reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

Wartość pensji Polaków wzrosła 16 razy

Aktualizacja: 18.05.2009

Od 1989 r. "żyjemy w kompletnie innym kraju. Mamy swobodę, wyjeżdżamy za granicę, uczymy się, inwestujemy pieniądze. Od 2005 r. powstało 1,5 mln nowych miejsc pracy. 16 razy wzrosła wartość pensji Polaków!" - powiedział dziennikowi "Metro" Michał Boni, szef doradców premiera i twórca "Raportu o Kapitale Intelektualnym Polski" oraz strategii dla Polski na kolejne 20 lat. »

Ulga podatkowa dla wykupujących dodatkowe ubezpieczenia

Aktualizacja: 15.05.2009

Chcemy, by osoby wykupujące dodatkowe dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne, mogły odliczać ich koszt od dochodu - zapowiedziała minister zdrowia Ewa Kopacz. »

Ministerstwo pracy prognozuje stopę bezrobocia

Aktualizacja: 15.05.2009

Ministerstwo pracy prognozuje, że w pesymistycznym wariancie bezrobocie na koniec roku może wynieść 13- 13,5 proc., natomiast w optymistycznym pozostanie na obecnych poziomach - poinformowała dziennikarzy minister Jolanta Fedak. »

Wartość rynku usług medycznych w Polsce wyniosła 76 mld zł

Aktualizacja: 14.05.2009

Łączna wartość rynku usług medycznych w Polsce w 2008 roku wyniosła 76 mld zł - wynika z szacunków portalu Money.pl. »

Projekt ustawy o praktykach absolwenckich

Aktualizacja: 15.05.2009

W Sejmie znajduje sie poselski projekt ustawy o praktykach absolwenckich. »

Wstępne porozumienie ws. pakietu antykryzysowego

Aktualizacja: 15.05.2009

Premier Donald Tusk zadeklarował po piątkowym spotkaniu prezydium Komisji Trójstronnej, że jest wstępne porozumienie dotyczące wspólnej realizacji pakietu antykryzysowego. »

Dodatkowe pieniądze dla pracowników

Aktualizacja: 15.05.2009

Decyzja o tym, czy znajdą się dodatkowe środki na podwyżki dla pracowników cywilnych wojska zostanie podjęta między 25 a 31 maja, po zakończeniu renegocjacji umów z przemysłem obronnym - zapowiedział szef MON Bogdan Klich. »

Senat poparł zmiany zasad "dorabiania" przez mundurowych

Aktualizacja: 15.05.2009

Nie więcej niż o 25 proc. będą obniżane emerytury i renty żołnierzy oraz funkcjonariuszy służb mundurowych z niepełną wysługą lat, dorabiających do emerytury kwotę od 70 do 130 proc. przeciętnego wynagrodzenia. W czwartek Senat nie wprowadził poprawek do regulujących tę sprawę nowelizacji. »

Projekt ustawy antydyskryminacyjnej wkrótce na Radzie Ministrów

Aktualizacja: 15.05.2009

Minister pracy Jolanta Fedak powiedziała, że ma nadzieję, iż Polska wkrótce wywiąże się ze swoich zobowiązań dotyczących realizacji dyrektyw unijnych w sprawie zakazu dyskryminacji. »

Zespół ws. reformy emerytur mundurowych rozpoczął prace

Aktualizacja: 13.05.2009

Od określenia rozbieżności, które będą tematami kolejnych spotkań przedstawicieli kierownictwa MSWiA oraz związkowców, rozpoczął swe prace wspólny zespół ds. przygotowania założeń nowej ustawy emerytalnej w służbach mundurowych. »

Tempo wzrostu płac będzie systematycznie spadać

Aktualizacja: 13.05.2009

W tym roku należy oczekiwać systematycznego spadku tempa wzrostu płac - powiedział główny ekonomista Business Centre Club prof. Stanisław Gomułka. »

W piątek wyniki uzgodnień nt. pakietu antykryzysowego

Aktualizacja: 13.05.2009

Rząd ma nadzieję, że w piątek na posiedzeniu prezydium Komisji Trójstronnej uzyska uzgodnione przez związki zawodowe i pracodawców wspólne stanowisko na temat szczegółów rozwiązań pakietu antykryzysowego - powiedział w radiu TOK FM minister w kancelarii premiera Michał Boni. »

Coraz więcej bezrobotnych zakłada własne firmy

Aktualizacja: 12.05.2009

W szybkim tempie rośnie liczba osób, które po utracie pracy, występują o pomoc finansową z Funduszu Pracy na założenie własnej firmy - powiedziała wiceminister pracy Czesława Ostrowska. »

Senat o nauczycielskich świadczeniach kompensacyjnych

Aktualizacja: 12.05.2009

Senat, na rozpoczynającym się w środę dwudniowym posiedzeniu, zajmie się m.in. ustawą o nauczycielskich świadczeniach kompensacyjnych i nowelą ustawy dotyczącej zaopatrzenia emerytalnego funkcjonariuszy służb mundurowych. »

Decyzja o podwyżkach świadczeń rodzinnych

Aktualizacja: 12.05.2009

Rząd podejmie we wtorek decyzję o podwyżkach świadczeń rodzinnych. Między resortem pracy i resortem finansów istnieją rozbieżności dotyczące progów dochodowych, w oparciu o które ma być liczony zasiłek - poinformowała minister pracy Jolanta Fedak. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Porad Finansowo-Księgowych dr Piotr Rojek Sp. z o.o.

Kancelaria audytorska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama