reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Urlopy > Macierzyński > Czy mąż może skorzystać z urlopu macierzyńskiego?

Czy mąż może skorzystać z urlopu macierzyńskiego?

Chce wrócić do pracy po urodzeniu wcześniej. Czy pozostałą część urlopu może wykorzystać mój mąż? 

Istnieje taka możliwość. Pracownica ma prawo po wykorzystaniu 14 tygodni urlopu macierzyńskiego może zrezygnować z pozostałej jego części i wrócić do pracy.

W przypadku rezygnacji pozostałą część urlopu może wykorzystać pracownik – ojciec wychowujący dziecko. W takim przypadku musi złożyć pisemny wniosek o urlop macierzyński.

Musi Pani złożyć pisemny wniosek o rezygnację z urlopu macierzyńskiego. Należy tego dokonać najpóźniej na 7 dni przed przystąpieniem do pracy. Do wniosku o rezygnację z urlopu musi Pani dołączyć zaświadczenie pracodawcy zatrudniającego pracownik –ojca, potwierdzające termin rozpoczęcie przez ojca urlopu macierzyńskiego.

Zobacz serwis: Zatrudnienie

Termin ten wypada bezpośrednio po terminie rezygnacji przez Panią z części urlopu macierzyńskiego.

Podstawa prawna: Art. 180 par. 5 i 6 Kodeksu pracy

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Urlop tacierzyński.
Urlop tacierzyński.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Szpak

trenerka i założycielka organizacji szkoleniowej Laboratorium Współpracy: www.laboratoriumwspolpracy.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama