REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kategorie tematyczne serwisu

REKLAMA

Nowa odsłona serwisu www.kadry.infor.pl. została poszerzona o dodatkowe zasoby merytoryczne i liczne pomocne funkcjonalności.

Znalezienie potrzebnych informacji w serwisie staje się proste dzięki czytelnemu podziałowi na kategorie tematyczne, które odnoszą się do poszczególnych rozdziałów Kodeksu pracy.

Autopromocja

Zaproponowane przez nas rozwiązanie z podziałem na indywidualne i zbiorowe prawo pracy jest zgodne z praktyką stosowaną przez najlepszych specjalistów z tej dziedziny. Ten układ bliski jest również planom legislacyjnym rządu, który w swoich projektach zakłada stworzenie 2 Kodeksów pracy - indywidualnego i zbiorowego.

Wszystko w jednym miejscu

W kategorii indywidualne prawo pracy znajdują się informacje dotyczące: czasu pracy, zatrudniania i zwalniania, urlopów, uprawnień rodzicielskich, ochrony danych osobowych, a w zakładce odpowiedzialność, prawa i obowiązki - zagadnienia dotyczące odpowiedzialności materialnej i porządkowej pracowników oraz praw i obowiązków obu stron stosunku pracy.

Natomiast zbiorowe prawo pracy zawiera informacje dotyczące związków zawodowych, zwolnień grupowych, rad pracowników, sporów zbiorowych oraz układów zbiorowych pracy.

Zagadnienia w poszczególnych zakładkach prezentowane są w układzie: artykuły, porady, orzeczenia, akty prawne i wzory. Dzięki temu w jednym miejscu użytkownik ma wszystkie niezbędne informacje.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Artykuły to dłuższe opracowania, przedstawiające w sposób ogólny dane zagadnienia, natomiast porady to odpowiedzi na konkretne, z życia wzięte problemy kadrowe.

@RY1@i26/2009/009/i26.2009.009.000.0053.001.jpg@RY2@

Istotną funkcjonalnością serwisu jest możliwość korzystania z pogrupowanych tematycznie orzeczeń Sądu Najwyższego. Są one niezwykle pomocne przy interpretacji niejasnych przepisów.

@RY1@i26/2009/009/i26.2009.009.000.0053.002.jpg@RY2@

Do poszczególnych zakładek przyporządkowane są najbardziej potrzebne akty prawne dotyczące prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz wzory umów i formularzy, które ułatwiają sporządzenie niezbędnych dokumentów kadrowych.

@RY1@i26/2009/009/i26.2009.009.000.0053.003.jpg@RY2@

W serwisie nie mogło oczywiście zabraknąć informacji dotyczących wynagrodzeń i ubezpieczeń, podzielonych w następujący sposób:

Wynagrodzenia: podróże służbowe, składniki wynagrodzenia, rozliczanie wynagrodzeń, ochrona wynagrodzenia, działalność socjalna, dokumentacja płacowa.

Ubezpieczenia: zasady podlegania, składki na ubezpieczenie społeczne, zasiłki i inne świadczenia, świadczenie przedemerytalne, ubezpieczenie zdrowotne, emerytury i renty.

Dodatkowo serwis został zaopatrzony w szczegółowe zakładki dotyczące innych form zatrudnienia, BHP oraz zagadnień HR według następującego podziału:

Inne formy zatrudnienia: młodociani, niepełnosprawni, bezrobotni, praca tymczasowa, wolontariat, telepraca, cudzoziemcy, umowy cywilnoprawne.

BHP: ochrona indywidualna, wypadki przy pracy i choroby zawodowe, szkolenia bhp, profilaktyczna ochrona zdrowia, Ppoż. (ochrona przeciwpożarowa).

HRM: informatyzacja hrm, komunikacja, rekrutacja, ocena pracy, motywowanie, szkolenia i rozwój, zarządzanie.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Uprawnienia rodzicielskie
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
  nie ma takiej możliwości
  3
  6
  9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
  Następne
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Zmiana umowy o zarządzanie PPK a uzgodnienie ze stroną społeczną

  Nie zawsze zmiana umowy o zarządzanie PPK powinna być uzgodniona ze stroną społeczną. Kiedy można od tego odstąpić? Poznaj wyjątki.

  Umowy pracowników będą rejestrowane. A co z prawem do prywatności i ochroną danych?

  Umowy pracowników będą rejestrowane w CRU, a co z prawem do prywatności, co z prawem do ochrony danych osobowych, co z prawem do godności pracowników? W opozycji do tego stoją przepisy dot. prawa dostępu do informacji publicznej w zakresie sektora finansów publicznych. Ważniejsze jest dobro ogółu czy jednostki?

  Co z rentą socjalną w 2024? Czy będzie 4242 zł a od 1 lipca 4300 zł?

  Projekt ustawy o zmianie renty socjalnej ma tylko dwa artykuły a wciąż nie został uchwalony. Premier zapowiadał pilne prace, a nawet nie było jeszcze drugiego czytania. Osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie czekają na podwyżkę świadczenia. Renta socjalna - czy będzie podniesiona do kwoty minimalnego wynagrodzenia? Co to jest renta socjalna? Komu przysługuje prawo do renty socjalnej? 

  Przetwarzanie danych osobowych dotyczących zdrowia [45 tys. kary dla Kancelarii]

  45 tys. zł kary dla spółki, która docierała do osób poszkodowanych głównie w wypadkach komunikacyjnych, by nawiązać z nimi współpracę w zakresie reprezentowania ich m.in. przed towarzystwami ubezpieczeniowymi, w sprawach sądowych  w celu uzyskania na ich rzecz odszkodowań, zadośćuczynienia i rent, a także zwrotu kosztów leczenia i rehabilitacji. Informacje o potencjalnych klientach uzyskiwała na podstawie m.in. wiadomości prasowych, publikacji internetowych, w tym treści dostępnych w mediach społecznościowych, a także informacji przekazywanych lub rozpowszechnianych przez organizacje zajmujące się działalnością dobroczynną. Podczas spotkania przedstawiciel Kancelarii PIONIER odbierał ustną zgodę na przetwarzanie danych osobowych do czasu ewentualnego zawarcia umowy z tymi osobami o świadczenie usług. Sprawa trafiła do WSA, ale ten oddalił skargę Kancelarii na deczję PUODO.

  REKLAMA

  Rozwiązanie umowy o pracę: Obowiązek pracodawcy konsultacji zamiaru wypowiedzenia umowy o pracę. Wzór zawiadomienia organizacji związkowej

  Pracodawca musi zawiadomić reprezentującą pracownika organizację związkową o zamiarze wypowiedzenia mu umowy o pracę. Zawiadomienie składa się na piśmie, podając w nim przyczynę uzasadniającą rozwiązanie umowy.

  Nowelizacja kodeksu pracy: W 2025 r. pracodawcy będą prowadzili nowy rejestr prac i pracowników je wykonujących [Dyrektywa z 2022 r.]

  Nowelizacja Kodeksu pracy: zmiana artykułu 222 o ochronie pracowników przed szkodliwymi czynnikami. 

  Uprawnienia rodzicielskie: Przerwy na karmienie dziecka piersią - jak długo pracownica może korzystać z przerw na karmienie, wzór wniosku o przerwę

  Przerwy na karmienie piersią są zwolnieniem od pracy. Przerwy wliczane są do czasu pracy - pracownica zachowuje prawo do wynagrodzenia. 

  Komunikaty ZUS: Ograniczenia w dostępie do aplikacji mobilnych mZUS. Niedostępne wnioski w PUE ZUS

  ZUS informuje o ograniczeniach w dostępie do aplikacji mobilnych mZUS. W PUE ZUS będą niedostępne niektóre wnioski.

  REKLAMA

  W którym miesiącu najkorzystniej przejść na emeryturę w 2024 r.? Zbliża się ten termin

  Złożenie wniosku o emeryturę jest możliwe w razie osiągnięciu wieku emerytalnego - 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Przed złożeniem takiego wniosku warto jednak zastanowić się, czy to jest właściwy moment. Jest bowiem kilka czynników, które decydują o wysokości świadczenia.

  ZUS: Przekazano więcej formularzy RUD, ale zgłoszono mniej umów o dzieło

  1,2 mln formularzy RUD przekazano do ZUS i zgłoszono na nich 1,6 mln umów o dzieło - ZUS podał dane za 2023 r.

  REKLAMA