Skuteczna inwestycja w zdrowie psychiczne pracowników – komu się opłaca i dlaczego? [DEBATA]

Skuteczna inwestycja w zdrowie psychiczne pracowników – komu się opłaca i dlaczego? / Skuteczna inwestycja w zdrowie psychiczne pracowników – komu się opłaca i dlaczego? / INFOR

7 listopada o godzinie 12.00 debatą Skuteczna inwestycja w zdrowie psychiczne pracowników – komu się opłaca i dlaczego? Rozpoczynamy kampanię #jesieńzGŁOWĄ.

Debatę poprowadzi Piotr Nowak, dziennikarz, reporter, prezenter forsal.pl. dziennik.pl i infor.pl

Autopromocja

Wśród gości:

  • Dr Sylwia Hałas-Dej, Dziekan Kozminski Executive Business School, Akademia Leona Koźmińskiego
  • Dorota Dublanka, Dyrektorka zarządzająca, dyrektorka Departamentu zasobów Ludzkich i Organizacji w KIR
  • Anna Gołębicka, Ekonomistka. Ekspertka Centrum im. Adama Smitha.
  • Yuliia Pysmenna, COO w Tutlo
  • Mateusz Tałpasz, CEO SmartLunch
  • Marta Bialik-Kowalczyk, Dyrektorka Zarządzająca, Szkoła Trenerów_ek Komunikacji opartej na Empatii

W dobie ciągłych zmian i niepewności stres, presja czasu i wydajności, przeciążenie emocjonalne, konieczność adaptacji do zmian i pokonywania związanych z tym obaw – stały się dzisiaj codziennością menedżerów, liderów i pracowników. Jak lepiej zadbać o zdrowie psychiczne w środowisku pracy, aby także w ten sposób zapewnić rozwój biznesowy firm? To pytanie bliskie chyba każdej organizacji.

Wyniki ogólnopolskiego badania „Presja zmian a emocje i zdrowie psychiczne w środowisku pracy” zrealizowanego przez Grupę Artemis, o którym piszemy w listopadowym wydaniu magazynu, pokazały, że ponad połowa osób w środowisku pracy (52 proc.) czuje się przeciążona emocjonalnie. 48 proc. liderów i 36 proc. pracowników potwierdziło, że stres towarzyszy im co najmniej często. Wśród czynników wpływających na kondycję psychiczną respondenci wskazywali presję czasu i tempo pracy (38 proc.), za małe zarobki (31 proc.) i zbyt dużą liczbę zadań (29 proc.). 41% Pracowników uważa, że kondycja psychiczna jest w ich organizacjach tematem tabu.

Jak widać, dane nie są optymistyczne. 

Podczas spotkania rozmawiać będziemy m.in. o:

  • zależności i wpływie dobrostanu pracowników na finanse firmy
  • zdrowiu pracownika versus długoterminowe oszczędności
  • tym, że wellbeing to proces, w którym kluczową rolę odgrywa kultura organizacyjna
  • czynnikach wpływających na kondycję psychiczna pracowników
  • psychowashingu- dlaczego wciąż ma się dobrze?
  • wyborze zewnętrznych kontrahentów działających w programach wellbeingowych
  • tym, dlaczego edukacja jest ważna 
  • zdrowej diecie i odpowiedniej jakości snu jako ważnych elementach dobrostanu człowieka.
  • najważniejszym – jak pokazują trendy światowe –braniu pod uwagę indywidualnych potrzeb i preferencji pracowników, a później wspieranie ich.

Zapraszamy na wydarzenie online: https://www.linkedin.com/events/skutecznainwestycjawzdrowiepsyc7259135962339794945/comments/

Kampania #jesieńzGŁOWĄ potrwa do końca tego roku. Spotkanie 7 listopada rozpocznie nasze działania, w ramach których dostępny będzie e-book, w którym eksperci i praktyce dzielą się nie tylko wiedzą, ale również praktycznymi rozwiązaniami. Dostępne będą bezpłatnie szkolenia i konsultacje coachingowe – szczegóły już niebawem na stronie personel.infor.pl

Kadry
Wynagrodzenie zasadnicze nie niższe od wynagrodzenia minimalnego. Będą surowe kary za nieprzestrzeganie przepisów
04 lis 2024

Projektowana ustawa o minimalnym wynagrodzeniu zmienia zasady określania wysokości wynagrodzenia zasadniczego pracownika. Nowe przepisy zwiększą także sankcje grożące pracodawcy za łamanie praw pracowniczych, w tym dotyczących wynagrodzenia. Projekt ustawy zakłada, że przepisy o ustalaniu wynagrodzenia pracownika wejdą w życie 1 stycznia 2026 r.

Dzień wolny w Wigilię. Czy zastąpi inny dzień wolny od pracy?
04 lis 2024

W Sejmie jest już projekt ustawy o zmianie ustawy o dniach wolnych od pracy oraz niektórych innych ustaw. Projektodawcy proponują ustanowić 24 grudnia – Wigilię Bożego Narodzenia dniem wolnym od pracy. Warto zastanowić się, czy Wigilia nie mogłaby zastąpić innego wolnego dnia, który nie jest dla ludzi tak istotny - uważa minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Komunikat ZUS: Późniejszy termin wyłączenia możliwości wystawiania e-ZLA
04 lis 2024

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że z opóźniony został termin planowanego wyłączenia możliwości wystawiania e-ZLA z Pulpitu Lekarza.

Komunikat ZUS: Portal PUE/eZUS będzie niedostępny
04 lis 2024

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje o konieczności przeprowadzenia prac serwisowych portalu PUE/ZUS. W związku z powyższym portal będzie niedostępny.

Będzie dłuższy termin ważności zaświadczeń lekarskich. Zostaną też określone wzory mLegitymacji osoby niepełnosprawnej
04 lis 2024

Już wkrótce zmienią się przepisy rozporządzenia o orzekaniu o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności. Zostanie wydłużony termin ważności zaświadczeń lekarskich. Ponadto określone zostaną wzory mLegitymacji osoby niepełnosprawnej.

Skuteczna inwestycja w zdrowie psychiczne pracowników – komu się opłaca i dlaczego? [DEBATA]
04 lis 2024

7 listopada o godzinie 12.00 debatą Skuteczna inwestycja w zdrowie psychiczne pracowników – komu się opłaca i dlaczego? Rozpoczynamy kampanię #jesieńzGŁOWĄ.

Przemoc psychiczna [PRZYKŁADY] - jak rozpoznać i jak sobie z nią radzić?
02 lis 2024

Przemoc psychiczna jest jedną z najbardziej destrukcyjnych form przemocy, która dotyka wielu ludzi na całym świecie. Choć nie zostawia widocznych śladów, jej wpływ na psychikę i życie ofiary jest bardzo dotkliwy i długotrwały. W odróżnieniu od przemocy fizycznej, przemoc psychiczna opiera się na manipulacji, kontrolowaniu i wywieraniu presji na drugiej osobie, co powoduje trwałe i głębokie szkody emocjonalne. Podajemy przykłady przemocy psychicznej.

ZUS: 271 wniosków o zwolnienie z opłacania składek ZUS w ciągu pierwszych 30 minut. Od północy trwa nabór wniosków o wakacje składkowe od ZUS
01 lis 2024

ZUS: 271 wniosków o zwolnienie z opłacania składek ZUS w ciągu pierwszych 30 minut. Od północy trwa nabór wniosków o wakacje składkowe od ZUS. Kto może ubiegać się o zwolnienie z opłacania składek ZUS? Jakie warunki trzeba spełniać, by skorzystać z ulgi?

Nowe świadczenie dla tysięcy osób. Na wypłatę trzeba będzie poczekać, ale będzie wyrównanie
01 lis 2024

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o rencie socjalnej. Dzięki nowelizacji tysiące osób skorzysta z nowego świadczenia – dodatku dopełniającego. Ustawa wejdzie w życie 1 stycznia 2025 r., ale na wypłatę dodatku trzeba będzie poczekać.

Mieszkaniec domu pomocy społecznej nie opłaci kosztów pobytu, nawet jeśli go na to stać
31 paź 2024

Pobyt w domu pomocy społecznej jest świadczeniem odpłatnym. Ustalając opłatę za pobyt bierze się pod uwagę dochód osób zobowiązanych do wnoszenia opłaty. Czy możliwe jest uwzględnianie także ich majątku?

pokaż więcej
Proszę czekać...