XVIII Edycja Konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi

XVIII Edycja Konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi
Instytut Pracy i Spraw Socjalnych zaprasza do XVIII edycji Konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Konkurs od lat promuje firmy dążące do stałego podnoszenia jakości kapitału ludzkiego oraz udoskonalania strategii zarządzania nim. Patronat medialny nad konkursem objął portal INFOR.PL.

Instytut Pracy i Spraw Socjalnych zaprasza do XVIII edycji Konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Konkurs od lat promuje firmy dążące do stałego podnoszenia jakości kapitału ludzkiego oraz udoskonalania strategii zarządzania nim.

Autopromocja

Celem Konkursu jest badanie kondycji zzl w przedsiębiorstwach funkcjonujących na polskim rynku i upowszechnianie wiedzy o ich największych osiągnięciach w dziedzinie zzl.

Procedura Konkursu jest dwuetapowa. W pierwszym etapie firmy dokonują samooceny wypełniając specjalnie skonstruowaną ankietę. Ankieta podzielona jest na następujące działy problemowe: 1.Podmioty i organizacja zzl, 2. Strategie i procedury, 3. Zatrudnianie i zwalnianie, 4. Ocena pracy, 5. Wynagradzanie, 6. Rozwój kapitału ludzkiego, 7. Społeczna odpowiedzialność biznesu, 8. Efekty,  9. Największe osiągnięcie w dziedzinie zzl w ostatnim roku.

W drugim etapie postępowania konkursowego przeprowadzany jest przez niezależnych ekspertów audyt firmy. Jego celem jest weryfikacja oraz poszerzenie informacji zawartych w ankiecie nadesłanej w I etapie. W rozmowie audytoryjnej (trwającej około 1,5 godziny) biorą udział osoby zaangażowane w wypełnienie kwestionariusza samooceny. Na podstawie informacji uzyskanych w obu etapach postępowania konkursowego Komitet Oceniający analizując ankiety samooceny oraz szczegółowe raporty audytorów przygotowuje listę firm rekomendowanych do grona Laureatów danej edycji konkursu. W skład Komitetu Oceniającego wchodzą eksperci w dziedzinie zzl reprezentujący środowiska naukowe i praktyków oraz firmy, które zdobyły złotą oraz szafirową statuetkę Lidera w poprzednim roku kalendarzowym. Kapituła Nagrody Konkursu na podstawie rekomendacji Komitetu Oceniającego wyłania Laureatów spośród firm biorących w danej edycji Konkursu.

Każdą edycję Konkursu zamyka uroczysta gala wręczenia nagród i wyróżnień oraz publikacje raportu i opracowań zawierających opisy najlepszych praktyk zzl stosowanych przez nagrodzone firmy. Uczestnicy otrzymują raporty podsumowujące ich dokonania na tle innych uczestników.

Na zwycięzców Konkursu LZZL czekają:

  • Złota Statuetka i tytuł Lidera ZZL (dla dużych firm)
  • Złoty Wawrzyn dla trzykrotnego zdobywcy tytułu Lidera ZZL (dla dużych firm)
  • Szafirowa Statuetka i tytuł Lidera ZZL (dla małych firm)
  • Szafirowy Wawrzyn dla trzykrotnego zdobywcy tytułu Lidera ZZL (dla małych firm)
  • Diamentowa Statuetka i tytuł Lidera ZZL (dla jednostek administracji publicznej)
  • Diamentowy Wawrzyn dla trzykrotnego zdobywcy tytułu Lidera ZZL (dla jednostek administracji publicznej)
  • Bursztynowe Statuetki za osiągnięcia w poszczególnych obszarach zzl
  • Kryształowa Statuetka dla trzykrotnego zdobywcy jednej z Bursztynowych Statuetek
  • Wyróżnienia za opracowanie nowatorskich narzędzi w dziedzinie zzl
  • Dyplomy Laureata.

Wszystkie firmy i urzędy zakwalifikowane do drugiego etapu Konkursu zostają uhonorowane Certyfikatem „Profesjonalne ZZL”.

Zdobywcami tytułu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi oraz złotej statuetki Lidera są: PTK Centertel  Sp. z o.o. (I edycja Konkursu - 2000 r.), BRE Bank (II edycja - 2001 r.),  PTC Era Sp. z o.o.  (III edycja - 2002 r.), ComputerLand S.A. (IV edycja - 2003 r., V edycja – 2004 r. oraz VI edycja – 2005 r.), Sonion Polska Sp. z o.o. (VII edycja – 2006 r.), Telekomunikacja Polska S.A. (Jubileuszowa X edycja - 2009), Grupa LOTOS S.A. (XI edycja – 2010 r. i XIV edycja – 2013 r.), DHL Express (Poland) Sp. z o.o. (XII edycja – 2011 r.), Volkswagen Poznań Sp. z o.o.  (XIII edycja – 2012 r. i XV edycja – 2014 r.), DPD Polska Sp. z o.o. (XVI edycja – 2015 r. ), Michelin Polska S.A. (VIII edycja – 2007 r., IX edycja – 2008 r. oraz XVII edycja – 2016 r.)

Po szczegóły zapraszamy na stronę internetową Konkursu https://www.ipiss.com.pl/konkurs-lider

Kadry
MRPiPS bada 4-dniowy tydzień pracy i chce skrócenia tygodnia pracy w tej kadencji Sejmu
30 kwi 2024

Dwie wypowiedzi członków rządu wskazujące, że skrócenie tygodnia pracy z 5 do 4 dni (albo z 8 godzin dziennie do 7 godzin) może stać się obowiązującym prawem. 

Czerwiec 2024 – dni wolne, godziny pracy
30 kwi 2024

Czerwiec 2024 – dni wolne i godziny pracy w szóstym miesiącu roku. Jaki jest wymiar czasu pracy w czerwcu? Kalendarz czerwca w 2024 roku nie zawiera ani jednego święta ustawowo wolnego od pracy. Sprawdź, kiedy wypada najbliższe święto.

Komunikat ZUS: 2 maja wszystkie placówki ZUS będą otwarte
30 kwi 2024

W czwartek, 2 maja, placówki ZUS będą otwarte.

Czy 12 maja 2024 to niedziela handlowa?
30 kwi 2024

Czy 12 maja 2024 to niedziela handlowa? Czy w maju jest niedziela handlowa? Kiedy wypadają niedziele handlowe w 2024 roku?

Kalendarz maj 2024 do druku
30 kwi 2024

Kalendarz maj 2024 do druku zawiera: święta stanowiące dni wolne od pracy, Dzień Flagi, Dzień Matki i imieniny wypadające w tym miesiącu.

Majówka: Pamiętaj, że obowiązuje zakaz handlu i w długi weekend sklepy będą zamknięte
30 kwi 2024

W środę, 1 maja, zaczyna się majówka. Kto zaplanował sobie urlop na 2 maja, może cieszyć się długim weekendem trwającym aż 5 dni. Jak w tym czasie robić zakupy? Czy wszystkie sklepy będą zamknięte?

Czy polski pracownik czuje się emocjonalnie związany ze swoim miejscem pracy?
30 kwi 2024

1 maja przypada Święto Pracy, to dobry moment, aby zastanowić się nad tym, jak się miewają polscy pracownicy. Jak pracodawcy mogą zadbać o dobrostan pracowników?  

"Student w pracy 2024". Wzrosły zarobki studentów, ale i tak odbiegają od ich oczekiwań
30 kwi 2024

Według marcowego raportu “Student w pracy” Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu, co trzeci student w Polsce zarabia między cztery a sześć tysięcy złotych miesięcznie. To o 16,5 proc. więcej, niż rok wcześniej.

20 lat Polski w UE: 1 maja 2004 - 1 maja 2024. Jak zmieniło się prawo pracy?
30 kwi 2024

To już 20 lat Polski w Unii Europejskiej. Dokładnie w dniu 1 maja 2004 Polska wraz z Cyprem, Czechami, Estonią, Litwą, Łotwą, Maltą, ze Słowacją, Słowenią i z Węgrami wstąpiła do Unii Europejskiej. To było największe w historii rozszerzenie UE. Prze te 20 lat, do 1 maja 2024 wiele się zmieniło. Szczególnie ważny jest swobodny przepływ pracowników - możliwość pracy za granicą, posiadanie ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego oraz szeregu innych praw pracowniczych. Poniżej opis najważniejszych zmian dla polskiego prawa pracy w związku z wstąpieniem do UE.

Zawodowa służba wojskowa - nie dla osób transseksualnych
30 kwi 2024

Ministerstwo Obrony Narodowej uznaje, że transseksualizm i obojniactwo to przyczyny dyskwalifikujące z zawodowej służby wojskowej. Według rozporządzenia MON to choroby i ułomności. Czy takie wyłączenie jest zgodne z prawem, czy nie dyskryminuje? Temat jest od lat kontrowersyjny, ale warto wiedzieć, że WHO - Światowa Organizacja Zdrowia usunęła transpłciowość, w tym transseksualizm z listy zaburzeń psychicznych. W całą sprawę zaangażował się zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, który napisał do sekretarza stanu w MON Cezarego Tomczyka.

pokaż więcej
Proszę czekać...