Praca w wakacje wzbogaca CV

MonsterPolska.pl
lider w sukcesywnym łączeniu ludzi z ich wymarzoną pracą
rozwiń więcej
Małgorzata Majewska
redaktor naczelny miesięcznika „PORADNIK Rachunkowości Budżetowej”, ekonomista, praktyk – była wieloletnia księgowa w jednostkach sektora finansów publicznych posiadająca certyfikat księgowy Ministra Finansów, członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, autor artykułów z zakresu rachunkowości budżetowej i finansów publicznych
rozwiń więcej
Praca w wakacje wzbogaca CV. / Fot. Fotolia / Fotolia
Praca w wakacje wzbogaca CV każdego kandydata do pracy. Pomaga zdobyć doświadczenie, sprawdzić się na danym stanowisku, poznać język obcy i uczy komunikacji w zespole.

Podróże wzbogacają… również Twoje CV!

Okres wakacyjny w pełni, a wraz z nim bliższe i dalsze podróże. Dla niektórych będą to wycieczki do nadmorskich kurortów i relaks na plaży, a dla innych wyjazd z plecakiem w nieznane. Są też tacy, którzy wyruszają w podróż połączoną z pracą zarobkową. Niezależnie od celu i formy, to doświadczenie, które wzbogaca. Także zawodowo!

Autopromocja

W czasie wakacji Ci, którzy mają stałe zatrudnienie, mają czas na złapanie oddechu i „naładowanie baterii”. Dzięki temu pracownik może wrócić do swoich obowiązków z nową energią i zwiększoną efektywnością. Osoby, które są na początku drogi zawodowej, często wykorzystują okres między zakończeniem studiów a podjęciem pierwszej pracy na podróże i zastanowienie się nad przyszłością. To dobry moment na zebranie nowych, ciekawych doświadczeń i lepsze poznanie siebie. 

Poszerzanie horyzontów

Bywa tak, że po ukończeniu studiów młodzi ludzie nie wiedzą jeszcze jaką drogę zawodową chcieliby obrać. Wakacje to dobry moment na zastanowienie się nad tym, a podróże mogą tylko pomóc w podjęciu decyzji. Poszerzają horyzonty, pozwalają spojrzeć na dotychczasowe życie z dystansu i być może zauważyć to, czego nie dostrzegało się wcześniej. Chwilowa zmiana otoczenia może pomóc zastanowić się nad tym, co chciałbyś robić dalej, w jakim kierunku się rozwijać. Warto poświęcić ten czas na przemyślenia, przeanalizowanie swoich mocnych i słabych stron, zastanowienie się jakie posiadane umiejętności chcielibyśmy wykorzystywać w przyszłej pracy – podpowiada Małgorzata Majewska.

Redakcja poleca: Personel i Zarządzanie

Zdobywanie doświadczenia

Zagraniczne wyjazdy łączące zwiedzanie i pracę to popularny wśród młodych ludzi sposób na spędzenie wakacji. Można skorzystać ze zorganizowanych wyjazdów lub spakować plecak i wyruszyć w taką podróż na własną rękę. Zastanów się, dokąd chciałbyś wyjechać i zorientuj się jakie są perspektywy znalezienia tam pracy. Być może na początku swojej przygody zajęcia, które znajdziesz nie będą zanadto ambitne – zbieranie owoców czy praca w fabryce. Możesz jednak wiele zyskać – nauczyć się pracy w zespole, odpowiadania za swoje obowiązki, ale także podszlifować język obcy – radzi Małgorzata Majewska. Praca w innym kraju wiąże się z reguły z koniecznością komunikowania się w innym niż nasz języku. A na dzisiejszym rynku pracy znajomość języków obcych jest niezbędna.

Porozmawiaj o tym na FORUM

Otwartość na świat

Podróżowanie, szczególnie na własną rękę, daje możliwość poznawania rdzennych mieszkańców, odkrywania ich kultury, podpatrywania ich zachowań. To z kolei sprawia, że ludzie stają się bardziej otwarci, łatwiej nawiązują kontakty. A w dzisiejszym świecie, poza odpowiednimi kompetencjami i doświadczeniem, pracodawcy cenią także umiejętność komunikowania się z ludźmi. Poznawanie innych kultur pomaga także spojrzeć na dotychczasowe życie z nowej perspektywy. To szczególnie ważne, jeśli jesteśmy na rozstaju zawodowych dróg, czujemy wypalenie. Doświadczenia zdobyte w podróży mogą nam pomóc zdystansować się i spojrzeć na dotychczasowe sprawy inaczej oraz zastanowić się nad tym, co chcielibyśmy robić dalej – podsumowuje Małgorzata Majewska.

Poszukiwanie pracy w okresie wakacyjnym

Kadry
Czy 19 maja 2024 to niedziela handlowa?
03 maja 2024

Czy 19 maja 2024 to niedziela handlowa? Czy w maju jest niedziela handlowa? Poniżej wykaz niedziel handlowych na 2024 r.

5 maja: Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych
03 maja 2024

W dniu 5 maja przypada: Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, a w Polsce to także Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Trzeba zwrócić uwagę na sytuację tych osób, szczególnie w kontekście społecznym, zawodowym ale i ekonomicznym. Przecież już zgodnie z Konstytucją RP: Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny”. Musimy zatem wiedzieć, że uznając i popierając godność i prawa osób z niepełnosprawnościami, uznajemy własną godność i prawa.

4 maja to Dzień Św. Floriana - Święto Strażaków
03 maja 2024

Świętowaliśmy 1, 2, 3 maja teraz przyszedł czas na 4 maja -  Dzień Św. Floriana. To Wielkie Święto Strażaków. Zostało ustanowione w dniu imienia patrona tej grupy zawodowej czyli właśnie św. Floriana. W ten szczególny dzień warto wyrazić wdzięczność zarówno strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych jak i z Państwowej Straży Pożarnej za ich trud, ciężką i niebezpieczną służbę, gdzie często narażają swoje życie i zdrowie dla niesienia pomocy innym. 

Emerytura z ZUS: by zapewnić sobie nawet najniższą nie można zbyt często korzystać z zasiłków chorobowych, dlaczego
03 maja 2024

Częste przebywanie na zwolnieniu lekarskim, zwłaszcza tuż przed emeryturą ma wpływ na negatywny wpływ jej wysokość. A często na tym etapie życia bywa i tak, że dla poratowania zdrowia trzeba okresowo skorzystać z renty. Czy więc chorobowe wlicza się do emerytury? Nie tylko więc zbyt krótki staż pracy, ale i duży staż pracy, ale poprzerywany zwolnieniami lekarskimi może obniżyć emeryturę i pozbawić prawa do minimalnej gwarantowanej emerytury, bo formalnie takie okresy zwolnień, choć stażu pracy nie obniżają, w stażu ubezpieczeniowym uznawane są za okresy nieskładkowe.

Od 300 zł do 1200 zł - tyle wyniesie bon energetyczny w zależności od dochodu. Rząd rozpatrzy projekt ustawy o bonie energetycznym
02 maja 2024

Rada Ministrów na najbliższym posiedzeniu w dniu 7 maja 2024 r. zajmie się projektem ustawy o bonie energetycznym. Ustawa przewiduje dalsze zamrożenie cen energii elektrycznej i wprowadzenie jednorazowego bonu energetycznego. Świadczenie to będzie uzależnione od kryterium dochodowego.

Matura 2024: We wtorek, 7 maja, zaczyna się egzamin maturalny
02 maja 2024

W 2024 r. sesja główna egzaminu maturalnego potrwa od 7 maja do 24 maja. Część pisemna zacznie się 7 maja i skończy 24 maja, a część ustna potrwa od 11 maja do 16 maja (z wyjątkiem 12 maja) oraz od 20 maja do 25 maja. Wyniki matury będą znane 9 lipca.

ZUS przyznał pierwsze świadczenia wspierające dla osób z niepełnosprawnościami
02 maja 2024

1,5 tys. osób z niepełnosprawnościami otrzymało już świadczenia wspierające. Do ZUS wpłynęło ponad 8,4 tys. wniosków o to świadczenie.

To już koniec wypłat trzynastej emerytury
02 maja 2024

To już koniec wypłat trzynastej emerytury w 2024 roku. Ile osób otrzymało trzynastkę z ZUS?

Rada Ministrów: Zwiększą się wynagrodzenia pracowników samorządowych. Trwają prace nad projektem rozporządzenia
02 maja 2024

Rząd pracuje nad zmianą przepisów rozporządzenia w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Zwiększy się poziom wynagrodzenia zasadniczego pracowników samorządowych.

MRPiPS bada 4-dniowy tydzień pracy i chce skrócenia tygodnia pracy w tej kadencji Sejmu
30 kwi 2024

Dwie wypowiedzi członków rządu wskazujące, że skrócenie tygodnia pracy z 5 do 4 dni (albo z 8 godzin dziennie do 7 godzin) może stać się obowiązującym prawem. 

pokaż więcej
Proszę czekać...