reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > BHP > Słownik

Słownik

Ubezpieczenie społeczne

Aktualizacja: 19.01.2009

Ubezpieczenia społeczne to rozwiązania prawne, mające na celu zapewnienie środków utrzymania ubezpieczonym i ich rodzinom w przypadkach czasowej lub trwałej niezdolności do pracy, niemożności zarobkowania lub też ograniczenia tej zdolności.  »

Wypadek w pracy

Aktualizacja: 05.10.2011

Wypadek w pracy to nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, powodujące uraz lub śmierć, które nastąpiło w związku z pracą.  »

Świadczenie rehabilitacyjne

Aktualizacja: 05.10.2011

Świadczenie rehabilitacyjne przysługuje ubezpieczonemu, który po wyczerpaniu zasiłku chorobowego jest nadal niezdolny do pracy.  »

Służba bezpieczeństwa i higieny pracy

Aktualizacja: 05.10.2011

Służba bezpieczeństwa i higieny pracy doradza pracodawcy w zakresie bhp. Służbę taką muszą utworzyć pracodawcy zatrudniający więcej niż 100 pracowników.  »

Odszkodowanie za wypadek

Aktualizacja: 19.01.2009

Pracownik, który stał się ofiara wypadku w pracy, ma prawo żądania odszkodowania. Odszkodowanie takie to świadczenie, jakie należy się pracownikowi za wyrządzenie szkody od pracodawcy.  »

Komisja bezpieczeństwa i higieny pracy

Aktualizacja: 05.10.2011

Komisja bezpieczeństwa i higieny doradza w sprawach z zakresu bhp. Funkcjonuje w dużych zakładach pracy.   »

Wypadek w drodze do pracy

Aktualizacja: 05.10.2011

To nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, które nastąpiło w drodze do lub z miejsca wykonywania zatrudnienia lub innej działalności stanowiącej tytuł ubezpieczenia chorobowego, jeśli droga była najkrótsza i nie została przerwana.  »

Choroba zawodowa

Aktualizacja: 05.10.2011

Choroba zawodowa jest to choroba spowodowana działaniem czynników szkodliwych dla zdrowia występujących w środowisku pracy lub sposobem wykonywania pracy. Powstaje wskutek stałego przebywania ciała w niedogodnej pozycji, systematycznego wykonywania forsownych czynności lub regularnego przebywania w otoczeniu zawierającym czynniki szkodliwe dla zdrowia.  »

Bezpieczeństwo i higiena pracy

Aktualizacja: 19.01.2009

Bezpieczeństo i higiena to pojęcie związane z ochroną zdrowia pracowników i zapewnieniem odpowiednich warunków pracy.  »

Badania lekarskie

Aktualizacja: 05.10.2011

Badania lekarskie są elemente ochrony zdrowia pracownika. Pracodawca ma obowiązek skierować pracownika na badania lekarskie, a pracownik ma obowiązek się im poddać. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Brzostowska

Konsultant podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama