reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

Ustawa reformująca system emerytalny podpisana przez prezydenta

Aktualizacja: 30.12.2013

Ustawa reformująca system emerytalny została podpisana przez prezydenta. Ustawa zakłada m.in. dobrowolność przekazywania nowych składek do OFE, gwarancję bezpieczeństwa środków w okresie przedemerytalnym oraz nowe zachęty do samodzielnego oszczędzania na emeryturę. »

Założenia Długofalowej Polityki Senioralnej w Polsce na lata 2014-2020 zostały przyjęte

Aktualizacja: 30.12.2013

Założenia Długofalowej Polityki Senioralnej w Polsce na lata 2014-2020" (ZDPS) zostały przyjęte przez rząd. Stanowi to wykonanie zadania wpisanego do "Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013". »

Referendum w sprawie systemu emerytalnego?

Aktualizacja: 23.12.2013

Referendum w sprawie systemu emerytalnego? Według Mariusza Błaszczaka (PiS) Polacy muszą opowiedzieć się za tym, czy chcą systemu solidarnościowego czy kapitałowego. »

Projekt rozporządzenia w sprawie wyłączeń blokowych - wsparcie dla niepełnosprawnych bez ograniczeń

Aktualizacja: 23.12.2013

Komisja Europejska opublikowała projekt rozporządzenia w sprawie wyłączeń blokowych, zgodnie z którym ograniczenie wysokości kwoty pomocy na jeden program pomocowy nie będzie dotyczył pomocy na zatrudnianie niepełnosprawnych. Wsparcie dla niepełnosprawnych będzie przysługiwało bez ograniczeń? »

Odsetki należne z tytułu nieprzekazania w terminie składek do otwartego funduszu emerytalnego

Aktualizacja: 23.12.2013

Odsetki należne z tytułu nieprzekazania w terminie składek do otwartego funduszu emerytalnego zostały ogszone przez Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dnia 11 grudnia 2013 r. »

Nowy wzór formularza zaświadczenia lekarskiego ZUS ZLA od stycznia 2014

Aktualizacja: 20.12.2013

Po 31 grudnia 2013 roku obowiązywać będzie nowy wzór formularza zaświadczenia lekarskiego ZUS ZLA. Konieczna jest wymiana przez lekarzy posiadanych formularzy na nowe. »

ZUS zmienia godziny pracy w okresie świątecznym

Aktualizacja: 20.12.2013

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zmienia godziny pracy w okresie świątecznym. »

Przedświąteczne zwyczaje pracodawców

Aktualizacja: 19.12.2013

W okresie przedświątecznym, aż 65 proc. pracodawców organizuje spotkania wigilijne dla pracowników. W prezencie najczęściej pracownicy otrzymują bony lub kosze podarunkowe. Przedświąteczne zwyczaje w firmach to nie tylko sposób na budowanie relacji między pracownikami, ale również wizerunku firmy jako dobrego pracodawcy. »

Czy jesteś "Pracodawcą Jutra"?

Aktualizacja: 19.12.2013

Ruszyła II edycja konkursu "Pracodawca Jutra" organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami. Konkurs ma celu wyróżnienie tych firm, które realizują przemyślane działania na rzecz przygotowania młodych osób do wejścia na rynek pracy. Przedsiębiorcy, którzy chcą powalczyć o tytuł Pracodawcy Jutra 2014, mogą zgłaszać się do PARP do 5 marca 2014 r. »

Polacy krytycznie o związkach zawodowych

Aktualizacja: 18.12.2013

Z przeprowadzonego przez CBOS sondażu wynika, iż Polacy nie mają najlepszego zdania o związkach zawodowych. Polacy zarzucają związkom zawodowym między innymi słabe reprezentowanie przez nie bezrobotnych oraz skupienie się na interesach pracowników dużych zakładów. »

Kwota ograniczenia rocznej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe w 2014 r.

Aktualizacja: 18.12.2013

Znana jest już kwota ograniczenia rocznej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe w 2014 roku. »

Dodatkowe 200 zł miesięcznie dla osób uprawnionych do świadczenia pielęgnacyjnego?

Aktualizacja: 18.12.2013

Komitet Rady Ministrów przyjął projekt uchwały i rozporządzenia, który zakłada dodatkowe świadczenie w wysokości 200 zł miesięcznie dla osób mających w styczniu, lutym marcu 2014 r. ustalone prawo do świadczenia pielęgnacyjnego na podstawie ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych. Projekty zostaną rozpatrzone na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów. »

Sąd Najwyższy pomylił się w sprawie OFE?

Aktualizacja: 18.12.2013

Sąd Najwyższy pomylił się w sprawie OFE? Tak uważa były prezes Trybunału Konstytucyjnego, Jerzy Stępień. W 2008 roku sędziowie orzekli, że środki zgromadzone w Otwartych Funduszach są publiczne. Rząd, przeprowadzając reformę OFE, powołuje się na to orzeczenie. »

Wigilia Bożego Narodzenia to normalny dzień pracy

Aktualizacja: 18.12.2013

Wigilia Bożego Narodzenia to normalny dzień pracy. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań do uznania 24 grudnia za dzień wolny od pracy przez poszczególnych pracodawców. »

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w listopadzie

Aktualizacja: 18.12.2013

Prezes Głównego Urzędu Statystycznego ogłosił przeciętne miesięczne wynagrodzenie i zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w listopadzie 2013 r. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

MODUŁ PARTNERSKI

reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Wróbel

doradca, interim manager PM Doradztwo Gospodarcze Sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama