REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia

REKLAMA

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na bezpłatne szkolenia. Ich tematyka obejmuje m.in. bezpieczeństwo i higienę pracy oraz ulgi i umorzenia należności z tytułu składek.

ZUS Oddział w Pile zaprasza na bezpłatne szkolenie dla pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej, którzy kompletują wnioski z upoważnienia wójta, burmistrza lub prezydenta miasta o ustalenie przebiegu ubezpieczenia i okresów opłacania składek na ubezpieczenia emerytalno-rentowe. Szkolenie odbędzie się 17 listopada w godz. 10.00-12.00 w siedzibie Oddziału w Pile, budynek B, II p., sala 215.
Kontakt: zapisy na szkolenie przyjmowane są pod nr tel. 672 105 712 lub 672 124 802. 

Autopromocja

ZUS domaga się zaległych składek i odsetek od osób prowadzących działalność gospodarczą >>

ZUS Oddział w Gdańsku zaprasza na bezpłatne szkolenie nt.: "Zagrożenia czynnikami niebezpiecznymi, szkodliwymi i uciążliwymi w piekarniach i cukierniach". Szkolenie odbędzie się 17 listopada od godz. 9.00 w Hotelu Gdańsk, ul. Szafarnia 9, 80-755 Gdańsk.
Kontakt: zgłoszenia telefoniczne bądź pisemne przyjmuje p. Krystyna Świder, nr tel. 226 233 785, e-mail: krswi@ciop.pl; p. Dorota Gierczyk, nr tel. 226 233 676, e-mail: dogie@ciop.pl. Dodatkowe wyjaśnienia - Wydział Orzecznictwa Lekarskiego i Prewencji Oddział ZUS w Gdańsku, ul. Marynarki Polskiej 146, 80-865 Gdańsk, p. Joanna Zawadzka, nr tel. 585 248 538.

ZUS Oddział w Sosnowcu zaprasza na bezpłatne szkolenie z zakresu BHP. Szczegółowy zakres szkolenia: zasady doboru środków ochrony indywidualnej do zagrożeń czynnikami szkodliwymi i niebezpiecznymi występującymi na stanowiskach pracy oraz metody oceny stanu technicznego. Szkolenie organizowane jest przez ZUS z udziałem Centralnego Instytutu Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy (CIOP-PIB) i przeznaczone jest dla pracodawców lub wyznaczonych przez nich pracowników. Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające odbycie szkolenia oraz materiały szkoleniowe. Ilość miejsc ograniczona (30). Szkolenie odbędzie się 17 listopada w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II 5A, Gliwice.
Kontakt: osoby zainteresowane proszone są o kontakt z pracownikami CIOP-PIB: p. Krystyna Świder - tel.226 233 785, e-mail: krswi@ciop.pl; p. Dorota Gierczyk - tel. 226 233 676, e-mail: dogie@ciop.pl.

Pracodawca nie może otrzymać wyników obowiązkowych badań lekarskich pracowników >>

ZUS Oddział w Krakowie zaprasza na bezpłatne szkolenia okresowe BHP dla pracodawców w Krakowie, Zakopanem i Tarnowie. Szkolenia kierowane są do pracodawców rejestrujących działalność po raz pierwszy, z sektora budowlanego, ochrony zdrowia, transportu, przetwórstwa przemysłowego.
Terminy:

 • 18-19 listopada - w Krakowie,
 • 2-3 grudnia - w Zakopanem,
 • 9-10 grudnia - w Tarnowie.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.
Kontakt: zgłoszenia - p. Beata Nowak, nr tel. 124 246 535, e-mail: nowakbe@zus.pl; Wydział Orzecznictwa Lekarskiego i Prewencji, pok. 35, Oddział ZUS w Krakowie, ul. Pędzichów 27.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

ZUS II Oddział w Warszawie zaprasza na bezpłatne szkolenie z zakresu BHP. Jest ono skierowane do przedsiębiorców z województwa mazowieckiego, w szczególności do pracodawców małych i średnich firm oraz rejestrujących działalność gospodarczą po raz pierwszy, między innymi z sektorów: budownictwa, ochrony zdrowia, transportu i przetwórstwa przemysłowego. Szkolenie trwa 2 dni (18-19 listopada) i ma na celu wskazanie pracodawcy jak należy zorganizować bezpieczne i higieniczne warunki pracy, które ułatwią zapobieganie wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym. Na wykładach zostaną przekazane między innymi podstawowe informacje dotyczące ryzyka zawodowego, ergonomii, ochrony przeciwpożarowej, skutków ekonomicznych niewłaściwych warunków pracy, udzielania pierwszej pomocy oraz przedstawione będą wybrane zagadnienia prawa pracy. Przedstawiciel Oddziału ZUS w Warszawie poinformuje o obowiązkowych dokumentach ubezpieczeniowych oraz programie PŁATNIK. Szkolenie kończy się wydaniem zaświadczenia ważnego przez okres 5 lat.
Kontakt: p. Bożena Grabek, nr tel. 227 142 188; p. Bożena Recz, nr tel. 227 142 109. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00. Zainteresowane osoby powinny przysłać formularze zgłoszeniowe faxem na nr 227 142 638 lub na adres II Oddział ZUS w Warszawie, Wydział Orzecznictwa Lekarskiego i Prewencji, ul. 11 Listopada 15a, 03-446 Warszawa.

Ustawa deregulacyjna - ZUS RMUA raz na rok czy nadal co miesiąc? >>

ZUS Oddział w Gdańsku zaprasza na bezpłatne szkolenie nt.: "Ulgi i umorzenia należności z tytułu składek". Szkolenie odbędzie się 18 listopada w godz. 8.00-12.00 w ZUS Oddział w Gdańsku, ul. Chmielna 27/33, 80-748 Gdańsk, sala nr 1 (parter).
Program szkolenia - omówienie m.in.:

 • ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych,
 • uchwały nr 12 Zarządu ZUS z dnia 27 stycznia 2010 r. w sprawie udzielania ulg i umorzeń,
 • zasad sporządzania wniosku o udzielenie ulgi/umorzenia wraz z załącznikami.

Kontakt: zgłoszenia są pod nr tel. 583 078 437 lub 583 078 436.

ZUS Oddział w Gdańsku zaprasza na bezpłatne szkolenie nt. zasad zatrudniania niań. Szkolenie odbędzie się 18 listopada w godz. 12.00-13.30 w ZUS Oddział w Gdańsku, ul. Chmielna 27/33, 80-748 Gdańsk, sala nr 1 (parter).
Program szkolenia:

 • zgłoszenie płatnika składek,
 • zgłoszenie niań do ubezpieczeń,
 • rozliczanie składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne.

Kontakt: zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 583 078 437 lub 583 078 436.

ZUS opłaci składki na ubezpieczenia społeczne za nianię >>

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: kadry.infor.pl
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Uprawnienia rodzicielskie
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
  nie ma takiej możliwości
  3
  6
  9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
  Następne
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Komunikat PFRON: Znacznie dłuższy okres dofinansowania do wynajmu mieszkania

  1 marca 2024 r. weszła w życie korzystna zmiana w Programie „Samodzielność – Aktywność – Mobilność!” Mieszkanie dla absolwenta. Wydłużony został okres, na który może być udzielone dofinansowanie do wynajmu mieszkania lub domu jednorodzinnego.

  Nowe przepisy dla rolników od 7 marca 2024 r. Zmiany dot. BHP przy obsłudze ciągników, maszyn, urządzeń i narzędzi stosowanych w rolnictwie

  W czwartek 7 marca 2024 r. wchodzi w życie nowe rozporządzenie ministra rolnictwa i rozwoju wsi z 14 lutego 2024 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy obsłudze ciągników, maszyn, narzędzi i urządzeń technicznych stosowanych w rolnictwie. Jakie zasady BHP wynikają z tego rozporządzenia? Co muszą wiedzieć rolnicy?

  Posiłki profilaktyczne. Czy nadejście wiosny zwalnia pracodawców z obowiązku wydawania posiłków profilaktycznych pracownikom

  Mamy dopiero początek marca, ale temperatury sięgające nawet kilkunastu stopni Celsjusza sugerują koniec zimy i początek wiosny. Czy oznacza to, że pracodawca może zaprzestać wydawania posiłków profilaktycznych pracownikom wykonującym prace fizyczne na otwartej przestrzeni podczas zimy?

  Można zarobić 7500 zł za miesiąc. I to na początku kariery. Co trzeba zrobić, że dostać taką pracę?

  7500 zł może zarobić student lub absolwent na płatnym stażu. Na chętnych czeka ponad 50 firm w 14 miastach Polski. Oferują stażystom wynagrodzenia w wysokości co najmniej 4500 zł. 1 marca 2024 r. ruszył nabór aplikacji w dwudziestej pierwszej edycji Programu Kariera. Kto może wziąć w nim udział?

  REKLAMA

  Podwyżka wynagrodzeń dla młodocianych pracowników od 1 marca 2024 r. W czasie nauki zawodu młodociany może zarobić nawet 754,04 zł

  Młodociani zatrudnieni w celu przygotowania zawodowego dostają podwyżki wynagrodzeń. Począwszy od 1 marca 2024 r. obowiązują nowe stawki, których podstawą jest wysokość przeciętnego wynagrodzenia w IV kwartale 2023 r. Dzięki temu młodociany w pierwszym roku nauki zawodu zarobi 603,23 zł, a w trzecim roku – 754,04 zł. 

  Dodatek aktywizacyjny w 2024 r. wynosi nawet 745,95 zł. Od 1 czerwca 2024 r. maksymalna kwota wzrasta do 834,72 zł. Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić!

  Dodatek aktywizacyjny to jedno ze świadczeń wypłacanych na podstawie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Przepisy określają, komu należy się dodatek aktywizacyjnej oraz przesłanki przyznania tego świadczenia. Obecnie dodatek aktywizacyjny wynosi maksymalnie 745,95 zł. 1 czerwca 2024 r. osoby uprawnione dostaną podwyżkę – dodatek aktywizacyjny wzrośnie do 834,72 zł.

  PFRON: Program „Aktywny samorząd” będzie kontynuowany w 2024 r. Można uzyskać pomoc w uzyskaniu prawa jazdy, sprzętu elektronicznego, oprogramowania

  PFRON w 2024 r. będzie kontynuować program „Aktywny samorząd”. Można uzyskać pomoc w uzyskaniu prawa jazdy, sprzętu elektronicznego, oprogramowania a także pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym. Wnioski o dofinansowanie można składać od 1 marca 2024 r.

  Nie ma żadnych prac nad projektem ograniczającym zakaz handlu w niedziele

  Nie milkną dyskusje i spekulacje dotyczące ograniczenia zakazu handlu w niedziele. Tymczasem ministra Agnieszka Dziemianowicz-Bąk poinformowała, że na chwilę obecną MRPiPS nie prowadzi żadnych prac nad projektem dotyczącym niedziel handlowych.

  REKLAMA

  Krótszy czas pracy w Polsce? Min. Dziemianowicz-Bąk: skrócenie tygodnia pracy o 1 dzień organizacyjnie łatwiejsze niż skrócenie o kilka godzin

  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi analizy dotyczące czasu pracy, długości urlopów, dni pracy pod kątem ew. skrócenia tygodnia pracy. Resort pracy analizuje także pilotaże skrócenia tygodnia pracy, które wprowadzają same przedsiębiorstwa. Takie informacja przekazała 1 marca 2024 r. ministra rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk w Polsat News. Ministra wskazała, że osobiście jest najbardziej otwarta na propozycję premiera Donalda Tuska dotyczącą 4 dni, a nie 35 godzin pracy w tygodniu.

  5278,30 zł – tyle wynosi limit dorabiania na wcześniejszej emeryturze lub rencie

  Zwiększyły się limity dorabiania dla wcześniejszych emerytów i rencistów. Od 1 marca 2024 r. można dorobić 5278,30 zł. Wyższa kwota spowoduje zmniejszenie lub zawieszenie świadczenia.

  REKLAMA