Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu nieobecność w pracy. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące nieobecność w pracy.
Jakie są zasady ustalania prawa do "trzynastki"
Aktualizacja: 19.12.2008
W pierwszym kwartale każdego roku pracownikom jednostek sfery budżetowej wypłaca się dodatkowe wynagrodzenie roczne przysługujące za pracę w poprzednim roku, tzw. trzynastkę. W przepisach nie określono wszystkich sytuacji, z jakimi służby kadrowo-płacowe spotykają się w praktyce przy ustalaniu prawa do tego świadczenia. »
Wynagrodzenie za czas nieobecności w pracy
Aktualizacja: 19.12.2008
Wynagrodzenie przysługuje pracownikom za wykonywaną pracę. Jednak w pewnych sytuacjach pracodawca ma obowiązek wypłacić pracownikom pensję, gdy nie wykonują żadnej pracy. »
Spóźnienie w usprawiedliwieniu nieobecności
Aktualizacja: 09.12.2008
Jeden z naszych pracowników po tygodniu nieobecności zawiadomił nas, że jest chory, a jego zwolnienie lekarskie - wystawione w 7. dniu nieobecności - obejmuje wstecznie cały jej okres i będzie trwało jeszcze 2 tygodnie z możliwością dalszego przedłużenia. W związku z nieobecnością pracownika nastąpiła dezorganizacja procesu produkcyjnego. Czy w tej sytuacji możemy wyciągnąć jakieś konsekwencje wobec pracownika? - pyta Czytelniczka z Krosna. »
Aktualizacja: 05.12.2008
Karta ewidencji jest podstawową formą ewidencjonowania czasu pracy pracowników. Należy ją jednak odróżnić od potwierdzania obecności pracownika w pracy. »
Czy nauczyciel bezpośrednio po urlopie dla poratowania zdrowia ma prawo do wynagrodzenia chorobowego
Aktualizacja: 30.12.2008
31 maja 2008 r. minęło 6 miesięcy urlopu dla poratowania zdrowia, o które zwrócił się do nas nauczyciel. Nie wrócił jednak do pracy 2 czerwca 2008 r., tylko dostarczył zwolnienie lekarskie do 20 czerwca włącznie. Czy zaraz po urlopie dla poratowania zdrowia nauczyciel ma prawo do wynagrodzenia chorobowego? Przed urlopem był na zwolnieniu lekarskim przez 182 dni. Jeżeli nauczyciel ma prawo do wynagrodzenia chorobowego, to jak ustalić podstawę wymiaru świadczenia? »
Urlop okolicznościowy też na wniosek pracownika
Aktualizacja: 15.12.2008
W układzie zbiorowym lub w regulaminie pracy pracodawca może rozszerzyć katalog osób mogących korzystać ze zwolnień z powodów osobistych oraz zwiększyć liczbę dni wolnych od pracy. »
Aktualizacja: 22.12.2008
Pracownik naszego zakładu miał przyznane świadczenie rehabilitacyjne na 4 miesiące, tj. od 8 marca br. do 5 lipca br. Obecnie otrzymaliśmy decyzję z ZUS przyznającą mu prawo do świadczenia na kolejny okres. Czy w związku z nową decyzją ustalającą prawo do świadczenia rehabilitacyjnego od 6 lipca br. należy zwaloryzować podstawę wymiaru zasiłku? »
Wezwanie na stawienie się przed komisją lekarską
Aktualizacja: 22.12.2008
Nasza pracownica miała wypadek w pracy. W związku z tym wypadkiem została wezwana na komisję lekarską przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Czy w takim przypadku należy się jej dzień wolny od pracy na stawienie się na wezwanie komisji lekarskiej? »
Wniosek o odroczenie składek za XI
Business Intelligence Dwumiesięcznik
Business Intelligence to nowy punkt widzenia
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »