reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Inne > Kategorie tematyczne serwisu

Kategorie tematyczne serwisu

Nowa odsłona serwisu www.kadry.infor.pl. została poszerzona o dodatkowe zasoby merytoryczne i liczne pomocne funkcjonalności.

Znalezienie potrzebnych informacji w serwisie staje się proste dzięki czytelnemu podziałowi na kategorie tematyczne, które odnoszą się do poszczególnych rozdziałów Kodeksu pracy.

Zaproponowane przez nas rozwiązanie z podziałem na indywidualne i zbiorowe prawo pracy jest zgodne z praktyką stosowaną przez najlepszych specjalistów z tej dziedziny. Ten układ bliski jest również planom legislacyjnym rządu, który w swoich projektach zakłada stworzenie 2 Kodeksów pracy - indywidualnego i zbiorowego.

Wszystko w jednym miejscu

W kategorii indywidualne prawo pracy znajdują się informacje dotyczące: czasu pracy, zatrudniania i zwalniania, urlopów, uprawnień rodzicielskich, ochrony danych osobowych, a w zakładce odpowiedzialność, prawa i obowiązki - zagadnienia dotyczące odpowiedzialności materialnej i porządkowej pracowników oraz praw i obowiązków obu stron stosunku pracy.

Natomiast zbiorowe prawo pracy zawiera informacje dotyczące związków zawodowych, zwolnień grupowych, rad pracowników, sporów zbiorowych oraz układów zbiorowych pracy.

Zagadnienia w poszczególnych zakładkach prezentowane są w układzie: artykuły, porady, orzeczenia, akty prawne i wzory. Dzięki temu w jednym miejscu użytkownik ma wszystkie niezbędne informacje.

Artykuły to dłuższe opracowania, przedstawiające w sposób ogólny dane zagadnienia, natomiast porady to odpowiedzi na konkretne, z życia wzięte problemy kadrowe.

@RY1@i26/2009/009/i26.2009.009.000.0053.001.jpg@RY2@

Istotną funkcjonalnością serwisu jest możliwość korzystania z pogrupowanych tematycznie orzeczeń Sądu Najwyższego. Są one niezwykle pomocne przy interpretacji niejasnych przepisów.

@RY1@i26/2009/009/i26.2009.009.000.0053.002.jpg@RY2@

Do poszczególnych zakładek przyporządkowane są najbardziej potrzebne akty prawne dotyczące prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz wzory umów i formularzy, które ułatwiają sporządzenie niezbędnych dokumentów kadrowych.

@RY1@i26/2009/009/i26.2009.009.000.0053.003.jpg@RY2@

W serwisie nie mogło oczywiście zabraknąć informacji dotyczących wynagrodzeń i ubezpieczeń, podzielonych w następujący sposób:

Wynagrodzenia: podróże służbowe, składniki wynagrodzenia, rozliczanie wynagrodzeń, ochrona wynagrodzenia, działalność socjalna, dokumentacja płacowa.

Ubezpieczenia: zasady podlegania, składki na ubezpieczenie społeczne, zasiłki i inne świadczenia, świadczenie przedemerytalne, ubezpieczenie zdrowotne, emerytury i renty.

Dodatkowo serwis został zaopatrzony w szczegółowe zakładki dotyczące innych form zatrudnienia, BHP oraz zagadnień HR według następującego podziału:

Inne formy zatrudnienia: młodociani, niepełnosprawni, bezrobotni, praca tymczasowa, wolontariat, telepraca, cudzoziemcy, umowy cywilnoprawne.

BHP: ochrona indywidualna, wypadki przy pracy i choroby zawodowe, szkolenia bhp, profilaktyczna ochrona zdrowia, Ppoż. (ochrona przeciwpożarowa).

HRM: informatyzacja hrm, komunikacja, rekrutacja, ocena pracy, motywowanie, szkolenia i rozwój, zarządzanie.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR
Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Gałecki

Ekspert w zakresie ekonomii i prawa gospodarczego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama