REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wypadek przy pracy, Wypadek w drodze do pracy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Wypadek przy pracy pracownika młodocianego

W naszym zakładzie (drukarnia) zatrudniamy kilku pracowników młodocianych. Jeden z nich podczas obsługi maszyny uległ wypadkowi. Czy w przypadku pracowników młodocianych obowiązują takie same procedury postępowania jak w przypadku innych pracowników?

Wypadek przy pracy- pracownik pod wpływem alkoholu

Pracownik, który pracował na rusztowaniu, spadł z niego podczas pracy i zginął na miejscu. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Czy w takiej sytuacji rodzinie zmarłego przysługują jakiekolwiek świadczenia z ubezpieczenia wypadkowego (chodzi mi przede wszystkim o jednorazowe odszkodowanie)? Czy zdarzenie to może zostać zakwalifikowane jako wypadek przy pracy?

Wypadek pracownika podczas wyjazdu na studia

Rok temu zawarliśmy z pracownicą umowę o dofinansowanie przez zakład pracy dokształcania. Opłacamy jej częściowo studia oraz udzielamy urlopu szkoleniowego, jak również zwracamy koszty dojazdu (uczelnia jest w innej miejscowości). Pracownica jadąc na uczelnię miała wypadek. Czy wypadek ten powinien zostać uznany za wypadek przy pracy, skoro odbywa ona studia na podstawie umowy z zakładem pracy?

Obliczanie dodatku wyrównawczego

W naszej firmie zdarzył się wypadek przy pracy. Pracownik, który uległ wypadkowi, nie będzie mógł (zgodnie z orzeczeniem lekarskim) zajmować dotychczasowego stanowiska. Będziemy musieli przenieść go na inne stanowisko, które wiąże się z prawdopodobną obniżką wynagrodzenia (zmiana systemu wynagradzania z akordowego na stałą stawkę). Jak powinniśmy obliczyć dodatek wyrównawczy dla tego pracownika?

Uznanie wypadku przy pracy

Przepis art. 3 ust. 1 pkt 2 ustawy z 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (Dz.U. Nr 199, poz. 1673 z późn.zm.) umożliwia uznanie związku z pracą nie tylko wypadku, który zdarzył się podczas wykonywania przez pracownika czynności na rzecz pracodawcy,nawet bez polecenia, ale również wypadku, który nastąpił w związku z wykonywaniem tego rodzaju czynności. Związek funkcjonalny z pracą istnieje niezależnie od czasu i miejsca, w którym wypadek nastąpił.

REKLAMA