Kategorie

Kategorie tematyczne serwisu

Nowa odsłona serwisu www.kadry.infor.pl. została poszerzona o dodatkowe zasoby merytoryczne i liczne pomocne funkcjonalności.

Znalezienie potrzebnych informacji w serwisie staje się proste dzięki czytelnemu podziałowi na kategorie tematyczne, które odnoszą się do poszczególnych rozdziałów Kodeksu pracy.

Zaproponowane przez nas rozwiązanie z podziałem na indywidualne i zbiorowe prawo pracy jest zgodne z praktyką stosowaną przez najlepszych specjalistów z tej dziedziny. Ten układ bliski jest również planom legislacyjnym rządu, który w swoich projektach zakłada stworzenie 2 Kodeksów pracy - indywidualnego i zbiorowego.

Wszystko w jednym miejscu

W kategorii indywidualne prawo pracy znajdują się informacje dotyczące: czasu pracy, zatrudniania i zwalniania, urlopów, uprawnień rodzicielskich, ochrony danych osobowych, a w zakładce odpowiedzialność, prawa i obowiązki - zagadnienia dotyczące odpowiedzialności materialnej i porządkowej pracowników oraz praw i obowiązków obu stron stosunku pracy.

Natomiast zbiorowe prawo pracy zawiera informacje dotyczące związków zawodowych, zwolnień grupowych, rad pracowników, sporów zbiorowych oraz układów zbiorowych pracy.

Zagadnienia w poszczególnych zakładkach prezentowane są w układzie: artykuły, porady, orzeczenia, akty prawne i wzory. Dzięki temu w jednym miejscu użytkownik ma wszystkie niezbędne informacje.

Artykuły to dłuższe opracowania, przedstawiające w sposób ogólny dane zagadnienia, natomiast porady to odpowiedzi na konkretne, z życia wzięte problemy kadrowe.

@RY1@i26/2009/009/i26.2009.009.000.0053.001.jpg@RY2@

Istotną funkcjonalnością serwisu jest możliwość korzystania z pogrupowanych tematycznie orzeczeń Sądu Najwyższego. Są one niezwykle pomocne przy interpretacji niejasnych przepisów.

@RY1@i26/2009/009/i26.2009.009.000.0053.002.jpg@RY2@

Do poszczególnych zakładek przyporządkowane są najbardziej potrzebne akty prawne dotyczące prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz wzory umów i formularzy, które ułatwiają sporządzenie niezbędnych dokumentów kadrowych.

@RY1@i26/2009/009/i26.2009.009.000.0053.003.jpg@RY2@

W serwisie nie mogło oczywiście zabraknąć informacji dotyczących wynagrodzeń i ubezpieczeń, podzielonych w następujący sposób:

Wynagrodzenia: podróże służbowe, składniki wynagrodzenia, rozliczanie wynagrodzeń, ochrona wynagrodzenia, działalność socjalna, dokumentacja płacowa.

Ubezpieczenia: zasady podlegania, składki na ubezpieczenie społeczne, zasiłki i inne świadczenia, świadczenie przedemerytalne, ubezpieczenie zdrowotne, emerytury i renty.

Dodatkowo serwis został zaopatrzony w szczegółowe zakładki dotyczące innych form zatrudnienia, BHP oraz zagadnień HR według następującego podziału:

Inne formy zatrudnienia: młodociani, niepełnosprawni, bezrobotni, praca tymczasowa, wolontariat, telepraca, cudzoziemcy, umowy cywilnoprawne.

BHP: ochrona indywidualna, wypadki przy pracy i choroby zawodowe, szkolenia bhp, profilaktyczna ochrona zdrowia, Ppoż. (ochrona przeciwpożarowa).

HRM: informatyzacja hrm, komunikacja, rekrutacja, ocena pracy, motywowanie, szkolenia i rozwój, zarządzanie.

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Kadry

  Płaca minimalna w Niemczech w 2021 i 2022 r.

  Płaca minimalna w Niemczech w 2021 i 2022 r. - ile wynosi Mindestlohn? Ile wynosi netto?

  Urlop rodzinny na opiekę nad rodzicami lub wnukami

  Urlop rodzinny - 12 miesięczny urlop na opiekę nad chorymi rodzicami bądź wnukami dla babci lub dziadka to nowa propozycja urlopu. Czy będzie wprowadzony do Kodeksu pracy?

  Składka zdrowotna - Nowy Ład

  Składka zdrowotna a Nowy Ład - jaka zmiana w naliczaniu składki na ubezpieczenie zdrowotne została przewidziana od 2022 r.?

  Kodeks pracy - zmiana definicji pracownika

  Kodeks pracy - zmiana definicji pracownika przewidziana jest w projekcie ustawy o zmianie ustawy kodeksowej. Jaka miałaby być nowa definicja pracownika?

  Jedna płaca minimalna dla całego kraju to złe rozwiązanie?

  Płaca minimalna - jedna kwota dla całego kraju to złe rozwiązanie? Przedsiębiorcy proponują wprowadzenie minimalnego wynagrodzenia za pracę na poziomie 50% średniej płacy w danym regionie.

  Turcja - umowa o zabezpieczeniu społecznym

  Turcja - umowa o zabezpieczeniu społecznym funkcjonuje od 1 czerwca 2021 r. Czego dotyczy? Kto na niej skorzysta?

  Składka zdrowotna 2021 – działalność gospodarcza

  Składka zdrowotna w 2021 r. a działalność gospodarcza - ile wynosi wysokość składki zdrowotnej? Jak Nowy Ład wpłynie na wysokość składki zdrowotnej?

  Rozwiązanie umowy za porozumieniem stron - wzór

  Rozwiązanie umowy za porozumieniem stron - pobierz wzór druku. Jak rozwiązać umowę zgodnie z art. 30 § 1 pkt 1 Kodeksu pracy? W jakiej formie dokonać porozumienia?

  Czy można zwolnić pracownika z powodu braku szczepienia?

  Zwolnienie niezaszczepionego pracownika - czy prawo pracy pozwala na rozwiązanie umowy z pracownikiem, który nie zaszczepił się przeciwko COVID-19?

  Kiedy pracownik ponosi odpowiedzialność materialną?

  Odpowiedzialność materialna pracownika - pracownik ponosi odpowiedzialność na zasadach ogólnych i za mienie powierzone w ramach dodatkowej umowy.

  Składki KRUS III kwartał 2021

  Składki KRUS w III kwartale 2021 r. - ile wynoszą rolnicze składki wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie?

  Wyższe podwyżki dla służby zdrowia od 1 lipca 2021 r.

  Wyższe podwyżki dla służby zdrowia od 1 lipca 2021 r. - takie rozwiązanie proponuje Senat. Sprawdź, ile wzrośnie wynagrodzenie lekarzy, pielęgniarek, położnych i innych pracowników medycznych.

  Ile osób w Polsce pracuje zdalnie? [GUS]

  Praca zdalna - ile osób w Polsce pracuje zdalnie? Gdzie najwięcej osób pracuje z domu?

  Płaca minimalna - średnie wynagrodzenie w powiecie

  Płaca minimalna będzie zależała od powiatu? Proponuje się, aby wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę wynosiła tyle, ile średnie wynagrodzenie w powiecie.

  Świadczenie rehabilitacyjne - ile wynosi w 2021 r.?

  Świadczenie rehabilitacyjne - ile wynosi w III kwartale 2021 r.? Znamy nowy wskaźnik waloryzacji podstawy wymiaru zasiłku chorobowego.

  Powrót do pracy stacjonarnej czy praca zdalna?

  Powrót do pracy stacjonarnej - czy Polacy chcą wracać do biur? Czy praca zdalna zostanie? Jakie wyzwania stoją przed pracodawcami i pracownikami?

  12 czerwca - Dzień Sprzeciwu Wobec Pracy Dzieci

  Dzień Sprzeciwu Wobec Pracy Dzieci przypada na 12 czerwca. Pandemia COVID-19 wpłynęła negatywnie na to zjawisko.

  Umowa o zabezpieczeniu społecznym z Turcją już funkcjonuje

  Umowa o zabezpieczeniu społecznym z Turcją funkcjonuje od 1 czerwca 2021 r. Jakie kwestie reguluje?

  Odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy - wszystko, co musisz wiedzieć

  Jednorazowe odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy - komu i kiedy przysługuje? Kto je wypłaca? Jak odwołać się od decyzji ZUS?

  PPK: stan oszczędności można sprawdzać na bieżąco

  PPK - stan oszczędności na swoim rachunku w PPK można sprawdzać na bieżąco. Jak to zrobić?

  Nowy Ład – kalkulator wynagrodzeń 2022

  Nowy Ład - kalkulator wynagrodzeń w 2022 r. pozwala obliczyć wysokość wynagrodzeń dla umów o pracę. Jak Nowy Ład wpływa na wysokość płacy minimalnej w 2022 r.? Wyższa kwota wolna od podatku powoduje brak podatku przy minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Ile wyniesie najniższa krajowa?

  Minimalne wynagrodzenie pielęgniarek i położnych od lipca 2021 r.

  Minimalne wynagrodzenie pielęgniarek i położnych od lipca 2021 r. - to rozwiązanie dla wszystkich medyków. Co ze wzrostem wynagrodzeń do 2027 r.?

  Przedłużenie kadencji organów związków zawodowych

  Przedłużenie kadencji organów statutowych związków zawodowych, organizacji przedsiębiorców i społecznych inspektorów pracy przewiduje projekt nowelizacji ustawy covidowej.

  Bezrobocie w maju 2021 r. najniższe w UE

  Bezrobocie w maju 2021 r. - ile wyniosła szacowana stopa bezrobocia rejestrowanego? Czy Polska ma najniższe bezrobocie w UE?

  Doradca podatkowy - zarobki 2021

  Doradca podatkowy - jakie są zarobki w 2021 r.? Gdzie zarabia się najlepiej? Jak zrobić szybką karierę w podatkach? Oto kilka wskazówek.