| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Temat: urząd pracy

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu urząd pracy. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące urząd pracy.

Rekord ofert pracy

Aktualizacja: 13.07.2015

W czerwcu 2015 r. padł rekord ofert pracy zgłoszonych przez pracodawców do urzędów pracy. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej prowadzi takie statystyki od 2001 r. »

PO WER 2014-2020 na Śląsku

Aktualizacja: 24.06.2015

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER) ma na celu wsparcie ludzi młodych na rynku pracy. Na Śląsku na realizację programu przeznacza się około 201 mln euro. Należy zaznaczyć, że w województwie śląskim bez pracy pozostawało prawie 25 tys. osób do 24. roku życia, a pomiędzy 25. a 34. rokiem życia - było ich ok. 50 tys. »

Korzyści dla pracodawcy za zatrudnienie bezrobotnego 50+

Aktualizacja: 11.06.2015

Zatrudnienie bezrobotnego 50+ z urzędu pracy niesie za sobą szereg korzyści dla pracodawcy. Uważa się, że są bardziej doświadczeni i lojalni w stosunku do zatrudniającego. Pracodawca może liczyć na dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników mających powyżej 50 roku życia i refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy. Można ich również zatrudnić w ramach tzw. prac interwencyjnych. »

Staż z urzędu pracy krok po kroku

Aktualizacja: 10.06.2015

Staż z urzędu pracy przynosi korzyści zarówno stażyście jak i pracodawcy. Sprawdź, jak krok po kroku przyjąć osobę bezrobotną na staż do własnej firmy. »

Obowiązki osoby bezrobotnej

Aktualizacja: 01.06.2015

Osoba zarejestrowana w urzędzie pracy jako bezrobotna ma do spełnienia pięć podstawowych obowiązków, do których należą: wizyty obowiązkowe, informowanie o wyjeździe, zmianie miejsca zameldowania, problemach ze zdrowiem uniemożliwiających podjęcie zatrudnienia, zgłoszenie faktu podjęcia zatrudnienia, złożenie pisemnego oświadczenia o przychodach. »

Konkurs na realizację projektów „Gwarancji dla młodzieży” w ramach PO WER 2014-2020

Aktualizacja: 07.05.2015

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło pierwszy konkurs centralny na realizację projektów „Gwarancji dla młodzieży” w ramach PO WER 2014-2020. Przedmiotem konkursu są projekty dotyczące wsparcia indywidualnej i kompleksowej aktywizacji zawodowo-edukacyjnej osób młodych (bezrobotnych, biernych zawodowo oraz poszukujących pracy, w tym szczególności osób niezarejestrowanych w urzędzie pracy). »

Staż z urzędu pracy

Aktualizacja: 04.05.2015

Staż z urzędu pracy pozwala zdobyć doświadczenie zawodowe lub przekwalifikować się i to za wynagrodzeniem. Bezrobotny zyskuje praktyczne umiejętności do wykonywania pracy bez nawiązania stosunku pracy z pracodawcą. Jakie korzyści z tego tytułu nabywa pracodawca? »

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

Eksperci portalu infor.pl

EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne.