REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Szkolenie "Zaawansowane kompendium prawa pracy 2014" 16-17 czerwca 2014 r.

REKLAMA

Zapraszamy na szkolenie "Zaawansowane kompendium prawa pracy 2014", które odbędzie się w dniach 16-17 czerwca 2014 r. w Warszawie.

Zapraszamy na szkolenie "ZAAWANSOWANE KOMPEDIUM PRAWA PRACY 2014 PO ZMIANACH ORAZ ORZECZNICTWO SĄDU NAJWYŻSZEGO".

REKLAMA

Autopromocja

Ostatnie nowelizacje przepisów prawa pracy są niestety dość lakoniczne i ich zrozumienie wymaga dogłębnej analizy w powiązaniu z pozostałymi przepisami, gdyż aby ocenić ich konsekwencje należy odnieść się do ogółu regulacji z tego zakresu. Powyższe dotyczy zwłaszcza nowelizacji przepisów o czasie pracy dotyczącej tzw. elastycznych rozwiązań czasu pracy. Dopiero spojrzenie na nią przez ogół zasad rządzących planowaniem i rozliczaniem czasu pracy pozwali na wyrobienie sobie zdania w tym zakresie. Nie mniej ważne jest śledzenie interpretacji urzędowych dotyczących zmienianych przepisów, gdyż zarówno nowelizacja dotycząca czasu pracy, jak i urlopów wychowawczych doczekały się już kilku stanowisk tłumaczących nie do końca proste przepisy. Aby ułatwić poruszanie się w nowych regulacjach przygotowaliśmy kompendium – pigułkę wiedzy o zmianach z praktycznego punktu widzenia, która z pewnością pozwoli się w nich odnaleźć.

Zobacz również: Indywidualne prawo pracy

Zajmowanie się kadrami od wielu lat oznacza śledzenie orzecznictwa Sądu Najwyższego, gdyż znajomość samego Kodeksu pracy już od dawna nie wystarcza. Poglądy SN niestety również ewoluują, a więc trzeba być na bieżąco, aby nie popełnić błędu podejmując decyzje w sprawach zwolnienia pracownika, wynagrodzeń, czy czasu pracy. Przykładowo jeszcze kilka lat temu SN negował 9-10-letnie umowy na czas określony, a od niedawna twierdzi, że już umowa zawarta na 5 lat może stanowić obejście przepisów o zatrudnianiu na czas nieokreślony. Orzecznictwo SN z dwóch ostatnich lat w pigułce proponujemy w ramach niniejszego szkolenia.

Grupa docelowa:

Do uczestnictwa w seminarium zapraszamy Dyrektorów Personalnych, kierowników, Menedżerów działów HR, osoby odpowiedzialne za sprawy kadrowe w firmie, wszystkich zainteresowanych poszerzeniem wiedzy z zakresu praktycznego stosowania prawa pracy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zadaj pytanie: Forum

WIĘCEJ INFORMACJI O SZKOLENIU ORAZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:

http://szkoleniaeksperckie.pl/szkolenia/kompedium-prawa-pracy

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Podwyżki dla pracowników samorządowych. Czy nowe stawki wynagrodzenia zasadniczego przysługują także za lipiec?

1 sierpnia 2024 r. wejdzie w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Zmiany mają celu uaktualnienie minimalnego poziomu wynagrodzenia zasadniczego pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. Czy nowe stawki przysługują także za lipiec 2024 r.?

Ważność orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności zostanie wydłużona. Będą nowe przepisy

19 lipca 2024 r. do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Dzięki nowym przepisom zostanie wydłużona ważność orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności niemal 400 tys. osób.

Dostosowanie stanowisk pracy wyposażonych w monitory ekranowe - sprawdź, czy Twoje jest odpowiednie

Przepisy bhp wymagają odpowiednio przygotowanych i dostosowanych stanowisk pracy wyposażonych w monitory ekranowe. Sprawdź, czy Twoje stanowisko pracy jest zgodne z przepisami!

Czy pracownik na zwolnieniu lekarskim może wyjechać na urlop

Podczas zwolnienia lekarskiego pracownikowi nie wolno wykonywać żadnej pracy zarobkowej. Ponadto nie może wykorzystywać zwolnienia w sposób niezgodny z jego celem. Czy to oznacza, że podczas choroby pracownik powinien zostać w domu i nie wolno mu wyjechać na urlop?

REKLAMA

Wskaźnik waloryzacji na ustawowym minimum. Czy w 2025 r. wzrosną emerytury i renty?

6,78 proc. - co najmniej o tyle wzrosną emerytury i renty w przyszłym roku. Rząd pracuje nad rozporządzeniem w sprawie wysokości zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2025 r.

Czy 21 lipca to niedziela handlowa?

Czy przedostatnia niedziele lipca to niedziela handlowa? Czy sklepy będą otwarte? 

Składki tylko do ZUS czy do ZUS i OFE. Kończy się czas na podjęcie decyzji

Wkrótce „okno transferowe” pozwalające ubezpieczonym decydować, gdzie ma być przekazywana część ich składki emerytalnej, zostanie zamknięte. O tym, gdzie ma trafiać część składki, mogą decydować mężczyźni, którzy nie ukończyli 55 lat, i kobiety, które nie ukończyły 50 lat.

Wypłata z PPK bez podatku – wystarczy wybrać odpowiedni sposób wypłaty

Środki z PPK można wypłacić bez podatku. Bez względu na to, jaki wariant wypłaty oszczędności uczestnik PPK wybierze – zyski wypracowane przez 25% środków zgromadzonych na jego rachunku PPK będą zwolnione z podatku dochodowego. Rozłożenie wypłaty na co najmniej 120 miesięcznych rat zwalnia z podatku zyski wypracowane przez całość oszczędności. 

REKLAMA

Wydłużenie ważności orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności – projekt ustawy

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Nowelizacja przewiduje wydłużenie ważności orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności maksymalnie o 6 miesięcy.

Czy pracodawca może zmusić do 14-dniowego urlopu?

Według Kodeksu pracy wymiar urlopu wypoczynkowego wynosi 20 lub 26 dni – w zależności od stażu pracy pracownika. Urlop może być podzielony na części, z których co najmniej jedna powinna trwać nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych. Czy 14-dniowy urlop jest obowiązkowy?

REKLAMA