Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu zatrudnienie. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące zatrudnienie.
Elastyczny czas pracy - Projekt zmiany Kodeksu pracy
Aktualizacja: 07.02.2013
Zmiany zaproponowane przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej wprowadzają dwa zasadnicze rozwiązania: pierwsze dotyczy wydłużenia okresu rozliczeniowego czasu pracy, drugie - reguluje zasady ruchomego czasu pracy. »
Animator czasu wolnego - praca marzeń?
Aktualizacja: 17.01.2013
Jesteś studentem i myślisz sobie: „Po sesji będę miał masę wolnego. Fajnie by było gdzieś pojechać”, po czym markotniejesz, patrząc na braki finansowe na koncie. A co, jeśli Ci powiem, że możesz i gdzieś wyjechać, w dodatku jeszcze na tym zarobić? »
Bezrobocie w grudniu 2012 wyniosło 13,3 proc.
Aktualizacja: 07.01.2013
Stopa bezrobocia rejestrowanego (na podstawie liczby pracujących z końca listopada 2012 roku) wyniosła w końcu grudnia 2012 roku 13,3 proc. i w porównaniu do miesiąca poprzedniego wzrosła o 0,4 punktu procentowego. »
Jakie zmiany są potrzebne w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych?
Aktualizacja: 29.11.2012
Osoby niepełnosprawne stanowią niewielki procent wszystkich zatrudnionych pracowników. Jakie zmiany w ustawie o zatrudnianiu niepełnosprawnych należy dokonać, by zwiększyć zatrudnienie osób niepełnosprawnych? »
Limit umów o pracę na czas określony
Aktualizacja: 14.11.2012
Przepisy Kodeksu pracy ograniczają możliwość zawierania kolejnych umów o pracę na czas określony. Swobodnie strony stosunku pracy mogą zawrzeć tylko 2 czasowe umowy o pracę następujące jedna po drugiej. Jaki jest limit umów o pracę na czas określony? »
Wzrost wynagrodzeń i zatrudnienia w administracji
Aktualizacja: 27.08.2010
Zatrudnienie w administracji wzrosło w latach 2000-2009 o ponad 113 tys. osób. Przeciętne wynagrodzenie urzędników było w 2009 r. o ponad 25 proc. wyższe od średniej płacy w gospodarce. Rząd planuje w ramach pakietu oszczędnościowego zamrożenie płac w sferze budżetowej, ale to nie wystarczy, jeśli nie ograniczy się wzrostu zatrudnienia. »
Zezwolenie na pracę dla cudzoziemców wykonujących pracę u pracodawcy zagranicznego
Aktualizacja: 02.09.2011
Osoby pracujące dla pracodawcy zagranicznego, delegowane do pracy na terenie Polski na pewien określony czas, również muszą uzyskać zezwolenie na pracę. »
Zezwolenie na pracę dla cudzoziemca wykonującego pracę dla podmiotu mającego siedzibę w Polsce
Aktualizacja: 02.09.2011
Zezwolenie na pracę jest wydawane wyłącznie na pisemny wniosek podmiotu powierzającego wykonywanie pracy cudzoziemcowi przez właściwego wojewodę. »
Zezwolenie na pracę dla cudzoziemca pełniącego funkcję w zarządzie osoby prawnej
Aktualizacja: 02.09.2011
Zezwolenie na pracę jest wydawane wyłącznie na pisemny wniosek podmiotu powierzającego wykonywanie pracy cudzoziemcowi przez właściwego wojewodę. »
Aktualizacja: 02.09.2011
W pewnych okolicznościach, takich jak np. zmiana siedziby przedsiębiorcy, pomimo istotnych zmian samej treści zezwolenia, nie jest konieczne ponowienie procedury jego uzyskania. »
Opłata za wydanie zezwolenia na pracę
Aktualizacja: 02.09.2011
Wydawane przez wojewodę zezwolenie na pracę dla cudzoziemca niestety nie jest bezpłatne. Podmiot starający się o takie zezwolenie musi uiścić określoną w przepisach prawa opłatę. »
Którzy cudzoziemcy nie potrzebują zezwolenia na pracę?
Aktualizacja: 02.09.2011
Co do zasady, cudzoziemcy, aby podjąć legalną pracę na terytorium Polski muszą posiadać zezwolenie na pracę. Są jednak przypadki, kiedy zezwolenie nie jest wymagane. »
Kto jest uprawniony do pracy na terytorium Polski?
Aktualizacja: 02.09.2011
Cudzoziemiec jest uprawniony do wykonywania pracy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli spełnia któryś z wymienionych niżej warunków. »
Aktualizacja: 27.11.2009
Co dziewiąty Polak w ciągu ostatnich dziesięciu lat pracował poza granicami Polski. Co setny deklaruje, że jest obecnie zatrudniony za granicą - wynika z sondażu CBOS. Najczęściej wymienianym krajem są Niemcy. »
Wniosek o odroczenie składek za XI