reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Barometr Ofert Pracy wzrósł w czerwcu wobec maja

Barometr Ofert Pracy wzrósł w czerwcu wobec maja

Barometr Ofert Pracy, który wskazuje na zmiany ogłaszanych w internecie ofert pracy, wzrósł w czerwcu wobec ubiegłego miesiąca - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

"W czerwcu Barometr Ofert Pracy drugi miesiąc z rzędu wzrósł. Tym samym liczba publikowanych w Internecie ofert pracy zbliżyła się do największej odnotowanej do tej pory wielkości z września ub.r." - napisano w komentarzu.

Dodano, że "od roku na rynku ofert pracy nie zauważa się wyraźnej tendencji rozwojowej, a liczba ogłoszeń o zatrudnieniu utrzymuje się na zbliżonym poziomie".

Z oceny BIEC wynika, że w drugim kwartale br. obserwuje się spadek zapotrzebowania na pracowników o kwalifikacjach wyższych humanistycznych oraz na pracowników działów produkcji i sprzedaży z niższym wykształceniem.

"Z tej pierwszej kategorii ofert od roku sukcesywnie zmniejsza się popyt na specjalistów z zakresu marketingu i zarządzania. Nieco lepiej przedstawia się sytuacja w przypadku pozostałych specjalności ekonomicznych. Sukcesywny, choć powolny wzrost występuje natomiast już od dwóch lat w przypadku ofert dla prawników i, biorąc pod uwagę tendencje obserwowane w krajach lepiej rozwiniętych od Polski, trwalsza tendencja wzrostowa ofert dla zawodów prawniczych najprawdopodobniej się utrzyma" - podano.

Resort pracy chce przenieść większość przepisów do kodeksu pracy >>

Wskazano też, że "w przypadku pracowników produkcji i sprzedaży z niższym wykształceniem, wyraźny spadek obserwuje się w branży budowlanej, nieco mniejszy dla pracowników działów sprzedaży, głównie firm handlowych". Według BIEC "najlepsza sytuacja pod względem zapotrzebowania na tego typu pracowników występuje (...) w przedsiębiorstwach przemysłowych".

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Groński

Radca prawny i Partner Zarządzający (komplementariusz) w kancelarii LEXBRIDGE Groński Adwokaci i Radcowie Prawni sp. k. we Wrocławiu. 

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama