KRUS: 40. Międzynarodowe Kolokwium Międzynarodowej Sekcji ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie

dr Aleksandra Hadzik
Przewodnicząca Międzynarodowej Sekcji ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie zaprasza do udziału w Kolokwium Sekcji w dniach 22-23 września 2022 r. w Rzymie.

Jako przewodnicząca Międzynarodowej Sekcji ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie mam wielką przyjemność zaprosić Państwa do udziału w 40. Międzynarodowym Kolokwium Międzynarodowej Sekcji ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie organizowanym przez Sekcję we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Instytucji Zabezpieczenia Społecznego (International Social Security Association - ISSA), Międzynarodowym Funduszem Rozwoju Rolnictwa (International Fund for Agricultural Development - IFAD) oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Autopromocja

Międzynarodowa Sekcja ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie jest jedną z czternastu sekcji wchodzących w skład Specjalnej Komisji Technicznej ds. Prewencji Międzynarodowego Stowarzyszenia Instytucji Zabezpieczenia Społecznego (ISSA) założonego w 1927 roku pod patronatem Międzynarodowej Organizacji Pracy. Celem działań Sekcji w ramach współpracy międzynarodowej jest poprawa bezpieczeństwa i zdrowia zawodowego w rolnictwie, hodowli zwierząt, ogrodnictwie i leśnictwie. Zgodnie ze swoją misją Sekcja organizuje co trzy lata kolokwium poświęcone problematyce prewencji wypadków przy pracy i chorób zawodowych w rolnictwie.

W tym roku 40. Międzynarodowe Kolokwium Sekcji odbędzie się w dniach 22-23 września w Rzymie, a jego głównym tematem będzie bezpieczeństwo i higiena pracy w rozwoju rolnictwa. Niezwykle ważne jest skoncentrowanie naszej uwagi na rozwoju rolnictwa pod kątem przywrócenia i utrzymania równowagi w światowym zaopatrzeniu w żywność w celu zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego. Zasady BHP zostały opracowane w celu wsparcia tego zadania. Rolnik jest narażony na wiele niebezpieczeństw podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków lub rutynowych czynności, dlatego przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa oraz higieny pracy ma kluczowe znaczenie. Kolokwium promuje działania oraz dobre praktyki zapewniające bezpieczeństwo, zdrowie i dobrostan rolnika oraz innych osób pracujących w gospodarstwie rolnym. 

Mam nadzieję, że Kolokwium będzie doskonałą okazją i wartościową płaszczyzną dla ekspertów z całego świata do wymiany doświadczeń i nowych inicjatyw, które przyczynią się do zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych. Licząc na taką owocną wymianę poglądów, chciałabym za pośrednictwem niniejszego listu osobiście zaprosić ekspertów z dziedziny BHP, badaczy, specjalistów medycyny wsi, ekspertów w dziedzinie zdrowia publicznego, jak również rolników i pracowników sektora rolniczego, do przedstawienia swoich doświadczeń i wyników badań oraz podzielenia się swoimi opiniami i wnioskami na forum.

Jestem przekonana, że Kolokwium pozwoli na przedstawienie i poznanie najnowszych dokonań i dobrych praktyk w zakresie prewencji w rolnictwie w wielu jej aspektach, a w efekcie pomoże chronić życie, zdrowie i dobrostan rolników oraz mieszkańców wsi.

Specjalne podziękowania kieruję do Prezydenta Międzynarodowego Funduszu Rozwoju Rolnictwa, który wyraził zgodę na organizację Kolokwium Międzynarodowej Sekcji ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie w swojej siedzibie w Rzymie oraz dla Prezydenta ISSA, który wspiera nasze działania i będzie w nim osobiście uczestniczył. 
Do zobaczenia w Rzymie,


dr Aleksandra Hadzik
Przewodnicząca Międzynarodowej Sekcji ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie


Więcej informacji na temat Kolokwium znajduje się na stronie internetowej KRUS pod adresem: https://www.krus.gov.pl/en/40th-international-colloquium/  

Kadry
Sejm: Od 1 lipca 2024 r. pieniędze dla przedstawicieli osób niepełnosprawnych [projekt nowelizacji]
19 maja 2024

Przedstawiciele osób niepełnosprawnych, którzy mają mieć zagwarantowane pieniądze na działalność, to rady ds. osób niepełnosprawnych. Prawdziwe, a nie wirtualne pieniądze umożliwią im realną działalność w społecznościach lokalnych na rzecz osób niepełnosprawnych.

Zmiany w Kodeksie pracy 2024 r.
19 maja 2024

Czekają nas nie małe zmiany w Kodeksie pracy jeszcze w 2024 r. Chodzi o ważną sprawę, bo o życie i zdrowie pracowników - w tym ich rozrodczość. Projekt zmian przepisów BHP w KP dotyczy dostosowania polskiego prawa do przepisów UE w sprawie ochrony pracowników przed zagrożeniem czynnikami rakotwórczymi lub mutagenami podczas pracy, które wpływają negatywnie na rozrodczość kobiet i mężczyzn.

Kwota potrącenia komorniczego wykazana w świadectwie pracy
18 maja 2024

Kwota potrącenia komorniczego wykazana w świadectwie pracy - pytań związanych z tym zagadnieniem jest bardzo dużo: Co podać w świadectwie pracy? Czy w świadectwie pracy wpisujemy zajęcie komornicze? Czy w świadectwie pracy wpisujemy wysokość potrąconych kwot? Kiedy pracodawca musi wydać świadectwo pracy?

Kwota potrącenia komorniczego wykazana w świadectwie pracy
18 maja 2024

Kwota potrącenia komorniczego wykazana w świadectwie pracy - pytań związanych z tym zagadnieniem jest bardzo dużo: Co podać w świadectwie pracy? Czy w świadectwie pracy wpisujemy zajęcie komornicze? Czy w świadectwie pracy wpisujemy wysokość potrąconych kwot? Kiedy pracodawca musi wydać świadectwo pracy?

Dżem, miód, soki i cukier: nowe obowiązki dla przedsiębiorców. Rewolucyjne dyrektywy śniadaniowe!
17 maja 2024

Więcej owoców w dżemie, oznakowania na sokach i skład, mniej cukru oraz kraj pochodzenia miodu - to nowe wyzwania dla przedsiębiorców w całej UE. Uregulowano nowe przepisy w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego produktów, które mają ulepszyć ochronę konsumentów i dostosować ją do nowych wyzwań, takich jak zielona i cyfrowa transformacja. Przedsiębiorcy nie są pocieszeni, czekają ich duże zmiany.

Jak wypadają Zielone Świątki w 2024 roku?
17 maja 2024

Jak wypadają Zielone Świątki w 2024 roku? Czy w Zielone Świątki trzeba iść do kościoła? Czy w Zielone Świątki sklepy są otwarte? Czy 19 maja 2024 to niedziela handlowa? Jak wypada Boże Ciało w 2024 roku?

Komunikat ZUS: Ograniczenia w dostępie do aplikacji mZUS
17 maja 2024

Od 17 do 18 maja 2024 r. mogą wystąpić ograniczenia w dostępie do aplikacji mobilnych mZUS i mZUS dla Lekarza.

Nowa regulacja ochroni dobre imię pracodawcy i współpracowników. Zmiany jeszcze w 2024 r.
17 maja 2024

Nowa regulacja w zakresie prawa pracy ochroni dobre imię pracodawcy, współpracowników ale też ogółu i interesy państwa - zmiany będą jeszcze w 2024 r. Jak szumnie wskazuje MPiPS: ustawa ma służyć ludziom ponoszącym ryzyko w imię troski o dobro wspólne.

ZUS: Ważne dla osób pobierających świadczenie lub zasiłek przedemerytalny. Zbliża się termin przekazania informacji o przychodach
17 maja 2024

Osoby dorabiające do zasiłku lub świadczenia przedemerytalnego muszą przekazać do ZUS informację o osiąganych przychodach za okres od 1 marca 2023 r. do 29 lutego 2024 r. Na jakim formularzu?

1000 zł brutto dodatku dla pracowników pomocy społecznej. Na jakim etapie zmiany?
17 maja 2024

W dniu 15 maja 2024 r. Prezydent RP podpisał: ustawę z dnia 26 kwietnia 2024 r. o zmianie ustawy o pomocy społecznej oraz niektórych innych ustaw oraz ustawę z dnia 26 kwietnia 2024 r. o zmianie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Przepisy zaczną obowiązywać od czerwca 2024 r., a wypłaty będą już od lipca.

pokaż więcej
Proszę czekać...