski e-urząd. Zarejestrowani na PUE klienci ZUS mają dostęp do wszystkich swoich danych zapisanych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Emeryci i renciści mogą weryfikować wysokość swoich świadczeń, pracujący zyskują wiedzę czy pracodawca odprowadza za nich składki a przedsiębiorcy mają dostęp do internetowych rozliczeń z ZUS. Każdy może skorzystać z kalkulatora emerytalnego, który w oparciu o zapisane na koncie emerytalnym dane i projekcję przyszłych zarobków, wyliczy prognozowaną emeryturę.

Platforma Usług Elektronicznych staje się coraz bardziej popularnym narzędziem kontaktu z ZUS. Szczególnie chwalą ją sobie przedsiębiorcy, którzy za pośrednictwem swojego konta na PUE rozliczają się z Zakładem, a nawet dokonują płatności składek.

Rekomendowany produkt: PITY 2015 z płytą CD

Dowodem na bardzo dobrą jakość udostępnionego klientom ZUS w 2012 r. narzędzia są kolejne nagrody jakie otrzymuje Platforma. Docenili ją już Pracodawcy RP przyznając nagrodę Wektor 2012 oraz kapituła nagrody Quality International 2014 (prestiżowy konkurs, organizowany przez Forum Biznesu, Biznes Trendy i Klub Polskiego Forum ISO 9000 pod patronatem Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu). Nie dziwi więc, że kwartalnie PUE zyskuje w granicach 100 tysięcy nowych użytkowników. Co za tym idzie, w marcu na Platformie Usług Elektronicznych powinien zarejestrować się milionowy klient.

Zadaj pytanie: Forum Kadry

Redakcja: Gabinet Prezesa

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Latkowski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »