REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Handel, Zakaz handlu w niedzielę

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Zakaz handlu w niedziele - rząd za dalszymi pracami nad projektem

Rząd przyjął stanowisko w sprawie obywatelskiego projektu ograniczenia handlu w niedzielę. Popiera projekt, ale ma do niego uwagi.

Częściowy zakaz handlu w niedziele - opinia pracodawców

Wiele wskazuje na to, że rząd nie zdecyduje się wprowadzić całkowitego zakazu handlu w niedziele. Nawet częściowemu zakazowi przeciwni są pracodawcy. Konfederacja Lewiatan podkreśla, że doprowadzi on do zmniejszenie inwestycji oraz zatrudnienia, a także utrudni funkcjonowanie przedsiębiorstw.

Wolna niedziela od handlu tylko raz w miesiącu?

Projekt zakazujący handlu w niedziele został złożony w Sejmie. Minister finansów proponuje stopniowość we wprowadzaniu wolnych niedziel - początkowo zakaz handlu miałby dotyczyć tylko w pierwszych niedziel miesiąca. Spod zakazu mają zostać wyłączone m.in. stacje benzynowe, kwiaciarnie, piekarnie, apteki.

Zakaz handlu w niedziele - projekt w Sejmie

Zgodnie z projektem NSZZ "Solidarność" zakaz handlu w niedziele miałby dotyczyć większości placówek handlowych. Wyłączone mają być m.in. stacje benzynowe, kwiaciarnie, apteki. Projekt ma zostać złożony w Sejmie. Jakie są jego główne założenia?

Niedziele wolne od handlu?

Zakaz handlu w prawie wszystkie niedziele w roku - przewiduje projekt ustawy NSZZ "Solidarność". Projekt zakłada również odstępstwa, m.in. czynne w niedzielę będą mogły być stacje benzynowe, piekarnie, apteki czy osiedlowe sklepy.

Handel w niedzielę i święta w Unii Europejskiej

Zgodnie z polskim kodeksem pracy, praca w niedziele i święta jest dozwolona m.in. w gastronomii i zakładach hotelarskich. Jak wygląda sytuacja handlu w innych krajach Unii Europejskiej?

Zielone Świątki - dzień wolny w handlu

Zielone Świątki wypadają zawsze w niedzielę, w tym roku 24 maja. To dzień ustawowo wolny od pracy w handlu. Pracownicy zatrudnieni w supermarketach, hipermarketach, galeriach handlowych i innych sklepach mogą więc liczyć na odpoczynek.

Zielone Świątki 2015 - dzień wolny od pracy w handlu

Zielone Świątki zawsze przypadają na niedzielę. W 2015 r. dniem wolnym od pracy w handlu będzie 24 maja. Czy małe sklepy osiedlowe zatrudniające po kilku pracowników muszą udzielić im w niedzielę dnia wolnego?

Podróż służbowa a praca handlowców

Zagadnienie podróży służbowej w przypadku pracy handlowców (przedstawicieli handlowych czy sprzedawców obwoźnych) staje się bardzo problematyczne. Kiedy dla tego typu pracowników można mówić o delegacji? Jak należy uregulować w umowie miejsce wykonywania pracy?

Praca handlowców w terenie a prawo do diety

Praca handlowców wymaga określenia miejsca wykonywania pracy w umowie o pracę jako pewien obszar. Wykonywanie obowiązków pracowniczych na tym terenie nie stanowi podróży służbowej, a w związku z tym nie przysługuje im z tego tytułu prawo do diety.

Nowe miejsca pracy i wyższe wynagrodzenia w handlu

Handel w Polsce wciąż się rozwija. Wszystko wskazuje na to, że w tej branży powstaną nowe miejsca pracy a dodatkowo wzrosną wynagrodzenia handlowców. Jakie są przyczyny tak dobrych prognoz?

Tylko właściciel albo pracujący na zlecenie może handlować 1 listopada

1 listopada, czyli w Dniu Wszystkich Świętych pracować mogą jedynie właściciele sklepów, albo osoby zatrudnione u nich na umowę zlecenie. Do handlu nie można zmusić osób, które są zatrudnione w sklepie na podstawie umowy o pracę - wynika z kodeksu pracy.

REKLAMA