REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia

REKLAMA

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na bezpłatne szkolenia. Ich tematyka obejmuje m.in. bezpieczeństwo i higienę pracy oraz ulgi i umorzenia należności z tytułu składek.

ZUS Oddział w Pile zaprasza na bezpłatne szkolenie dla pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej, którzy kompletują wnioski z upoważnienia wójta, burmistrza lub prezydenta miasta o ustalenie przebiegu ubezpieczenia i okresów opłacania składek na ubezpieczenia emerytalno-rentowe. Szkolenie odbędzie się 17 listopada w godz. 10.00-12.00 w siedzibie Oddziału w Pile, budynek B, II p., sala 215.
Kontakt: zapisy na szkolenie przyjmowane są pod nr tel. 672 105 712 lub 672 124 802. 

REKLAMA

Autopromocja

ZUS domaga się zaległych składek i odsetek od osób prowadzących działalność gospodarczą >>

ZUS Oddział w Gdańsku zaprasza na bezpłatne szkolenie nt.: "Zagrożenia czynnikami niebezpiecznymi, szkodliwymi i uciążliwymi w piekarniach i cukierniach". Szkolenie odbędzie się 17 listopada od godz. 9.00 w Hotelu Gdańsk, ul. Szafarnia 9, 80-755 Gdańsk.
Kontakt: zgłoszenia telefoniczne bądź pisemne przyjmuje p. Krystyna Świder, nr tel. 226 233 785, e-mail: krswi@ciop.pl; p. Dorota Gierczyk, nr tel. 226 233 676, e-mail: dogie@ciop.pl. Dodatkowe wyjaśnienia - Wydział Orzecznictwa Lekarskiego i Prewencji Oddział ZUS w Gdańsku, ul. Marynarki Polskiej 146, 80-865 Gdańsk, p. Joanna Zawadzka, nr tel. 585 248 538.

ZUS Oddział w Sosnowcu zaprasza na bezpłatne szkolenie z zakresu BHP. Szczegółowy zakres szkolenia: zasady doboru środków ochrony indywidualnej do zagrożeń czynnikami szkodliwymi i niebezpiecznymi występującymi na stanowiskach pracy oraz metody oceny stanu technicznego. Szkolenie organizowane jest przez ZUS z udziałem Centralnego Instytutu Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy (CIOP-PIB) i przeznaczone jest dla pracodawców lub wyznaczonych przez nich pracowników. Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające odbycie szkolenia oraz materiały szkoleniowe. Ilość miejsc ograniczona (30). Szkolenie odbędzie się 17 listopada w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II 5A, Gliwice.
Kontakt: osoby zainteresowane proszone są o kontakt z pracownikami CIOP-PIB: p. Krystyna Świder - tel.226 233 785, e-mail: krswi@ciop.pl; p. Dorota Gierczyk - tel. 226 233 676, e-mail: dogie@ciop.pl.

Pracodawca nie może otrzymać wyników obowiązkowych badań lekarskich pracowników >>

ZUS Oddział w Krakowie zaprasza na bezpłatne szkolenia okresowe BHP dla pracodawców w Krakowie, Zakopanem i Tarnowie. Szkolenia kierowane są do pracodawców rejestrujących działalność po raz pierwszy, z sektora budowlanego, ochrony zdrowia, transportu, przetwórstwa przemysłowego.
Terminy:

 • 18-19 listopada - w Krakowie,
 • 2-3 grudnia - w Zakopanem,
 • 9-10 grudnia - w Tarnowie.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.
Kontakt: zgłoszenia - p. Beata Nowak, nr tel. 124 246 535, e-mail: nowakbe@zus.pl; Wydział Orzecznictwa Lekarskiego i Prewencji, pok. 35, Oddział ZUS w Krakowie, ul. Pędzichów 27.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

ZUS II Oddział w Warszawie zaprasza na bezpłatne szkolenie z zakresu BHP. Jest ono skierowane do przedsiębiorców z województwa mazowieckiego, w szczególności do pracodawców małych i średnich firm oraz rejestrujących działalność gospodarczą po raz pierwszy, między innymi z sektorów: budownictwa, ochrony zdrowia, transportu i przetwórstwa przemysłowego. Szkolenie trwa 2 dni (18-19 listopada) i ma na celu wskazanie pracodawcy jak należy zorganizować bezpieczne i higieniczne warunki pracy, które ułatwią zapobieganie wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym. Na wykładach zostaną przekazane między innymi podstawowe informacje dotyczące ryzyka zawodowego, ergonomii, ochrony przeciwpożarowej, skutków ekonomicznych niewłaściwych warunków pracy, udzielania pierwszej pomocy oraz przedstawione będą wybrane zagadnienia prawa pracy. Przedstawiciel Oddziału ZUS w Warszawie poinformuje o obowiązkowych dokumentach ubezpieczeniowych oraz programie PŁATNIK. Szkolenie kończy się wydaniem zaświadczenia ważnego przez okres 5 lat.
Kontakt: p. Bożena Grabek, nr tel. 227 142 188; p. Bożena Recz, nr tel. 227 142 109. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00. Zainteresowane osoby powinny przysłać formularze zgłoszeniowe faxem na nr 227 142 638 lub na adres II Oddział ZUS w Warszawie, Wydział Orzecznictwa Lekarskiego i Prewencji, ul. 11 Listopada 15a, 03-446 Warszawa.

Ustawa deregulacyjna - ZUS RMUA raz na rok czy nadal co miesiąc? >>

ZUS Oddział w Gdańsku zaprasza na bezpłatne szkolenie nt.: "Ulgi i umorzenia należności z tytułu składek". Szkolenie odbędzie się 18 listopada w godz. 8.00-12.00 w ZUS Oddział w Gdańsku, ul. Chmielna 27/33, 80-748 Gdańsk, sala nr 1 (parter).
Program szkolenia - omówienie m.in.:

 • ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych,
 • uchwały nr 12 Zarządu ZUS z dnia 27 stycznia 2010 r. w sprawie udzielania ulg i umorzeń,
 • zasad sporządzania wniosku o udzielenie ulgi/umorzenia wraz z załącznikami.

Kontakt: zgłoszenia są pod nr tel. 583 078 437 lub 583 078 436.

ZUS Oddział w Gdańsku zaprasza na bezpłatne szkolenie nt. zasad zatrudniania niań. Szkolenie odbędzie się 18 listopada w godz. 12.00-13.30 w ZUS Oddział w Gdańsku, ul. Chmielna 27/33, 80-748 Gdańsk, sala nr 1 (parter).
Program szkolenia:

 • zgłoszenie płatnika składek,
 • zgłoszenie niań do ubezpieczeń,
 • rozliczanie składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne.

Kontakt: zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 583 078 437 lub 583 078 436.

ZUS opłaci składki na ubezpieczenia społeczne za nianię >>

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: kadry.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
 • Czytaj artykuły
 • Rozwiązuj testy
 • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
ZUS: ponad 1,1 mln cudzoziemców (w tym 771 tys. obywateli Ukrainy) płaci polskie składki na ubezpieczenia społeczne

Na koniec czerwca 2024 roku do ubezpieczeń społecznych w ZUS było zgłoszonych 1 mln 160 tys. cudzoziemców. W ciągu miesiąca przybyło ich blisko 10 tys. a od 2008 roku ponad 1 mln 140 tys. Takie dane podał 24 lipca 2024 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Awaria uniemożliwiająca wykonywanie pracy, a wynagrodzenie pracownika

Awaria w miejscu pracy może skutecznie uniemożliwić wykonywanie obowiązków zawodowych, stając się poważnym problemem zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Niespodziewane problemy techniczne, takie jak przerwy w dostawie prądu, awarie sprzętu komputerowego, czy problemy z infrastrukturą, mogą prowadzić do przestojów i zakłóceń w normalnym funkcjonowaniu firmy. W artykule omówimy, jakie prawa przysługują pracownikom w przypadku wystąpienia awarii i jakie obowiązki mają pracodawcy w takich sytuacjach.

Jakie prawa ma pracownik niepełnosprawny?

Pracownikom niepełnosprawnym przysługują dodatkowe uprawnienia w miejscu pracy. Uprawnienia te przysługują od dnia złożenia pracodawcy orzeczenia o niepełnosprawności.

Jedno świadczenie w całości +15% drugiego (po zmarłym małżonku albo własnego). Rada Ministrów: wypłata renty wdowiej od 1 lipca 2025 r.

Na posiedzeniu 23 lipca 2024 r. Rada Ministrów przyjęła kierunkowo stanowisko dotyczące obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw w celu wprowadzenia renty wdowiej.

REKLAMA

Ponad milion ubezpieczonych cudzoziemców w ZUS. Ich liczba stale rośnie

Rzecznik prasowy ZUS Paweł Żebrowski poinformował, że na koniec czerwca bieżącego roku, do ubezpieczeń społecznych w ZUS było zgłoszonych 1 mln 160 tys. cudzoziemców. Pierwsze miejsce zajmują cudzoziemcy pochodzący z Ukrainy. 

Komu przysługuje darmowe sanatorium 2024 i 2025 r.?

Istnieje pewna grupa osób, którym przysługuje całkowicie darmowe sanatorium w 2024 r. i w 2025 r. Co więcej, można też skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji leczniczej w ramach ZUS. Co ważne, osoba, która przebywa na zwolnieniu lekarskim, ale w trakcie kontroli L4 orzecznik stwierdzi potrzebę rehabilitacji leczniczej, także może skorzystać z bezpłatnego wyjazdu. 

Pracownicy pokolenia Z są postrachem pracodawców, a czego boją się zetki?

Pracownicy pokolenia Z są postrachem pracodawców, HR-owców i rekruterów. A czego boją się zetki? Czy pokolenie Z jest przygotowane do wejścia na rynek pracy?

Świadczenia dla osób niepełnosprawnych 2024 i 2025 r. Jak wystąpić, wysokość, terminy

Poniżej znajduje się zbiór świadczeń dla osób niepełnosprawnych wraz z informacjami o tym, jakie warunki należy spełniać by ubiegać się o konkretne świadczenia, jak o nie wystąpić, a także o ich wysokości.

REKLAMA

Rząd poprze projekt ustawy dotyczącej renty wdowiej. W czwartek będzie drugie czytanie w Sejmie. Jakie zmiany zaproponował rząd?

Rząd poprze obywatelski projekt ustawy w sprawie renty wdowiej - poinformowała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. W czwartek, 25 lipca, Sejm przeprowadzi drugie czytanie projektu.

Czy można zwolnić pracownika w wieku przedemerytalnym? Oczywiście, że można!

Pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę pracownikowi w wieku przedemerytalnym. Prawo pracy przewiduje jednak przypadki, gdy taka ochrona nie przysługuje pracownikowi i możliwe jest zwolnienie go z pracy. Co to za przypadki?

REKLAMA