Szkolenie "Rozliczanie kierowców - czas pracy, ewidencja, delegacje, tachografy, noclegi" Warszawa - 25 września 2014 r.

Czas pracy kierowcy. /Fot. Fotolia
Zapraszamy na szkolenie "Rozliczanie kierowców - czas pracy, ewidencja, delegacje, tachografy, noclegi", które odbędzie się 25 września 2014 r. w Warszawie.
Termin szkolenia: Czwartek, 25 września 2014 od godz. 10:00 do 16:00
Miejsce szkolenia:

Start godz.: 10:00
Warszawa, Al. Jerozolimskie 123a
Millenium Plaza, sala konferencyjna

Autopromocja

Szkolenie przeznaczone jest zarówno dla osób początkujących - wyjaśniamy podstawowe obowiązki związane z nadzorem kierowców, czasem jazdy i przerw, jak i osób z większym stażem w branży transportowej - wymiana doświadczeń, skorzystanie z cudzych rozwiązań - to elementy, które od kilku lat pojawiają się na naszych szkoleniach.

Czas pracy kierowców - zakres ustawy o czasie pracy kierowców

Szczegółowy program szkolenia:

I. Aktualności branżowe:

  • analiza skutków ogłoszenia uchwały o noclegach w kabinie
  • wymagalność przerwy po 6h pracy (wyjaśnienie zasad)
  • pora nocna dla kierowców i ograniczenie czasu pracy
  • prawidłowe rozliczenie pracy w niedzielę i święta
  • sposób na unikanie kar podczas kontroli (wymagana dokumentacja)
  • zmiany w przepisach o tachografach, przewozach okazjonalnych

II. Podstawy obsługi tachografów, czas jazdy i odpoczynków:

  • zasady wpisów manualnych w tachografie cyfrowym
  • odpowiednie ustawianie przełącznika pracy w tachografie (selektora)
  • czas jazdy dziennej i ciągłej, przerwy i odpoczynki
  • jakie aktywności są uznawane za zdarzenia pracy
  • wystawianie zaświadczeń (tzw. urlopówek) - zasady
  • zasady opisywania naruszeń i zachowanie się podczas kontroli

III. Rozliczanie czasu pracy kierowców:

Podstawy, definicje, obowiązki

  • zatrudnianie kierowców - wymagania kompetencji, rodzaje umów
  • różnica między definicją czasu pracy a potocznym "byciem w pracy"
  • co warto ustalić z kierowcą w momencie zatrudnienia (obowiązki, oświadczenia)
  • dokumenty, jakie kierowca ma otrzymać na pierwszy wyjazd
  • obowiązki sczytywania danych cyfrowych i archiwizacji dokumentów (wykresówki, urlopówki)

Rozliczanie kierowców na zlecenie/własnej działalności

  • zalety, ograniczenia i obowiązki wynikające z takiej formy współpracy
  • prowadzenie ewidencji czasu pracy dla umowy zlecenia
  • rozliczanie delegacji dla umowy zlecenia/działalności gospodarczej

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM

Składniki wynagradzania kierowcy - pracownika

  • płatne przerwy, niepłatne odpoczynki, nieusprawiedliwione postoje
  • systemy zatrudnienia, nadgodziny, rekompensaty, doba pracownicza
  • Indywidualny Rozkład Czasu Pracy - dlaczego warto wprowadzić ?
  • ustalanie dni pracujących i wolnych dla kierowcy
  • dopuszczalna długość okresu rozliczeniowego dla kierowców
  • wynagrodzenie niższe niż minimalne - możliwości, przepisy

Rekompensowanie pracy w dni wolne

  • Udzielanie wolnego za pracę w dodatkowy dzień wolny
  • Rekompensata za pracę w niedzielę lub święto?
  • Skutki nieudzielenia dnia wolnego za pracę w soboty, niedziele i święta

Podróże służbowe kierowców - rozliczanie

  • Definicja podróży służbowej - każdy wyjazd jest delegacją
  • Indywidualne zasady rozliczania delegacji - jak ustalić ?
  • Jak rozlicza się czas pracy w podróży służbowej?
  • Jak naliczać diety kierowcom będącym w podróży służbowej?
  • Wymagana dokumentacja związana z rozliczeniem podróży służbowych