reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Wysokie bezrobocie w UE

Wysokie bezrobocie w UE

Wysokie bezrobocie w UE wciąż na niezmienionym poziomie. W sierpniu (2013 r.) w UE bez pracy pozostawało aż 12% obywateli.

Bezrobocie w Unii Europejskiej na niezmienionym, ale wciąż bardzo wysokim poziomie. Z danych biura statystycznego Eurostat wynika, że w sierpniu w strefie euro pracy nie miało 12 procent obywateli, w całej Wspólnocie natomiast 10,9 procent, tyle samo co w lipcu. W Polsce nastąpił nieznaczny spadek. W Unii pracy nie ma obecnie ponad 26 i pół miliona Europejczyków, z czego prawie 5 i pół miliona to osoby młode, poniżej 25 roku życia.

Zobacz również serwis: Młodociani, niepełnosprawni, bezrobotni

Eurostat porównał też najnowsze dane z sytuacją sprzed roku. Bezrobocie wzrosło w 16 krajach, spadło w 11 i tylko w Polsce utrzymało się na niezmienionym poziomie. Jeśli chodzi o sierpień, to - jak podaje Eurostat - bez pracy było 10,3 procent Polaków. Te dane różnią się od podawanych przez Główny Urząd Statystyczny, bo inna jest metodologia liczenia. Według GUS-u bezrobocie w sierpniu w Polsce spadło do 13 procent. Sytuacja w całej Unii jest bardzo zróżnicowana. Od wielu lat najgorzej na rynku pracy jest w Grecji, gdzie bezrobocie bije rekordy i obecnie wynosi prawie 27,9 procent. Najlepiej pod tym względem radzi sobie Austria z bezrobociem na poziomie 4,9 procent.

Zadaj pytanie: Forum Kadry

reklama

Czytaj także

Źródło:

IAR
Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Buchholc

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama