Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych.
Zasady opłacania składek na fundusz pracy (cz. 2)
Aktualizacja: 09.12.2008
Składki na Fundusz Pracy należy opłacać tylko za okres trwania obowiązkowych (a nie dobrowolnych) ubezpieczeń emerytalnego i rentowych. »
Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych
Aktualizacja: 20.12.2008
Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych jest drugim funduszem pozaubezpieczeniowym, na rzecz którego część płatników musi odprowadzać składki. »
Odmowa wystawienia zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami ZUS
Aktualizacja: 20.10.2010
Odmowa wydania przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaświadczenia lub zaświadczenia o treści żądanej przez osobę ubiegającą się o nie w przedmiocie zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych następuje w drodze decyzji, od której przysługuje odwołanie do sądu właściwego w sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych (art. 4778 § 1 k.p.c.) (uchwała Sądu Najwyższego z 19 lutego 2008 r., II UZP 8/07). »
Czy jednostka badawczo-rozwojowa ma obowiązek płacenia za pracowników składek na FGŚP
Aktualizacja: 22.12.2008
Jesteśmy jednostką badawczo-rozwojową. Prowadzimy działalność gospodarczą. Czy to prawda, że w związku ze zmianą ustawy, która od 10 sierpnia 2007 r. umożliwia ogłoszenie upadłości naszej jednostki, powinniśmy płacić składki na Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych? »
Czy za zleceniobiorcę płaci się składki na FP i FGŚP
Aktualizacja: 22.12.2008
Opłacam za siebie niższe składki na ZUS (liczę je od 30% minimalnego wynagrodzenia). Do tej pory nie zatrudniałam żadnego pracownika. Od 15 listopada br. zatrudniam jedną osobę na podstawie umowy zlecenia. Od przychodów z tej umowy naliczam składki na obowiązkowe ubezpieczenia emerytalne, rentowe, wypadkowe i zdrowotne. Czy powinnam za zleceniobiorcę płacić również składkę na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, jeżeli zgodnie z umową osoba ta ma zarabiać miesięcznie 1500 zł (za listopad wynagrodzenie zostanie wypłacone w wysokości 750 zł)? »
Jak naliczać składki na FP i FGŚP
Aktualizacja: 19.12.2008
W jaki sposób prawidłowo naliczyć należne składki na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych? Czy w pierwszej kolejności mam sumować wynagrodzenie wszystkich pracowników, a potem ustalić kwotę tych składek należnych za dany miesiąc, czy składki te należy obliczać odrębnie za każdego pracownika i podawać ich sumę w deklaracji ZUS DRA? »
Czy pracodawca musi informować o COVID–19 u pracownika?