HR na szpilkach już 26 kwietnia w Gdańsku

Kolejna edycja konferencji „HR na szpilkach” już 26 kwietnia w Gdańsku
Konferencja „HR na szpilkach” to cykliczne wydarzenie skierowane do wszystkich kobiet, dla których HR to nie tylko praca a także pasja. Już 26-27 kwietnia w Gdańsku spotkają się: dyrektorzy i kierownicy HR, HR Business Partnerzy, rekruterzy, specjaliści oraz eksperci HR. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl. Serdecznie zapraszamy!

Kolejna edycja konferencji „HR na szpilkach” już 26 kwietnia w Gdańsku

Autopromocja

Podczas wydarzenia zostanie poruszony temat dynamicznie zmieniającej się roli działów personalnych w organizacji. Zmierzymy się z kluczowymi problemami nękającymi wielu HR-owców: jak budować strategiczną rolę HR, zmierzyć się z doświadczeniami kandydatów w procesie rekrutacji, tworzyć programy dostosowane do potrzeb organizacji w myśl metodyki Desing Thinking, jak wykorzystać mentoring zespołów w praktyce, w jaki sposób radzić sobie z kryzysem. Nie zabraknie również kobiecego akcentu i odpowiedzi na pytanie, czy można zbudować autorytet ubiorem, nie tracąc przy tym swojego stylu.

Honorowym Patronatem Merytorycznym „HR na szpilkach” została Pani Karina Popieluch, założycielka firmy KaizenHR, konsultant, wykładowca, Asesor Assesment Center i Coach, twórca pierwszych w Polsce studiów podyplomowych HR Business Partner na Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. W trakcie konferencji swoją wiedzą podzielą się także: Aneta Kacprzak, Urszula Kamińska, Alicja Gotowczyc, Katarzyna Szymecka, Joanna Szwed.

Drugiego dnia wydarzenia uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w jednym z dwóch całodniowych warsztatów: pierwszym prowadzonym przez Panią Karinę Popieluch, która rozwinie temat budowania partnerstwa strategicznego przez dział HR, natomiast podczas drugiego warsztatu Pani Katarzyna Szymecka opowie o tym czy kryzys jest porażką czy szansą na zmianę.

Przerwy pomiędzy prelekcjami będą doskonałą okazją do networkingu, wymiany własnych doświadczeń oraz szukania nowych inspiracji przy filiżance dobrej kawy. 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową HR na szpilkach i do śledzenia profilu wydarzenia na Facebooku.

Kadry
MRPiPS bada 4-dniowy tydzień pracy i chce skrócenia tygodnia pracy w tej kadencji Sejmu
30 kwi 2024

Dwie wypowiedzi członków rządu wskazujące, że skrócenie tygodnia pracy z 5 do 4 dni (albo z 8 godzin dziennie do 7 godzin) może stać się obowiązującym prawem. 

Czerwiec 2024 – dni wolne, godziny pracy
30 kwi 2024

Czerwiec 2024 – dni wolne i godziny pracy w szóstym miesiącu roku. Jaki jest wymiar czasu pracy w czerwcu? Kalendarz czerwca w 2024 roku nie zawiera ani jednego święta ustawowo wolnego od pracy. Sprawdź, kiedy wypada najbliższe święto.

Komunikat ZUS: 2 maja wszystkie placówki ZUS będą otwarte
30 kwi 2024

W czwartek, 2 maja, placówki ZUS będą otwarte.

Czy 12 maja 2024 to niedziela handlowa?
30 kwi 2024

Czy 12 maja 2024 to niedziela handlowa? Czy w maju jest niedziela handlowa? Kiedy wypadają niedziele handlowe w 2024 roku?

Kalendarz maj 2024 do druku
30 kwi 2024

Kalendarz maj 2024 do druku zawiera: święta stanowiące dni wolne od pracy, Dzień Flagi, Dzień Matki i imieniny wypadające w tym miesiącu.

Majówka: Pamiętaj, że obowiązuje zakaz handlu i w długi weekend sklepy będą zamknięte
30 kwi 2024

W środę, 1 maja, zaczyna się majówka. Kto zaplanował sobie urlop na 2 maja, może cieszyć się długim weekendem trwającym aż 5 dni. Jak w tym czasie robić zakupy? Czy wszystkie sklepy będą zamknięte?

Czy polski pracownik czuje się emocjonalnie związany ze swoim miejscem pracy?
30 kwi 2024

1 maja przypada Święto Pracy, to dobry moment, aby zastanowić się nad tym, jak się miewają polscy pracownicy. Jak pracodawcy mogą zadbać o dobrostan pracowników?  

"Student w pracy 2024". Wzrosły zarobki studentów, ale i tak odbiegają od ich oczekiwań
30 kwi 2024

Według marcowego raportu “Student w pracy” Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu, co trzeci student w Polsce zarabia między cztery a sześć tysięcy złotych miesięcznie. To o 16,5 proc. więcej, niż rok wcześniej.

20 lat Polski w UE: 1 maja 2004 - 1 maja 2024. Jak zmieniło się prawo pracy?
30 kwi 2024

To już 20 lat Polski w Unii Europejskiej. Dokładnie w dniu 1 maja 2004 Polska wraz z Cyprem, Czechami, Estonią, Litwą, Łotwą, Maltą, ze Słowacją, Słowenią i z Węgrami wstąpiła do Unii Europejskiej. To było największe w historii rozszerzenie UE. Prze te 20 lat, do 1 maja 2024 wiele się zmieniło. Szczególnie ważny jest swobodny przepływ pracowników - możliwość pracy za granicą, posiadanie ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego oraz szeregu innych praw pracowniczych. Poniżej opis najważniejszych zmian dla polskiego prawa pracy w związku z wstąpieniem do UE.

Zawodowa służba wojskowa - nie dla osób transseksualnych
30 kwi 2024

Ministerstwo Obrony Narodowej uznaje, że transseksualizm i obojniactwo to przyczyny dyskwalifikujące z zawodowej służby wojskowej. Według rozporządzenia MON to choroby i ułomności. Czy takie wyłączenie jest zgodne z prawem, czy nie dyskryminuje? Temat jest od lat kontrowersyjny, ale warto wiedzieć, że WHO - Światowa Organizacja Zdrowia usunęła transpłciowość, w tym transseksualizm z listy zaburzeń psychicznych. W całą sprawę zaangażował się zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, który napisał do sekretarza stanu w MON Cezarego Tomczyka.

pokaż więcej
Proszę czekać...