reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Coraz więcej problemów płacowych w firmach

Coraz więcej problemów płacowych w firmach

Państwowa Inspekcja Pracy stwierdziła dwukrotny wzrost liczby pracowników pozbawionych pensji w skontrolowanych zakładach.

Z porównania pierwszych półroczy 2008 i 2009 r. wynika, że dwukrotnie wzrosła liczba pracowników, którym pracodawcy nie wypłacili wynagrodzenia za pracę – z 23 tys. do 46 tysięcy. Zwiększyła się też kwota niewypłaconych należności (w tym m.in. pensji, za nadgodziny) - wskazanych w decyzjach inspektorów pracy – z 44 mln do 68 mln zł.

Wzrosła również liczba pracodawców, u których inspektorzy pracy stwierdzili różnego rodzaju naruszenia przepisów w sferze świadczeń przysługujących za pracę. W pierwszym półroczu 2008 r. było ich 8,2 tys., a w tym roku 9,2 tys.

Największe problemy płacowe występują w małych firmach (zatrudniających do 49 osób) branży handlowej i naprawczej – u co trzeciego skontrolowanego pracodawcy, w przetwórstwie przemysłowym – 23,1% skontrolowanych pracodawców i w budownictwie - 11% skontrolowanych pracodawców.

reklama

Czytaj także

Źródło:

kadry.infor.pl
Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Duchnowska

certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu, mediator rodzinny, specjalista w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama